DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar. 4 yaşındaki çocuğumun kimliğinde bulunan göbek adını mahkeme kararı ile kaldırmayı planlıyorum, asıl ismini kullanmaya devam edecek. Mülakat aldıktan sonra zaten ds 260 formunu pasaport eklemek için açtıracağım, orada eski isimler gibi bir kısmın vardı oraya ekleyince problem olmayacaktır diye düşünüyorum. Green card almadan bu işlemi tamamlamak daha kolay olacaktır. Fakat merak ettiğim bir durum var. İsim değişikliği gibi durumlar mülakatta problem teşkil ediyor mu? Mahkeme kararını (İngilizce veya Türkçe) götürmeli miyim? Hiç macera aramayıp 5 yıl bekleyip vatandaşlık alma sürecinde bu işlemi yapmak daha güvenli bir yol mu? Türkiye'de bile süreç hakkında fikrim yok, konu green card olunca biraz tedirginlik oluştu. Tecrübe yada bilgisi olan varsa destek olursa sevinirim.

• ⭐⭐⭐

@Hanhun Mahkeme belgelerini yeminli tercume (Ingilizce'ye) yaptirip goturdugunu zsurece sorun yoktur. Ismini degsitirebilirsiniz.

• Merhabalar
    Greencard çıktı. Her dolduğumda ds260 vaka numarası eşleşmedi diyor yardımcı oluşan misiniz?
    " Please do not use the browser’s back or refresh buttons while using the CEAC site. Instead, use the navigation links on the page. You will lose information if you use the browser’s back or refresh button, and will need to log back into the application.

The case information you entered does not match our records. Please try again or contact the Kentucky Consular Center (KCC) by email ([email protected]) or by phone (Public Inquiry Phone Number 606-526-7500 7:30 a.m. to 4:00 p.m. EDT Monday – Friday) for further assistance. " hata bu arkadaşlar

• @Ömer-Barış case number’daki sıfırları sildiniz mi?

• @Ömer-Barış Formun en sonunda casenumber girerken tamamını yazıyorsanız sıra nosunun önündeki sıfırları yazmayın.

• tekrar merhaba dosya tasıma işleminin doğru zamanı ne zamandır taşıma işlemide ds260 formu açılır mı...kkc tarafından açılır diye duymuştum bu da sıralamadaki yerimizi etkler diye biliyorum dosya taşıma işini ocak subat ayına bekletmeliyim mi

• Selamlar, ds260ta bir kontrol yapmak için girdim review etmek adına kafama bir şeyler takıldığı için fakat form açıldığında bazı alanların açık olduğunu gördüm, herhangi bir değişiklik yapmadım en sona geldiğimde back to review vardı ayrıca karekod gibi olan imza vs duruyordu case number ile , bu bir sorun olmaz herhalde diye düşünüyorum?

• @Umut-Şele ilk başta girdiğinizde completed yazıyor muydu kontrol amaçlı girdiğinizde? İkincisi açık yerler nerelerdi ds-260 doldurulması zorunlu yerleri doldurmadan göndermeye izin vermiyor cunku. İmzanızdaki gönderim tarihi ile ds-260 sayfasındaki gönderme tarihi tutuyor değil mi?

• @baran-bozdogan evet completed yazıyordu, tam dikkat etmedim ama evlilik kısımları açık gözüküyordu ama doldurulmuştu sonra çıkan reviewde imzamda ki tarih yazıyordu, bende kapalı olması gerekiyor diye biliyordum korkuttu biraz

• @Umut-Şele En sondaki barkodlu sayfadaki tarihle imzanızdaki aynı ise sorun yok görünüyor. belki bug olmustur sonradan review de görmüşsünüz, bakabılırsınız tekrardan baska tarayıcıdan belki tarayıcı sorunudur.

• @islambjk eğer başka bir ülkede oturumunuz ya da vatandaşlığınız varsa cut off olmadan kcc ile taşıyorsunuz bunda da kcc sizden ds260 açıp adres değişikliği isteyebilir. Ama bunlar yoksa sadece konsolosluk kabul eder belki diyerek dosya taşıma talebi yapacaksanız bunun için ds260 açılmıyor

• @yvzdnc Ds 260 formunu actirmaniz gerekmiyor. Mulakat alana kadar formu actirmayin. Sureciniz başlayınca dosya tasimak icin konsolosluklara (cutoff icindeyse cutoff da degilse kccye) mail gonderin.

• @yvzdnc ankara en son 12k lara mulakat verdi.

• Merhaba oncelikle kazanan herkese bu zorlu surecte bol sans ve sabir diliyorum. baska bir ulkede vatandaslik veya oturum yok ise dosya tasima nasil oluyor ? Acikcasi sureci hic bilmiyorum en basindan belki en kucuk ayrintilari ile bile olsa anlatma sansiniz var midir ? Nasil yapiliyor ? Hemen yapiliyor mu ? Kurum/lar/a atilacak ornek mailler var mi ? Cn me gore beklemek mi zaman kaybetmeden aksiyon mu almak ? Schengen ve b1/b2 aktif vizelerim var boyle bir prosedurum de yok mulakat icinz nerede nasil basvurmaliyim. Cok gerginim yardimlariniz rica.

• @Semih-Gücük Malesef kimse sizi tatmin edecek bir cevap vermez. Onceki senelerin excel kayitlarini inceleyebilirsiniz. 2023 aureci icin mülakat dagitacaklari sadece Eylül ayı kaldı ve şuana kadar en son 12 k mülakat aldı. Her senenin dinamiği farklı.

• @Detroit2222 sürecin başındayken erken aksiyon alıp işlemlerinizi başlamakta fayda var. Dv 23 listesine baktığınızda en son 12 k mülakat aldı. Böyle bir imkanınız varsa kesinlikle değerlendirin.

• @Detroit2222 bunun garantisi yok fakat dv 23 sürecinde daha yüksek cn olanlar mülakat aldı başka ülkelerden

• @Serkan-Kaya gecen sene biz de böyle düşünüyorduk Ankara'ya güvenmeyin imkanınız varsa dosyanızı taşıyın.

• @senela Bu seneyi referans alırsanız 19k yüksek ama her sene dinamiği farklı dv 23 te şuan en son 12 k mülakat aldı. Yerinizde olsam işimi şansa bırakmam dosyanızı başka ülkeye taşımaya çalışın. Ds 260 formunu mülakat aldığınızda, mülakat aldığınız konsolosluğa mail atıp açtırabilirsiniz ben de aynı işlemi yaptım telaş edilecek birşey yok. Evlilikle ilgili belgelere önem veriyorlar eski ve yeni evliliğinizle ilgili belgeler tam olsun.

• @Fırat-ERKAL merhaba sildim lakin yine de aynı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.3k

| | | |