DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lumos bunu birileri zamanında deneyerek bize yol göstermiş oldu, yoksa bunları bile yapamıyor olsaydık hiç şansımız olmazdı Ankara’ya kalsak. Süreci erkenden anlamak avantaj sağlayabilir tabi.

• @GOKAY-0 Hong Kong’a yazdınız mı? Bu yıl nasıl dönüş yapıyorlar?

• @bengokhancelik hocam düşünce değil, yerden kalkmayınca süreç bitiyormuş, devam maile ,çabalamaya

• Merhaba herkese, çokça araştırdım ancak cevap bulamadım. Kanada'da geçerli oturum ve çalışma iznim var. Dosya numarama büyük ihtimalle Türkiye için mülakat tarihi verilmeyecek. Ben de dosyamı en kolay taşıyacağımı zannettiğim kanada'ya taşımak istiyorum. Konsolosluk sitelerinden birkaç mail buldum, iletişime geçtiğimde hep aynı cevabı veriyorlar. Yetkili mail adresi neresidir bilen ya da daha önce Kanada'ya dosyasını taşımış arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. Bir türlü yetkili mail adresini bulamadım. Destek olan olursa çok çok mutlu olurum.
    Not: Kanada'ya dosya taşımanın daha kolay olacağını düşündüğüm için bahsettim, önerebileceğin başka seçenekler olursa da çok sevinirim.

Klasik mail dönüşünü aşağıda paylaşıyorum.

Dear Visa Applicant,

We are not authorized to change your interview to a different location.

If you want to transfer your Immigrant Visa case from one Embassy or Consulate to another, you must contact the U.S. Embassy directly where you wish to have your interview transferred with your request. If your petition is being processed at the National Visa Center (NVC), you must contact NVC to request the transfer.

Please visit the following link for more information on the steps you need to follow to make a case transfer request: https:// travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/national-visa-

center/immigrant-visas-processing-general-faqs.htm|#ivp13

Please note we do not have NVC's nor any of the Embassy's contact information to initiate this process.

Sincerely,

The Contact Desk Support Team.

• @Dinç-Kırıkçı merhaba, dosya numaranizi yanlis gorup (277xx olarak) size KCC uzerinden yazmanizi onermistim ancak sagolsun @hsn-kartal uyarinca iletiyi duzenleme ihtiyaci duydum. Keske current olmadan once KCC uzerinden ilerleseydiniz, daha hizli ilerlerdi sureciniz. Konsolosluk dosyanizi tasimayi kabul etmeyebilir, current oldugunuz icin tercih tamamen konsoloslukta su an.

Dogru ilerleyebilmek icin, Kanada’da nereyle iletisim kuruyorsunuz?

Kanada’da bildigim kadariyla sadece Montreal Konsoloslugu gocmen vizeler icin yetkili. Montreal ile iletisim kurmuyorsaniz orayla iletisim kurmayi deneyebilirsiniz, orayla iletisim kuruyorsaniz israrci olmakta fayda olabilir.

Ilgili sayfayi ilistiriyorum. Ilgili dokumanlari da maile ekleyin mutlaka.

• @deebee yanliz EU 27500 oldu tabii temmuz ayı için. Fark eder mi bilmiyorum??

• @hsn-kartal haklisiniz ben cn’yi 277xx olarak gormusum, siliyorum iletiyi.

• @Esrâ-Nur hong kong olumsuz dönüyor bana olumsuz cevabını vermişlerdi

• @furkansn @Beykentli size yardımcı olabilir diye düşünüyorum. Kendisi Türkmenistan konusunda bir hayli deneyimli yazdıklarından anladığım kadarıyla.

• @OzzieOzzy8 konuştuk kendisiyle de mümkün değil gibi gözüküyor orası. Deneyebildiğim kadar Viyanayı deneyeceğim.

• Arkadaşlar selamlar, az önce 1 Temmuz için Tiran randevu mailimiz geldi. Umarım bekleyen herkes kavuşur.

Biz talihli olduktan sonra evlenmiştik. Asıl talihli eşimin DS-260 formunu illa şimdi güncelleyelim mi? (Evlilik-pasaport numarası değişikliği vs.)
    Yoksa mülakat günü bunları bildirmemiz yeterli mi? Emin olmak istedik.

Süreci buraya kadar getirmemize yardımcı olan herkese teşekkür ederiz.

• @HüseyinBurcu hocam hayırlı olsun. Tirana kccden mi tasidiniz?

• @HüseyinBurcu okudum. Eşiniz üzerinden kccden tasimissiniz

• @HüseyinBurcu merhaba hayirli olsun, su andan itibaren mulakat aldiginiz icin dosyaniz Tiranda. Tiran'a mail atip durumunuzu anlatin ve DS260'i bu sebeple guncellemek istediginizi iletin. Onlar DS260'i unlock edip bilgileri girmenizi ileten bir mail ile donus yapacaklardir. Bilgileri guncelleyip, esinizi ekleyip tekrar submit edersiniz formlarinizi.

• Merhabalar, dosya taşıma işlemi için nasıl ilerlemem gerekiyor.

• ⭐⭐⭐

@HüseyinBurcu Gozunuz aydin, prosedurle ilgili Tiran konsolosluguna ulasip ne yapmaniz gerektigi konusunu danisin.

• @HüseyinBurcu, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar selamlar, az önce 1 Temmuz için Tiran randevu mailimiz geldi. Umarım bekleyen herkes kavuşur.

Biz talihli olduktan sonra evlenmiştik. Asıl talihli eşimin DS-260 formunu illa şimdi güncelleyelim mi? (Evlilik-pasaport numarası değişikliği vs.)
    Yoksa mülakat günü bunları bildirmemiz yeterli mi? Emin olmak istedik.

Süreci buraya kadar getirmemize yardımcı olan herkese teşekkür ederiz.

oturumunuz var mıydı tiranda yoksa sadece mail mi attınız bir de mail örneği gönderirseniz çok seviniriz

• @furkansn kolay gelsin hocam. Viyana’dan ben de haber bekliyorum bakalım. Gelişmelerden haberdar ederim sizi de.

• @OzzieOzzy8 bende beklemedeyim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.7k

| | | |