DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gkmn tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun bol şans dilerim

• @bernat hayırlı olsun vizeniz eşiniz de kısa zamanda alacak inşallah büyük mücadele ABD hayatında başarılar dilerim yolunuz daima açık olsun 🙏🙏🙏

• @gkmn tebrikler Amerika’daki hayatınızda başarılar çok özel değilse ne kadar birikim göstermiştiniz

• Bu aralar Ankara ve diğer ülke konsolosluklarından mülakat alıp vizesi onaylanan sayısı oldukça fazla.
    Stresli bir dönemi arkalarında bıraktılar.
    Hepsine teker teker ayrı ayrı yeni hayatlarında başarılar dilerim.
    Güzel başlangıçlar yapıp gönüllerince bir yaşam inşa ederler inşallar.

Yeni çekilişte inşallah kendim de bu stresli dönemin başlangıcını yapabilirim.
    🙂

• @gkmn Detaylı anlatım için teşekkürler. Vizeleriniz hayırlı olsun. Hayatınızın yeni dönemi size ve ailenize sağlık mutluluk getirsin.

• @mstfak Hemşeriymişiz çok mutlu oldum sizin için tebrik ederim 🙂

• @gkmn Tebrikler yolunuz açık olsun

• @Darwin tesekkur ederim. Yani mulakat asamasinda sira bekleyenler gorusmede herkesi duydugu icin pek bir özeli kalmiyor 🙂 Nakit olarak 32000$ gostermistik. Diger ruhsat vs. Belgelere bakmadiklari icin dikkate aldilar mi bilmiyorum.

• @gkmn Evrak teslimindeki hanimefendiyle cok benzer tecrubeleri yasadik ve sizinle ayni duygulari paylastim. Nefes almak disinda her hareketimizde tepki almistik. Ben de sizin gibi psikolojik bir testten mi geciyoruz acaba diye dusunmedim degil.
    Hayirli, ugurlu olsun. Yolunuz acik olsun.

• @bernat Çok emek içeren bir süreciniz olmuş. İnanıyorum en kısa zamanda ap olsyı da çözülüp eşinizle beraber Amerika yolculuğuna başlayacaksınız 🙏🏻

• @cebrailoz size her konudaki bilgi paylaşımınız, manevi desteğiniz için ayrıca çok teşekkür ediyorum. Benim için herkes bir yana siz bir yana. Bundan sonrasında hayatınızda çok daha güzel fırsatlarla karşılaşmanızı ve çok mutlu olmanızı dilerim. ABD kısmında elimizden gelen her türlü yardımı sizin için yapmak isteriz. Kapımız hep açık.

• @gkmn Tebrik ediyorum..

• @misha90 çok teşekkür ederim, süreciniz hızlı ve başarılı geçer umarım 😌

• @shangrila Geçmiş olsun mülakatınızda başarılar.

• @gkmn Vizeniz hayırlı olsun tebrikler.

• Herkese selamlar. 28 Temmuz Cuma günü 08.45 saatinde olan ve olumlu sonuçlanan mülakatım hakkındaki deneyimlerimi paylaşacağım.
    28 Temmuz'da olan mülakatım için 27 Temmuz günü akşam saat 20.57'de Eskişehir kalkışlı trenime binerek yaklaşık 1 saat 25 dakikalık yolcuğum sonrası Ankara YHT garına vardım. Buradan daha önce rezervasyonunu yaptığım Grand Duayen Hotel'e taksiyle yaklaşık 10-15 dakikada gittim. Burayı özellikle seçme sebebim yok sadece forumda paylaşılan iletilerde daha önce birkaç kere ismini görmüştüm bu yüzden buraya 1100TL karşılığında 1 kişilik rezervasyonumu yaptırdım(Saat 23.55 civarı odayı boş sanarak içeriye dalan görevli haricinde bir sıkıntı yaşamadım 🙂 ). Sabah 7.40 gibi otelden ayrılarak taksiye binerek ABD konsolosluğuna yaklaşık 15 dakikada vardım. Emanet alan araca eşyalarımı 50TL karşılığı bırakarak Konsolosluk önündeki banklardaki insanlara sıradakilerin hangi saat randevusu olduğunu sordum ve 15 dakika kadar daha bekledim.
    Sonunda zaman geldi ve görevliye pasaportumu teslim ederek kontrol noktasına devam ettim. Kontrol noktasında üzerinizde ne varsa çıkarmanızı isteyerek havalimanlarındaki gibi plastik kutulara bırakmanızı istiyorlar. Bunları bırakıp X-Ray'den geçtim ve eşyalarım ve pasaportumla beraber o meşhur uzun yoldan yürüyerek binaya girdim.
    Girişte vize türünüz fark etmeksizin sıra bekliyorsunuz. Sıra bana geldikten sonra 2 adet Türk görevlinin yanına giderek başvuru türümün Diversity olduğunu söyledim, benden pasaportumu alarak bir etiket yapıştırdılar ve bilgilendirme kağıdı (red şartları, vize ücretinin sonuç ne olursa olsun geri verilmeyeceğiyle alakalı bilgiler.) vererek hemen buranın sağ tarafındaki vize ücreti ödeme ve sıra numarası alma sırasına girmemi istediler(DV mülakatları da buradaki bankolarda görülüyordu,buraya belgelerimizi teslim ettikten sonra geri döneceğiz).Sırada sırasıyla Hüseyin Abi ve eşi Şükran Abla, Begüm Hanım, Gökmen Abi ve eşi Hazal Ablayla tanıştım, kendileriyle bu esnada çok güzel muhabbette bulunduk, heyecanlarımızı ve tedirginliklerimizi paylaştık, bilgi alışverişi yaptık. Yanlışım yoksa 50 dakika kadar bekledik ve akabinde görevliye pasaportum ve 330$ dolar vize ücretini teslim ederek 2 adet sıra numarası alarak tekrar ana gişelerin oraya döndüm.
    Burada yanlışım yoksa 13-16 arası gişeler DV için evrak teslimine çalışıyor. Burada da muhabbetimize devam ederek bi 30-40 dakika daha bekledik ve sıram sonunda 14 numaralı gişede geldi. Görevlinin istediği belgeler ise şöyleydi:
    · Pasaport
    · 2 adet 5x5 fotoğraf
    · Sağlık raporu
    · Diploma aslı ve fotokopisi
    · Vukuatlı Nüfus Kaydı
    · Askerlik belgesi
    · Banka belgeleri
    · Arşivli adli sicil kaydı

bunların dışında PTT Ais kayıt belgesini sormama rağmen istemedi ve mülakatı İngilizce yapmanın benim için sorunu olup olmadığını sordu, olmadığını belirttim ve beni tekrar ödeme yaptığımız yerdeki gişelere yönlendirdi.

Burada bekleme işi daha kısa sürdü 10 dakika kadar bekledikten sonra Hüseyin Abi ve eşi Şükran Abla'nın numaraları yanarak bankoya çağrıldı ve Hüseyin Abi vizesini aldı ancak Şükran Abla AP'ye kaldığında burkulduk, umarım Şükran Abla'da vizesini ivedilikle alır. Konsolos Bey adımı seslenerek sıra sisteminde arıza meydana geldiğini mülakata başlayabileceğimizi söyledi ve başladık. Mülakatım belki bir belki iki dakika sürmüştür.
    Konsolos, yemin etmem sonrasında önce sol dört parmak, sağ dört parmak ve iki baş parmağımın izlerini alaraktan mülakata başladı.
    K: Konsolos B:Ben
    K: Üniversite mezunusun, hangi bölümü bitirdin?
    B: Turizm Rehberliği.
    K: Anlayamadım?
    B: Turizm.
    K: Ne zaman mezun oldun?
    B: Bu yıl.
    K: Süper! bu işi yapıyor musun?
    B: Hayır, Eskişehir'de ablamla beraber babamızdan kalan dükkanı işletiyoruz.
    K: Anladım, ne kadar birikimin var?
    B: 12.500$.
    K: Nereye gitmeyi düşünüyorsun?
    B: Houston Texas, orada bana temellerde yardımcı olacak arkadaşlarım var.
    K: Hangi sektörde çalışmayı düşünüyorsun?
    B: Oraya adapte olana kadar Hizmet Endüstrisinde çalışmayı düşünüyorum ancak daha sonrasında pilotaj eğitimi almak istiyorum.
    K: Harika! vizenizi onaylıyorum, bir hafta içinde PTT. 🙂

Bu esnada konsolos aşağıdan belgelerinizi orijinallerini ve banka dökümlerini geri veriyor ve böylece 1 sene 3 aylık sancılı süreçte mutlu sonla bitiyor.
    Umuyorum ki isteyen herkes vizesine kolaylıkla ulaşır.
    Bu süreçte özellikle Uğur Bey ve Admin arkadaşlarımıza ve saygıdeğer grup üyelerine teşekkür ediyor, herkese mutlu, huzurlu, sağlıklı ve başarılı hayatlar diliyorum.

• @clestial tebrikler! Çok güzel ve sorunsuz bir mülakat geçirdiniz! Yeni hayatta başarılar!

• @gkmn Tekrardan tebrikler Gökmen Abi, çok güzel yazı olmuş tekrardan evrakları kontrol etme isteği uyandırdı 🙂 .

• Merhabalar öncelikle bu formun kurucuları ve bilgi-deneyim paylaşan herkese teşekkürlerimi sunarım.
    Bu formun olmasa çoktan pes etmiştim. 40 tane elçiliğe eposta atmıştım. Umman’ın dosyanı istedik demesine rağmen dosyamı KCC den istememesi ve Hong Kong ‘un tekrar bir şans vermesi sonrasında kararımı Hong Kong’da kıldım. Hong Kong grubunda da Umman grubundaki gibi o kadar düzenli bilgi paylaşılmış ki neredeyse kafamda hiç soru işareti olmadan, kimseye soru sormaya gerek kalmadan gittim. Hong Kong ‘da hem sağlık muayenesinde hem de mülakatta imzalı İngilizce belgeler kabul edildi. Apostil ve noter onayına gerek kalmadı. Zaten dört hafta sonrasına mülakat verdiler, bir hafta Türkiye’de tatildi, bir gün yol sürüyor, beş gün önce de sağlık muayenesi derken iki haftada tüm evrakları topladım ve baya stresli bir süreçti. 4 farklı dosya oluşturdum. 1-Sağlık muayenesi 2-Mülakat Belgeleri (konsolosluk sitesinde yazanlar) 3-Gezi evrakları (Girişte sorarlarsa) 4-Fazladan belgeler (mülakatta fazladan belge isterlerse). Uçakta dosyalar yanımdaydı.
    Sağlık muayenesi (05.07.2023)
    Sağlık muayesine Dr.Nicolson ‘da girdim. Çinlilerin İngilizcelerine alışmak biraz zaman aldı o yüzden bazı dediklerini zor anladım.
    -Pasaport fotokopisi ve arkasına telefon, adres bilgilerim.
    -Resimler
    -İstenilen testlerin sonuçları ve Türkiye’de yaptırdığım aşılar. (kaşe imzalı).
    -Gözlük reçetem (bunu almadılar)
    Sırasıyla kan verdim, göz muayenesi ve göğüs röntgeni çekildim. Sonra doktor muayenesi vardı. Eksik aşılarımı söyledi ve gitmeden yaptırman gerekli dedi, geçmiş hastalıklarımı sordu. Mülakata raporu yetiştireceklerini söyledi. Urgent Fee aldılar ve 08.05.2023 tarihinde Raporu teslim aldım.

Mülakat (10.05.2023)
    İlk başta mülakat için kapıda isminiz yazıyor ve içeri girmeden kapıda isminizin olup olmadığı kontrol ediliyor. İçeri girdiğiniz güvenlik kontrolleri sonrasında oturup çağrılmayı bekliyorsunuz. Numara sırasınız olmuyor. İsmim ile çağrılınca Asya asıllı bir hanımefendi beni çağırdı ve aşağıdaki evrakları benden istedi.
    İstemediği evrakları ek olarak vermedim. Verilen her fazla evrak risk teşkil edebilir diye düşündüm. Konsolosluk sitesinde yazanlardan fazladan Finansal Durum gösteren belgeleri istediler.
    -Pasaport Orjinali ve kopyası.
    -Sağlık raporu
    -TC Kimlik kartım
    -Birth Certificate (FORMUL A) Doğum Sertifikası
    -Military Records (Askerlik belgesi).
    -Adli sicil kaydı.
    -Resimler
    -Lise, Üniversite Diplomaları ve Üniversite Transcprit (Lise için Transcript de istedi ama yok dedim sorun değil dedi). Orijinal ve kopyaları.
    -Financial Statement (Finansal Durum)- Referans mektubu ve hesap döküm belgeleri, imza sirküleri(Türkçe) ,araç ruhsatı ve araç kasko değerini gösteren Türkiye Sigortalar Birliği websitesinden çıktı almıştım.
    -Başka bir ülkede yaşadın mı?
    -Annemin kızlık soyadını sordu ve kağıda yazarak teyit ettirdi.
    Yarın 14’te alabilirsin onaylanırsan vizen dedi. Uçağım yarın gece zaten süper olur dedim.
    Oturmamı ve beklememi söyledi.

Sonra Amerikalı bir hanımefendi başka bir bankodan çağırdı.
    -Hiç başka ülkede yaşadın mı?
    -Hiç Amerika’ya gittin mi?
    -Annenin kızlık soyadı xxxx mi? (anne kızlık soyadına benim, annem ve babamın abd turist vizesi var o yüzden takıldıklarını düşünüyorum).
    -Eğitim seviyen ne?
    -Kaç yıldır Bankada çalışıyorsun?
    -İndiana ya mı gideceksin? (abim orada)
    -O nasıl gitti diye sordu ve anlattım durumunu. Ne büyük tesadüf dedi gülerek.
    -Hong Kong u gezdin mi?
    -Vizeni onaylıyorum. ABD turist vizeni iptal ediyorum. Diplomalarımı geri aldım.
    -Size ne kadar teşekkürü borç bildiğimizi anlatamam, çok teşekkür ederiz dedim.
    Elçilikten çıkınca aklıma yurtdışında pasaportsuz kaldığım geldi 😊. Randevu fotokopileri, ESC çıktısını ve girişte verdikleri giriş ve kalış süremi içeren küçük kağıdı yanımda taşıdım pasaportu alana kadar 😊
    Diğer gün vizemi almaya gittim biraz beklettiler ve aldıktan sonra oturup bilgileri kontrol etmemi istediler. Hata yoktu.
    Sınavlardan çıkınca da bir şey hatırladığım için çok detaya giremedim 😊. Yine konuyla ilgili sorulara her zaman cevap verebilirim.

• @ozzgedenizz çok teşekkür ediyorum. Sizi de çok tebrik ederim, Hong Kong’a gitmek de az çaba değil. Maddi, manevi süreç hepimizi zorladı. Umuyorum bundan sonrası herkes için sorunsuz, güzel geçer. ABD’de şansınız bol olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.8k

| | | |