DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@kaanayhan83 10 günlük bir sürede randevu, onay ve vize teslimatı nasıl olur düşünmek lazım. İkamet edilen yerde mülakata girmek her açıdan daha avantajlı. Teknik olarak randevu alınabilir ama bu randevu işinize yarar mı bilmiyorum.

• merhaba, aksini tecrübe eden oldu mu bilmiyorum ama bir konudaki tecrübemi ve tahmini mi paylaşmak istiyorum. randevu tarihini öne çekme veya değiştirme konusunda 3 kerelik işlem hakkımız olduğunu düşünüyorum. eşime aldığım randevu tarihini 1 hafta içerisinde 3 kere daha erkene çekme fırsatım oldu. en son eylül 2023'e kadar getirebildim fakat sonrasında 2 aydır gece/gündüz/öğlen/sabaha karşı aklınıza gelebilecek her saatte bakmama rağmen kesinlikle açık slot göremedim. istanbul ve ankara için ayrı ayrı baktığım halde durum değişmedi. sadece yeni randevu alıyormuş gibi 1 sene sonrası için olan tarihleri görebiliyorum. ben 3 kereden fazla değiştirebildim diyen varsa tabiiki bu teorim ortadan kalkacak. varsa yorumu olan paylaşabilir.

• ⭐⭐

@Emre08 ücret ödemeniz gerekiyor.Ücret 1 sene geçerli evet.Ama 1 sene sonuna alınmış randevunuz varsa değiştiremiyorsunuz,aldığınız tarihte giriyorsunuz.Görüşmeye girdiği için bir daha ücret ödeyip randevu almanız gerekiyor.

• ⭐⭐

@n-cavit Üç kereden fazla değiştirdim. Siz sadece boş yer olmadığı için öne alamıyorsunuz. Eylül 2023 oldukça yakın bir tarih neyse ki.

• @tufank, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@kaanayhan83 10 günlük bir sürede randevu, onay ve vize teslimatı nasıl olur düşünmek lazım. İkamet edilen yerde mülakata girmek her açıdan daha avantajlı. Teknik olarak randevu alınabilir ama bu randevu işinize yarar mı bilmiyorum.

Sureci şöyle düşündük Rendavu buradan iken almanyada abd konsoloslugundan o tarihlerde yakin alınır. Yada alinan tarihte tekrar da gidilir vs. pasaport teslim adresi olarak orada yasayan bir dostumuz gösterilir vs fakat konu ile alakali görüşmede ne cikar orasini tecrübe eden varsa tecrümesine ihtiyac var. mekedonyadan Viyana dan vs rendevu alop vize alanlar duydum amam gormedim

• @tolgasatir bugün vize mülakatımız vardı, hiç risk almadık, bir yolunu bulduk ve çocuksuz gittik. Bilgilendirme için teşekkürler. Bu arada vize onaylandı 🙂 şimdi pasaportlar bize gelince oğlum için de pasaportunu gönderip işleteceğim.

• Bu ileti silindi!

• @coshqun tebrik ederim gerçekten profiliniz neydi ve ne sordular cevaplarsanız sevinirim şimdiden başarılar diliyorum

• @HATICE-KUREYSLI merhaba, teşekkürler. "B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları" başlığı altında uzunca bir yazı ile deneyimimizi aktarmaya çalıştım, oradan faydalanabilirsiniz. Sorunuz olur ise orada yanıtlayabilirim 🙂

• Merhaba, cuma günün turist vizesi için görüşmeye gideceğim. Banka hesap ekstresini barkodlu olarak iletsek sorun yaşarmıyız?

• ⭐⭐

@valentialp Barkodlu nasıl bilmiyorum ama banka hesap dökümüne bakmıyorlar, deneyimlerin hiçbirinde istenene rastlamadım ama yine de götürün yanınızda bulunsun.
    Ben giderken bir sürü evrak (tapu, e-devletten nüfus kaydı ve yurtdışı giriş çıkış listesi, bankadan hesap dökümü) götürmüştüm ama hiçbirine gerek olmadı.

• teşekkür ederim.

• ocakta açık yerler var 2024, öne çekmek isteyen çekebilir

• Merhaba annem ve halamın Ağustosun sonunda İstanbul’da turist vize randevusu var. Bu ay yeni bir eve taşındık.Ds-160 formunda eski evin adresi var yeni form doldurmalımıyım?

• ⭐⭐

@garnitur88 formda güncel bilgilerin yer alması gerekiyor. Yeni bir form doldurmanız bu açıdan önemli. Eski bilgilerin yeni forma büyük ölçüde aktarılması ile ilgili bilgiler hem bu başlık altında hem de şu linkte mevcut.

• Bugün 214 b den ben ve eşim red aldık randevu tekrar alabilir miyim en az ne kadar beklemem lazım

• @HATICE-KUREYSLI 2 Yıl Diye Biliyorum 2 Yıl Sonra Başvuru Yapılabiliyor Diye Biliyorum Tam Emin Değilim Ama Aynı Yolun Yolcusuyuz Banada Eylülde Bir Adet 214-B Vericekler Tesadüf Yaşamazsam LoL

• Merhabalar, kendisi green cardli olup aileden anneye vs turistik vize gorusmesi alan oldu mu son donemde acaba? Tanidigim 2 aile anneleri icin red yemis. Annem icin simdiden randevu almak istiyorum.

• ⭐⭐

@HATICE-KUREYSLI öncelikle geçmiş olsun. Randevu bulsanız dahi en az 4-5 ay beklemenizde fayda var. Mevcut görüşmede ret almanıza neden olan şartlarda bir değişiklik olmadığı sürece bu görüşmenin olumlu sonuçlanması maalesef mümkün değil. Daha önceki sorunuzdan bildiğim kadarıyla pasaportunuda başka bir vize yok. Birkaç avrupa gezisi yapıp şansınızı deneyebilirsiniz. Önemli olan şartlarınızda belirgin bir değişiklik yaratmak.

• Çok teşekkür ederim çok haklısınız ama ben vize memurunda şunu gördüm çok kararsız kaldı bir müddet düşündü özür dilerim onaylıyamıyorum dedi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

52

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.3k

| | | |