DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cerkezkizi09 Çetin uğraşlardan sonra vizenizi almanız mutluluk verici. Umarım en kısa sürede çocuklarınızın vizesini de alırsınız. Hayırlı olsun, hayatınızın yeni dönemi şans getirsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cerkezkizi09 tebrikler, vizeniz hayırlı olsun. en kısa sürede çocuklarınız için de güzel haberler almayı umuyoruz, onlarsız gitmeyeceğinize inancım tam.
    ayrıca foruma katkılarınız için de minnettarız. forum sizin gibi kullanıcılar sayesinde uzun yıllar insanlara fayda sağlamaya devam edecek.
    yakında güzel haberlerinizi almak dileğiyle.. yolunuz açık olsun.

• @cerkezkizi09 vizeniz hayırlı olsun, tebrikler. umarım kısa zamanda çocuklarınız için de vizeleri alırsınız.

• @cerkezkizi09 Tebrikler çok çabaladınız emek verdiniz ve karşılığını aldınız çocukarınızında en kısa sürede vizelerini almasını dilerim.

• @cerkezkizi09 Yeni bir (Ankara’ya rağmen alınan) vize başarısı öyküsü okumaktan mutluyum. En kısa zamanda çocuklarınız da vizesine kavuşur umarım tebrikler.

• Az once 4 kisilik bir aile olarak Green Kart vizemiz sarisin Amerikali beyefendi tarafindan onaylandi.Yesilkart forum kurucularina,sorularima cevap verenlere ailecek tesekkur ederiz.Mulakatin her asamasina sizlerin ve deneyimlerini paylasan üyelerinizin sayesinde hazirdik.Saat 7.15 te kapidaydik.7.45 teki randevumuz icin tam 7.45 te saat sirasina gore iceri alim islemi basladi.Once pasaportlari kontrol ettiler.Ilk kapidan girdik.Plastik sepetlere esyalarimizi koyduk.Yanimiza seffaf dosyayla evraklarimizi almistik.Esim cebine kredi kartini,kimlikleri,dolarlari koymustu.Iceri girip o meshur uzun bahce yolundan asil binaya girdik.Gorevliler pasaportlari istedi. Birde iade etmek uzere okumamiz icin o meshur kagidi verdi.Okuyup iade ettik.Gorevli sira sizde deyince 2. sirada oldugumuz icin bankoya ilerledik,hemen 4 kisilik 330×4 Dolari odedik.Sira numaralari ayrica tepe ekranlarda yaziyor.Her pasaporta 2 adet kagit koyup hepimizi inceleyerek teslim etti.Bekleyin siraniz gelecek dedi.Ekranda V51 14. gise yazinca o meshur Turk hanimin oldugu genis koridora gectik. Esim (asil talihli) heyecan yaptigi icin ben evraklara yardim ettim.Once 2 ser adet hepimizin fotolari istedi.Ogullarimdan sirasiyla nüfus kayit , adli sicil,askerlik belgesi aldi. Benden de nufus kayit,adli sicil, 2 adet evlilik cuz. fotokopisini aldi.Esimden asil talihli olarak nufus kayit ,adli sabika ,askerlik,evlilik cuzdani aslini istedi ,Diploma asli ve fotokopisi,banka kayitlarini aldi.En son ungan dosyalarini hepimizden toplu olarak çekmeceye koymamizi istedi.Kontrolleri bitince bekleyin sira nosu yanacak mulakat icin dedi. Bizden ais kaydi , pasaport fotokopisi, kabul davet kagidini , ds 260 sayfasini istemedi.Turkce mulakat istedik.10 dk icinde mulakat icin ,para odedigimiz bankonun yanindaki bankoya cagirildik.Amerikali bey ben pek Turkce bilmiyorum İngilizce yapalim dedi esim yoook dedi.Tercuman hanim ,beye yardimci olacagini soyledi.Once toplu yemin , sonra sirasiyla parmak izleri alindi.Evraklari kontrol etti. 1- Ikinizinde ilk evliligi mi? Cevap verdik.Fakat o sirada eşime , ds260 formunda evlilik tarihiyle dogum tarihini ters yazdigini soyledi.Çunku esimin dogum tarihi 8 mart, evlilik gunumuz 9 mart.Neyseki sorun etmediler.Beyefendi , bende unutuyorum hep dedi.Dunya Kadinlar gunu dogmussunuz diye espiri yapti.Ama o 5 saniyeyi hic unutmayacagiz.2- Sizlerden biri hic yurtdisinda yasadi mi? 3- Nereye yerleseceksiniz? 4- Ne is yapacaksiniz? Bu arada ogullarim ile Ingilizce espiriler havada ucustu.Ben ve esim kıt İngilizcemiz ile olaya Fransiz kaldik.Tamamdir vizenizi onayliyorum,dedi. Neredeyse 14 aylik telaş 6 dk da bitti.Bize pasaportlarla beraber ,ais kaydindaki adresimize PTT tarafindan 1 hafta icinde sari bir zarfla , ungan dosyalarininda teslim edilecegini soyledi.Zarftaki talimatlari takip edin diye belirtti.Yani Uscis isleri falan.Biz atlattik darisi sizlerin basina.50 dk surdu hersey.Bu arada 20 ve 18 yasindaki ogullarim istedikleri bolumler olan Genetik digeri Psikoloji bolumlerine Rutgers Newbrunswick ve Newark kampuslerine kabul edildiler.Bekle bizi USA agustos da insAllah geliyoruzzz.

• @ekorkut tebrikler vizeleriniz hayırlı olsun.

• @ekorkut tebrikler her şey gönlünüzce olsun

• @ekorkut Tebrikler, vizeleriniz hayırlı olsun. Hayatınızın yeni dönemi ailenize şans getirsin.

• @ekorkut Hayirli olsun. Yolunuz acik olsun. Insan orada bildigi Ingilizce’yi de unutuyor 😊 Ben de hep 15 yasindaki ogluma donup sordum “ne dedi, ne dedi?” diye. Olayi en cok gencler kavriyor orada. Egitim hayatlarinda basarilar diliyorum ogullariniza.

• 21 Temmuz Mülakat deneyimi

Sabah 6:30 da çıktım evden Ankara da oturduğum için 7 gibi oradaydım sıraya girdik 7:45 mülakatı olanları aldılar önce sıra ile sonra 8:00 mülakatı olanlar gelsin dediler ilk girişte pasaportu demir bir çekmeceye koyuyorsunuz sol yan tarafa yönlendiriyorlar pasaportu kontrol ettikten sonra isim isim içeri alıyorlar bir güvenlik yeri daha var ceplerde para vs bile olsa çıkarıp koyun diyorlar kutuya x-rayden geçerken, sonrasında uzun bir yol yürüdük sol taraftaki kapıya yönlendirdiler girişte sol çaprazda danışma var tek tek çağırıyorlar orada bir kağıt veriliyor red sebepleri ücretin geri verilemeyeceği vs. uyarı kağıdı okuduktan sonra geri veriyorsunuz danışmaya, sonra bir sıraya sokuyorlar isim ile 330 doları orada veriyoruz, burada ben nakit 330 dolar verdim bazı kişilerde karttan çekmek istedi ama kart bloke ya da yurtdışına açık olmayan kart ya da yurtdışına açık herhalde ilk defa denedikleri için banka onay istiyor diye onlara hemen banka atmsinden dışarıda halledin gelin dediler, orada bir sıra numarası verildi, belgeler için numaram yandı koridorun diğer tarafında belgeleri toplayan görevli kadın ilk önce diplomamı aldı bu orijinal mi dedi evet dedim transkript vs var mı dedi bende hem transkript verdim hem diploma supp. vardı bu arada mühendislik diplomasına sahibim, (diğer arkadaşlara sorduğumda sadece diploma alınmış onlardan ben anlam veremedim benden neden ekstra belge istediğine) arşiv kayıtlı sicil, askerlik durum belgesi, vukuatlı nüfus kağıdı, banka hesap dökümü ve imza sirküleri, pasaport ve 2 tane 5x5 fotoğraf verdim ve adresimi değiştirmek istediğimi söyledim hemen değiştirdi, numarayı tekrar takip etmemi söyledi ingilizce biliyor musun dedi evet dedim ingilizceyi işaretledi. Aradan 20 dakika geçtikten sonra kısa siyah saçlı küpeli görevli beyefendi ile mülakata başladık
    G: Görevli
    B:Ben (buradan sonrası hep ingilizce geçti mülakat
    B:günaydın
    G:günaydın
    G:ingilizce sorun olur mu?
    B:Hayır
    G:yemin metni
    B:evet
    G:parmak izi ilk sol 4 parmak sonra sağ dört parmak sonra iki baş parmak
    G:evet her şey güzel diploman banka dökümlerini alttan veriyorum onları alabilirsin
    G:Hiç yurtdışınta yasadın mı
    B:Evet 6 ay polonyada erasmus yaptım
    G: bir dakika sormam lazım 6 ay için sicil kaydı istiyor muyuz diye(burada yan bankodaki sarısın gözlüklü görevliye sordu oda yok 1 sene ve üstüne istiyoruz dedi not: siz yinede bunu kesinleştirin belki ülkeden ülkeye değişiyordur)
    G:tamam sıkıntı yokmuş devam edelim ne üzerine okudun mesleğin ne ve ne zaman mezun oldun
    B:jeofizik mühendisiyim deprem alanında uzmanım 2014
    G:Çok güzel orada nereye gideceksin ne yapacaksın
    B: ilk basta pensilvanyaya gideceğim kuzenimin yanına sonra new jersey e geçeceğim aile dostumuzun şirketine iş için restorantlara malzeme satan firmada müşteri ilişkileri bölümünde çalışacagım
    G:yani new jerseyde kalacaksın
    B: evet garfield nj
    G:Çok güzel vizeni onaylı.. sormayı unuttum evlendiniz mi hiç?
    B:bekarım daha önce de evlenmedim.
    G:çok iyi onaylıyorum vizeni 1 hafta içinde ptt den alabilirsin
    B: Teşekkür ederim
    G:iyi günler iyi şanslar
    B: size de iyi günler

Çıktığımda saat 9:40 dı içerisi çok kalabalıktı ve sıcaktı benden önce bir çift ap ye kalınca biraz yüzler düştü herkesin uzunca da sürdü mülakatları ama sonra gördüğüm herkes aldı onayı. Bu süreçte yardımlarını esirgemeyen @gucarslan ve @crazycells e çok teşekkür ederim daha çok teşekkür edilecek insan var forumda onlara toplu olarak teşekkür ediyorum çünkü bir kişinin bile ismi aklıma gelmezse ayıp olur.

• @ekorkut çok tebrik ederim özellikle çocuklarınız için çok güzel bir hayat sizi bekliyor. şansınız bol olsun

• ⭐⭐⭐

@baran-bozdogan Tebrikler, vizeniz ugurlu gelsin yolunuz acik olsun.

• @baran-bozdogan tebrik ederim yolunuz açık şans sizinle olsun

• @husoo_bey merhaba öncelikle vizeniz hayırlı olsun tebrik ederim. biz de new york düşünüyoruz ama net karar veremiyoruz izlenimlerinizi aktarma şansınız var mı acaba? şimdiden teşekkür ederim

• @ekorkut çok tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun 🎉

• @baran-bozdogan Tebrikler, vizeniz hayırlı olsun. Amerika serüveninizde şans ve kolaylık diliyorum.

• @baran-bozdogan tebrikler vizeniz hayırlı olsun

• @baran-bozdogan Tebrik ederim bol şanslar

• ⭐⭐

@baran-bozdogan tebrikler vizeniz hayırlıolsun.Amerikadaki yeni yaşantınızda başarılar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.5k

| | | |