DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Emreiner Tebrikler vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluklar diliyorum ❤

• @Tuğberk-Önder Tebrikler vizeniz hayırlı olsun. Bu sene Ankaradan mülakat alabilmek aslanın ağzından ekmek almaktan beterdi malesef😀 Size yeni hayatınızda mutluluklar dilerim ❤

• @eray26 bu çok değişken hocam. Gideceğiniz eyalete, size sponsor olacak olanın olup olmadığına, işinize vs vs bağlı. Önemli olan vize görüşmesi yaptığınız kişiye ülke için ayakbağı olmayacağınızı ve kendinizi idare ettirebilecek ekonomiyle oraya gideceğinizi göstermeniz önemli.

• @teknomer iste bu durum tam bir stress sebebi

• @mehmetizmirli Çook tebrik ederim Mehmet Bey sizinle gitmiş kadar oldum harika detaylı anlatmışsınız. Emeklerinizin karşılığını almanız mutluluk verici. Vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluklar diliyorum ❤

• @myna teşekkürler sizide tebrik ederim 🙏😊

• @eray26 stres yapacak bir durum yok hocam birçok mülakat deneyimi okudum. Para konusundan AP’ye kalan görmedim. Süreçte en önemlisi bir şekilde mülakat almak. En büyük eforu oraya harcamanızı öneririm. Umarım mülakatı alabiliriz.

• @cerkezkizi09 Resmen tüm süreci tekrar yaşadım okurken😀 Yollarımız kesiştiği için çok mutluyum. Eminim bu forumdaki herkese dokunmuşsundur. Çocuklarının da vizesini alıp biran önce son noktayı koymanı diliyorum. Tekrar tebrik ederim vizen hayırlı olsun ❤❤❤

• @eray26 kendi imkanlarınız el verdiğince ne kadar gösterebiliyorsanız onu gösterin ve varsa çevrenizden borç alabileceğiniz, güvendiğiniz yakınlarınız mülakat sonrası geri ödemek üzere hesabınıza ekleyip öyle banka dökümü alın. Döküm aldıktan sonra geri iade edebilirsiniz.

• @teknomer mulakat almada sorun yasacagimi sanmiyorum yurtdisinda mulakata girecegim icin

• @bernat kredi cekme sansim olursa bu sekilde para durumunu ayarlamayi dusunuyorum acikcasi

• @eray26 kendinizi zora ve sonrasında üstesinden gelemeyeceğiniz borçlara sokmadan, buradaki yaşantınızı riske atmadan dilediğiniz şekilde çözüm bulabilirsiniz.

• @eray26 Her ülkedeki konsolosluk farklı konularda daha hassas olabiliyor. Hong Kong mesela para konusuna pek önem vermiyor gibiydi. Bizden görevli bir şey istemedi. Biz hatırlatıp mali durum belgelerini gösterince de, hesap hareketleri olan belgeleri geri verdi. Sadece dolar hesabındaki parayı gösteren 1 sayfalık bir banka yazısı vardı onu aldı. Fakat başka konsolosluklar bu konuda detaylı belge isteyebiliyor. Biz ev tapusu, araba ruhsatı gibi belgeleri de yanımızda götürmüştük ne olur ne olmaz diye.

• @mehmetizmirli Emeğinize sağlık, inanılmaz detaylı bir anlatım olmuş. Yeni hayatınızda başarılar dilerim.

• @tugbaokutan bekleyip gormekten baska bir cozum gozukmuyor suan icin.hayirlisi neyse o olsun diyorum suan itibariyle

• merhabalar, dosyamızı başka ülkeye taşıdığımız halde yine mülakat alamama şansımız olabilir değil mi? Bu noktada nasıl ilerlemek gerekir? Teşekkürler.

• @kkaya dosyanızı taşımak istediğiniz konsolosluğun performansına da bakarak ona göre talepte bulunun. Ankara ile benzer bir durum sergiliyorsa taşımanızın size bir artısı olmaz.

• @kkaya Bu safhadan sonra ancak bir den fazla kons.dan kabul aldıysanız değişiklik yapabilirsiniz ki bu da çok zor. Tam sorunuzun karşılığı değil belki ama; bu sene Viyana’dan kabul alan arkadaşlar vize sorunu yüzünden sonrasında Honkong’a taşıdılar. Veya Muscat’a taşıyanlar daha sonra karar değiştirip Honkong’a taşıdılar. Tabi bu büüüyük bir şans. Çok sık karşılaşılabilecek bir durum değil onu da söyleyeyim.

• @eray26 Açık konuşayım bu stres sebebi dediğiniz şey yaşayacağınız streslerin yanından devede kulak kalacak emin olabilirsiniz. 2023 sürecinde insanların ne stresler yaşadığını yada yaşamaya devam ettiğini mülakat yorumlarını okuduysanız görmüşsünüzdür. Şimdilik arkanıza yaslanın ve bu ayrıcalığa sahip olmanın tadını çıkarın çünkü ziyadesiyle zor bir süreç sizi bekliyor olacak 🙂 bol şans

• @eray26 Evet hayırlısı olsun, umarım her şey çok güzel olur sizin için.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

239

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.7k

| | | |