Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Serkan-YILDIZ 11 Ağustos ta abi randevum hastane için . 1 hafta erkenden aldım

• @lumos teşekkürler 2014 senesinde geçirdim ben hastalığı ve negatif olarak . Bulaşıcı değildi . Askerdeyken olmuştu ve muaf tutulmuştum

• @Gül-Kazancioğlu Makedonya'ya bizde mail iletmiştik henüz dönüş yapmadılar.

• ⭐⭐

@Sy61 Karar klinikte goruseceginiz hekimlerin, tekrar gecmis olsun.

• @Sy61 O zaman sıkıntı olmayacaktır. Ama lütfen unganlar sağlık kontrol randevunu olabildiğince erken tarihe al ki, olurda ilave tetkik vs. isterlerse, mülakattan önce zamanın olsun.

• ⭐⭐

@Serkan-YILDIZ Sikinti olup olmayacagini bilemeyiz, mesele sikinti olmasi da degil, fazladan tetkik istenirse ki TB genelde bu istegin talep edildigi bir hastalik, surec uzar, mesele o. Lutfen saglikla ilgilgili konularda bu sekilde kesin konusmamaya calisalim.

@Sy61 Bey, saglik kontrolunden onay alabilirsiniz ama ileri tetkikler icin sure kalmamis olabilir, o nedenle dogrudan klinikle iletisim halinde olun, sizi kaygilandirmak ya da rahatlatmak icin soylemiyorum, gercekten cevap burada degil.

• Mülakata girecek erkek arkadaşlar askerlik durum belgesini e-devletten alsınlar. Barkodlu belge olmaması yüzünden (benim askerlik yaptığım zamanda internette yoktu), konsolosluk benden barkodlu asjerlik durum belgesi istedi. Bu yoksa da askerlik şubesinden bendeki terhis belgesinin aslı gibidir diye ıslak imzalı mühürlü kopyasını istedi ama esas istedikleri e-devletten barkodlu askerlik durum belgesi.

• Sonuçta Ankara benden bugün ek belge istedi. PTT ile gönderin dedi.

• @Sy61 eşim bu durumdan geçtiği için bir kaç şey yazmak istedim. İçinizin rahatlaması için doktora gidip röntgen çektirebilirsiniz. Balgam testini ciğerinizdeki lekeye göre karar veriyorlar. Ve en erken tarihe almak sağlık raporunu sizin için daha iyi olur. Olabilecek bir balgam testi sonucu çünkü 8 haftada çıkıyor

• @Beykentli ben orjinal askeriyeden alınan belgeyi götürdüm ama E devletten olan askerlik durum belgesini de çıkarttım orijinali kabul etmeyip E devletten olanı istediler bizzat. Tecrübe olarak yazayım istedim

• @ozzgedenizz teşekkürler . Benim hastalığım 2014 de ve negatif olarak geçirmiştim . Şuan devam eden ya da herhangi bir sağlık problemim yok fakat merak ettiğim için sormak istedim Z

• Ayrıca eşlerin ayrı ayrı esas birey olarak görüldüğü aile nüfus kayıtlarını istiyorlar. 18 yaş altı çocukların nüfus kayıtlarında ise baba esas birey olarak gözüküyor.

• Bu ileti silindi!

• @Sy61 önemli olan bu değil maalesef benim eşim de 2013 de geçirdi. Önemli olan ciğerinizde leke var mı yok mu leke varsa maalesef balgam testi isteniyor eğer yoksa bir problem yok

• Qnb finansbanktan banka hesap dökümünü ıslak imzalı alamayan ve imza sirküsünü alamayan arkadaşlar enpara mobilden çözüm merkezine yazarak veya müşteri hizmetleriyle görüşerek adresinize kurye hizmetiyle getirtebilirsiniz. Ben normal kurye ücretiyle adresime getirttim. 33,5 lira otomatik olarak çekildi kartımdan. Şubeye gittiğimde bunları banka güvenliği sebebiyle karekodlu olarak ıslak imzasız verebileceklerini belirtmişti görevli. İmza sirkülerinide temin edemedim oradan. Yurt dışında mülakata gireceğimden dolayı herhangi bir problem çıkmaması için ıslak imzalı ingilizce toplam miktarı gösteren konsolosluk yazısı ve imza sirküleri getirttim.

• @beyzakr geçen hafta en para hesabımız icin biz qnb finans bank tan sorunsuz almıştık hesap dökümü ve imza sirkülerini.

• Umman Mülakat Deneyimim

1 Ağustos Umman da sabah saat 10 da olan mülakatımdan olumlu sonuç aldım.Öncelikle sabırlarından ve onca işleri olmasına rağmen benim özelden dahi atmış olduğum sorulara tereddütsüz cevap veren desteklerini esirgemeyen değerli adminlerimize @gucarslan Uğur bey’e @lumosts Tuğba hanıma öncelikli teşekkürlerimi etmek isterim.Haklarınızı ödeyemem.🙏

Ve bu süreçte yanımda manevi ve her türlü desteklerini mülakatını tamamlamış olmasına rağmen bu süreçte yardımını esirgemeyen @mehmetizmirli35 aynı gün ve saatte mülakatımız olduğu için beraber hareket ettiğim @motisanti ve belgelerimi tamamlamamda yardımcı olan @Occ025 / @mehmetizmirli35 haklarınız ödenmez ve isimlerini burada yazmaya kalksam sığdıramayacağım herkese yardımlarını esirgemedikleri için teşekkürlerimi etmek istiyorum.🙏

İlk olarak konsolosluğa girişte ufak bir oturma alanında içeride ki mülakatı olanların süreçlerini tamamlamalarını bekliyorsunuz.İçeriden kişi sayısı azaldıkça yeni kişi kabul ediyorlar.İlk etapta kimlik ve belge teslimi metal eşya kontrolü yapılıyor içeride küçük bir bahçeden geçildiğinde ana binada oluyorsunuz.Hemen sola dönünce küçük bir odada mülakatlar 3 adet gişe olarak yapılıyor.En sağdaki gişede görevli hanımefendi belgelerinizi sırayla sorarak teslim alıyor. Ve sıra numarası alıyorsunuz.O sıra numarası yanıncaya kadar koltuklarda bekliyorsunuz.Sıranız yandığında ise mülakatları yapan hanımefendi sizden ilk olarak yemin etmenizi istiyor ve parmak izinizi alıyor.Ve sorular başlıyor ve emin olabilirsiniz mülakat maksimum 3 dakikalık bir soru cevaptan fazlası değil.Tabi evrak teslimi bekleme sırasını sayarsak 10 da olan mülakatıma 12.30 da girdim 🙂 Bana sorulan sorularda şunlardı;

-Hiç tutuklandın mı?
    -Eski eşin var mı?
    -Çocuğun var mı?
    -Ne iş yapıyorsun?
    -Kimin yanına gideceksin?
    -En yüksek diploman nedir?(Lise şuan üniversite öğrencisiyim)
    -Hangi eyalete gideceksin?

Ve bunların harici ben orada ne iş yapacaksın ile ilgili soru beklerken bir anda I approved cümlesini duydum.Kısa sürmesine çok şaşırdım yaşadığım duyguyu anlatamam.Mülakatları olan herkesin bu duyguyu yaşamasını ve sıkıntısız bir şekilde mülakatlarını tamamlamasını diliyorum.Herkese çok teşekkürler.🙏

• @bozyuruk şubeden şubeye ve şehire göre değişiyor. Alamayan arkadaşlar varsa bilgilendirmek istedim. 🙂

• @devrim09 tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun bol şans dilerim

• @ozzgedenizz leke kaldı , her türberkloz geçiren kişi de leke kalıyor . Erkenden dışarı da test yaptırsam ? Sonuçlar bir işe yarıyor mu ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |