DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bernat diyorumki ama en azından simdi alıyım bir giriş cıkıs yaparım ve son dakkada bir durumda red ile karşılaşmamış olurum dosya tasıma kabulu aldıktan sonra

• @erme11 X bir schengen ülkesinden dosya kabulü aldıktan sonra yeniden schengene başvurmak gerektiğinde sıkıntı yaşamamak adına mı şimdiden almak istiyorsunuz? O kısmı tam anlayamadım. Çünkü şu an aldığınız schengen 1 yıldan az verirlerse muhtemelen sizin tarihlerinizi kapsamayacak. Ama sonrasında yeniden başvurduğunuzda elbette daha önce schengen almış olmanız, sorunsuz giriş çıkış yapmış olmanız yeniden vize almanıza artı puan getirebilir.

• @erme11 mantıklı. Bende eşim ile shengene başvurdum önümüzde ki hafta parmak izi vermeye gideceğim. En azından olumlu olumsuz şuandan yolumuz belli olsun. Durumu olan herkese tavsiye ederim. Olası dosya taşıma zamanında daha hızlı aksiyon alabilirsiniz.

• @Begum tüm usa konsolosluklara buradan ulaşabilirsiniz.

• Merhabalar böyle bir mail aldım.
    Dear Sir,

Thank you for your correspondence.

The KCC is responsible for scheduling the cases, until they not provide you the appointment letter and schedule the case to Ankara we are unable to ask for transfer the case to our post. When you case will be schedule to Ankara then we can ask them for transfer to our post

Dosyam KCC'den Ankara da planlandıktan sonra transfer talep edebiliriz diyorlar bu durumda KCC ye mi yazmam gerekecek? Ankara'dan mülakat alsam niye dosya transferi isteyelim.

• @bernat evet sıkıntı yaşamamak için cunku benım pasaportum boş

• @erme11 Öncelikle DV24 yılı sürecinin başlamasını bekleyin. Daha sonra yapmak istediklerinizi doğru bilgiler ışığında adım adım yapabilirsiniz. Konsolosluklar her DV dönemimde farklı tutumlar sergileyebilirler. Ancak konsoloslukların dosyanızı kabul etmeleri öncelikle o ülke vatandaşlığınızın olmasını talep ediyorlar. Oturma ve çalışma izni olması durumunda kabul etmeme seçeneğini tercih ediyorlar. Bu durumda da konsolosluğu zorlamak gerekecektir. Bunun için daha önceden çalışma izni veya oturum izniniz olmadan mail atarak çalışma izni veya oturum izni alırsam dosyamı kabul eder misiniz şeklindeki maillerinize büyük olasılıkla olumsuz cevap alabilirsiniz. Örneğin oturumsuz ve çalışma izni olmadan DV22'de Barbados Hindistan ve Sırbistan (yanılmıyorsam) dosya taşımada yardımcı oldular. DV23'te ise Viyana, Hong Kong ve Muscat çok yardımcı oldu.

• @bozyuruk Çok teşekkür ederim.

• Yasaklı

@halil832 bazı konsolosluklar dosya taşımak için mülakat almış olma şartını koşuyor. bazı konsolosluklar da herhalde işleyişe tam olarak hakim değiller. siz durumunuzu anlatan emailler yazarak denemeye devam edebilirsiniz.

• @Begum hanim biz tiflise mail artik gelen cevapta oturum istiyor.

• @Gül-Kazancioğlu hanım çok teşekkür ederim. Mayıs ayından beri çabalıyoruz. Umarım emeklerimiz karşılığını bulur.

• @Begum Begüm Hanım daha önce mail atmadıysanız Malezya ve Cibuti ile de görüşebilirsiniz. Biz mart ayında mail attığımızda yeşil ışık yakar gibi olmuşlardı. Kolaylıklar dilerim.

• @tugbaokutan Çok teşekkür ederim Tuğba hanım. Malezya'nın mail adresi Web sayfada bulamadım. Cubuti sanırım vize istiyor.

• @Begum Malezya'nın mail adresi "[email protected]"; Cibuti de online vize istiyor diye biliyorum. Eğer mailleşmeleriniz olumlu olursa online vize almaya değer. Pes etmeden devam edin. Çok zor bir süreç biliyorum ama nereden nasıl bir cevap geleceği belli olmaz. Umarım en hızlı şekilde olumlu mail alırsınız.

• @tugbaokutan Çok teşekkür ederim Tuğba hanım online vize eğer alınabiliyor ise bu işimizi kolaylaştıracaktır. Verdiğiniz mail adreslerine de iletelim.

• @Begum hanim inşallah siz ve diger vize bekleyen arkadaşlarla dosyamızı taşımayı kabul eden bir yer buluruz.

• Vize bekleyen arkadaşların son ana kadar şanslarını denemesi, dosya taşımaya çalışmasında yarar var. 2022 yılında olduğu gibi mülakat şansı son ayda da gelebilir.

• @binbasitom Çok teşekkür ederim. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik… Bakalım…

• @Gül-Kazancioğlu inşallah Gül Hanım. Umarım bir gün beklediğimiz güzel haberi burada paylaşırız🙏

• ⭐⭐

@maximtk Bzı konsolosluklar sandığınızdan çok daha fazla hakimler sürece , kibarca ret ediyorlar talepleri.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

169

42.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.3k

| | | |