DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @eray26 Rica ederim, umarım hayallerinize kavuşursunuz.

• @arjen13memis biz bunu pasaport kısmında yapmıştık ve bir sıkıntı olmuyor mülakat anında görevli zaten hata görürse bu doğru mu diye soruyor hatayı öyle düzeltebilirsiniz ki zaten anne babanın bilgileri öyle önemli de değil bir sıkıntı olmaz mülakat anında da düzeltebilirsiniz

• @OA-OA Polonya performans bakımında iyi bir seçim olabilir eğer orda yaşıyorsanız yada oturumunuz varsa mutlaka dosya taşımanız tavsiye ederim. Rus ve Ukraynalılarda Polonya'dan giriyor.

• Dosya tasima ile ilgili bir sorum olucak. Konsolosluklara attigimiz mailde eger calisma veya oturum iznimiz yoksa bir de vize istemeyen bir ulkenin konsolosluguna atiyorsak bu maili, dosya tasima gerekcesi olarak ne yazmamiz lazim bunla ilgili bir bilgi bulamadim yardimci olabilirse bilgisi olanlar sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahimhalılll sizden beklenen, temin edebildiğiniz bütün epikriz raporlarını muayeneye götürmeniz.
    eğer temin edemiyorsanız sözlü olarak bildirin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Yasaklı

@erczmm öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

emailinizi nasıl yazacağınız size kalmış. foruma taşıma için örnek bir email atıldı, arama özelliğini kullanarak bulabilirsiniz. ben şahsen kendi taşıma isteğinizin sizin tarafınızdan yazılmasını tavsiye ederim.

• @erczmm Konudan bağımsız olarak; Öncelikle sürecinizi imzanıza yazmanızı tavsiye ederim. O zaman sorularınıza daha faydalı cevaplar alabilirsiniz.

Sorunuza gelirsek; ben bu cari yılda Ankara konsolosluğunun dağıttığı mülakat sayısının çok az olduğunu, CN’ımın büyük olduğunu, bu performansla giderse mülakat alamayarak hakkımın yanmasından endileşelendiğimi yazmıştım. Talebinizi çok detaylandırmayın. Mümkün olduğu kadar kısa ve net yazın.

• @erczmm neden dosya taşımak istediğinizi ve vize almanin sizin için önemini yazabilirsiniz. Öz ve anlaşılır bir kaç cümle ile.

• @rebul59 Bilgi için teşekkür ederim. Benim eşim Rusya vatandaşı, greencard bana çıktı. Ben yine de şansımı deneyeyim diye şimdiden KCC ve Polonya konsolosluğuna mail gönderdim. Eş sebebiyle eğer dosyamı taşırlarsa gerçekten harika olacak. Gönderdiğiniz sitedeki grafikleri tam olarak maalesef okuyamadım. Ama kabaca anladığım kadarıyla ve sizin de söylediğiniz kadarıyla Polonya'nın performansı iyi görünüyor. Gerçi geçen yıllarda da Ukrayna ve Rusya'ya Polonya mı bakıyordu yoksa savaş sebebiyle mi bakmaya başladı bu bi soru işareti. Eğer savaş sebebiyle ilk kez Ukrayna ve Rusya'ya Polonya bakacaksa bu yıl performansı çok düşük olabilir

• @gucarslan Teşekkür ederim

• @OA-OA son 2 yıldır bakıyor Polonya şuan vize alan 31 k CN siralari mevcut Polonya'da ayrıca schengen sorunundan dolayı bir çok Rus ve Ukraynalı mülakata katılmıyor bazen. Benim analizlerin eğer taşıma imkanınız varsa beklemeyin

• @Şener-Uysal Ankaradan vize alamama ihtimali oldugunu yazmam bir gerekce olur mu aslinda merak ettigim bu. Cunku herkesin gercek sebebi ayni. Boyle bir gerekce kabul edilebilir mi ?

• @erczmm bu mailleri okuyan genelde ordaki bir personal duygulari olan robot olmayan bir varlik insan... tavsiyem bayramlarina denk geliyorsa kutlayin Ben oyle yaptim.Seyehat planim var diyebilirsiniz ayriyeten...

• Yasaklı

@erczmm bu yeterli bir gerekçe olabilir ama bunu gerekçe olarak gösterecek yüzlerce kişi olacak, sadece Türkiye'den değil başka ülkelerden de. dolayısıyla daha fazla gerekçe sunmak kabul edilme ihtimalinizi artıracaktır.

• @mehmetizmirli değişkenlik gösterir FIFO ya bakıyorlar bence kim önce atarsa, ben mesela hiç öyle yapmadım direk sade yazdım mülakatı verecekti hong-kong ama ankara 2 gün öncesinden mülakat atmıstı.

• @erczmm Tabi ki önemli bir sebep. Ancak kişisel ya da aile üyelerine ait diğer sebepleriniz destekleyici olacaktır. Kalan sürenin son şansınız olması bile yine bir sebep.

• @qwe19 Benim DV 2023 talihlisi olarak, tarihlerimiz numaralarımız neredeyse aynı. 28 Temmuz da mülakat aldım. 2023 te Ankaranın performansı çok kötü olmasına rağmen sıra geldi. Problem yaşayacağınızı sanmıyorum ama bir bilginin de dediği gibi Ankaraya güven olmuyor. Daha düşük sıralaması olup ta hala mülakat alamayanlar oldu.

• @Serkan-YILDIZ Haklısınız, doğru söze ne denir ki; Vize almak için Ankara'nın mülakat vermesini beklemeyin. Bir bilene (@gucarslan) ve tecrübelerine güveniyoruz.

• @Şener-Uysal Bu şansı değerlendirmek için, tüm alternatifleri değerlendirmek lazım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.1k

| | | |