Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ahuramazda merhaba sildim tekrar tekrar denedim vaka numarası eşleşmedi diyor

• ⭐⭐

@aura Sizin daha sureciniz baslamadi, Ocak 2024 oncesi de acikcasi eger oturumunuz yoksa dosya tasima icin suan cok erken. En azindan DS-260'inizin isleme alinmis olmasi lazim. Bunu da zamanla ogreneceksiniz.

Bu arada, butun sorularinizin cevabini forumda bulabilirsiniz, dogru basliklarda okuma yapmanizi oneririm. Ornegin deneyim basliklari, ozellikle DV2023'e bakin. Mesajlarimiza bakabilirsiniz. DV ile ilgili olan hic bir adim, kisaca anlatilabilir bir surec degil.

Mesela dosya tasima icin bu basliga bakabilirsiniz.
    Fakat sunu belirtmeliyim ki, esas AOS (Adjustment of Status) basligina bakin madem ki ABD vizeniz var.

• Arkadaşlar merhaba,
    Bugün 10 yıllık pasaport 5 bin küsür lira oldu. Benim 2 senelik pasaportum var 2025 mayısa kadar süresi var. Sizce 10 senelik pasaportu burda mı yenilemem mantıklı Amerikadan almam mı?

• @lumos çok teşekkür ediyorum geri dönüşünüz için B1/B2 yi AOS yapabiliyor muyum DV hakkım ile de , belirttiğiniz linkleri okuyacağım ama sonrasında yine yardımlarınızı isteyebilirim . Çok teşekkür ederim nezaketiniz ve geri dönüşünüz için

• @horizon59 Benim bildiğim kadarıyla normal pasaportlarda 2 pasaport alma durumu var. İstersen 2. pasaportunu alabilirsin. Yine nüfus müdürlüklerine sormakta fayda var.

• @Aleras Merhaba bilmediğimden soruyorum. 2. pasaportu almanın ne gibi bir avantajı oluyor ücreti mi daha az?

• @lumos çok teşekkür ediyorum yardım ve cevabınız için . AOS süreci daha riskli sanırım ancak biraz bakabildim yonlendirdiğiniz sayfaya . süre içerisinde belki tekrar tekrar aynı şeyleri soracağız çünkü Ocak sonrası nasıl yapılıyor kısmına da okuduğum kadarıyla şu an çok net olamadım "dosya taşıma" işleminde de . O süreye kadar daha detaylı inceleme şansımız olur sanırım , her okuduğum bilgi de daha da endişeleniyorum

• @misha90 Avantaj anlamında şöyle oluyor. 1. si pasaport süren yakınsa eğer ve uzun dönem yurt dışı gideceksen ve Türkiye şartlarındaki enflasyonu düşünürsen bugün yaşananlar gibi 🙂 önceden önlemini almış ve daha ucuza getirmiş oluyorsun. 2. si de genelde bunun için kullananlar çok fazla. Mesela bazı ülkeler oluyor başka ülkelerin vizeleri ya da giriş çıkışları oluyorsa vize vermeyebiliyolar. Hatta ülkeye giriş izni de vermiyolar. Örnek ülkeler İsrail, İran, Çin, Kuzey Kore gibi.. Bu nedenle bazıları çift pasaport yaptırıp bunun içinde kullanabiliyolar 🙂

• ⭐⭐

@Aleras 2 pasaport vermez nüfüs müdürlükleri.İptal ediyor diğerini,yoksa kayıp diye giriyor. Ben hiç duymadım 2 pasaport alan.

• ⭐⭐

@horizon59 bence hiç türkiyede uğraşma şu anda amerikada daha uygun olabilir pasaport.Konsolosluğun sitesinden bakın.

• @Aleras @selamibasaran tesekkurler cevaplarınız için 🙂 Sanırım 2024 eylülde bile amerikaya girsem 8 aylık süresi olmus oluyor pasaportumun hala bu yeterli olur mu bazı ülkelerin belli pasaport limitleri oldugunu duydum çünkü

• @horizon59 giriş yapacağınız tarih itibarıyla en az 6 aylık geçerlilik süresi bulunması gerekiyor.

• @selamibasaran çift pasaport taşıma hakkı var.

• @selamibasaran O zaman sana bir örnek vereyim ben 🙂 Birde nüfus müdürlüğünün ana sayfasına girip bakabilirsin. Bu da yetmiyorsa eğer çağrı merkezini arayabilirsin..

Web sayfasında yazıyor sıkça sorulan sorularda..

1. Bir Kişi En Fazla Kaç Pasaport Alabilir?
      Bir kişi en fazla iki geçerli pasaport alabilmektedir.

• @horizon59 olur sorun yok. Uzatmak istersende eğer vaktin olacaksa hangi eyalete gideceksin bilmiyorum ordaki konsoloslukta uzatabilirsin.

• ⭐⭐

@selamibasaran 2 pasaport alabilirsiniz. Biz aldik.

• @selamibasaran 22.04.2013 tarihinde yapılan yasal düzenleme ile her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının mazeretini beyan ederek ve Nüfus Müdürlüğüne vereceği dilekçe ile aynı statüde 2.pasaportu alma hakkı var. Linki incelemenizi tavsiye ederim, sıkça sorulan sorulardan 8.‘si https://www.nvi.gov.tr/sss-pasaport-hizmetleri

2016 yılından beri çift pasaportum var ve aktif olarak ikisini de kullanıyorum 😉

• ⭐⭐

@aura Yapabilirsiniz, bir onceki mesajda ilettigim basliga bakin mutlaka.

• @akincetin 5 kişilik bir aile için 30.000 $ + para gerekiyor.Ben bir firmadan danışmanlık hizmeti aldım.Avukati Connecticut ta ikamet ediyor DS-260 formuna adres bilgisini mülakat aciklandiktan sonra Avukatın adresini girecekler.

• @ozzgedenizz cevap için teşekür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

195

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.7k

| | | |