DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Bushra993 mülakat tarihi alınan yer ile DS-160 formu doldurulan yer farklı siteler. DS-160 formunu tamamını doldurmadan da ilk aşamada çıkan form numarası ile randevu alabilirsiniz. Hatta geçersiz form numarası ile de randevu alabilirsiniz. Sonradan bu form numarasını 1 kereye mahsus değiştirebilirsiniz ( randevuyu iptal etmeden).

Evet dediğiniz gibi randevu alabilmek için ödeme yapmanız gerekiyor.

• Cok tesekkurler cevap icin..

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar ankarada konsolosluğa girerken kişisel eşyalarınızı cüzdan çanta vs. Nereye bırakıyorsunuz ? Konsolosluğun emanet kısmı var mı ? dışarıda güvenilir yer varmı telefonlarımızı vereceğimiz. Malum şehir dışından gideceğiz

• @tufank Bir de mulakattan muaf olan biri ile olmayan biri grup olarak basvuru olusturabiliyor mu, bu durumda biri posta ile basvuru yapip digeri mulakata mi gidiyor? Yoksa sistem boyle birseye bastan mi izin vermiyor?

• ⭐⭐

@Bushra993 mülakattan muaf olma durumu yaştan mı yoksa vize yenilemeden dolayı mı? Grup randevusu alma nedeni beraber seyahat edecek olmak mı? Daha açıklayıcı bilgiler ekleyebilirseniz bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışırım.

• ⭐⭐

@Emre-Fırat-Bilici otelde kalacaksınız, mevcutsa otel kasasına bırakabilirsiniz değerli eşyaları, telefonları. Cüzdan sizinle kalabilir. çantalar otelde kalmalı çünkü izin verilmiyor. Konsolosluğa ait bir emanet bırakma yeri yok. Civardaki mekanlar ve araba ile bekleyen emanetçiler var, ben kullanmadım ama güvenip kullanan çok.

• @tufank Evet mulakat muafiyeti vize yenilemeden dolayi..seyahat birlikte olacagi icin birlikte grup olusturulabilir mi? Oyle bir sey oluyorsa siz pasaportu gonderin digeriniz randevuya gelsin mi deniyordur onu merak ettim. Bir de b2den ret alan biri b1/b2 ye muracaat ederse ayni vize turunden ret aldiniz mi sorusuna evet mi demeli hayir mi?

• ⭐⭐

@Bushra993 AIS grup randevu sürecinde her başvuru sahibi için ayrı ayrı bilgiler giriliyor ama yeni vize başvurusu ile yenileme sürecinde olan biri aynı anda işlem yapması durumunda sistem nasıl işliyor bilgim yok, eğer bir sorun çıkarsa uyarı vermesi ve gerekli yönlendirmeleri yapması gerekir . ( AIS randevu ekranında kişi eklerken daha önceki ABD vizesine sahipseniz bu bilgileri girmenizi istiyor) Muafiyet şartlarını sağlıyorsanız zaten posta yoluyla belgeleri göndermeniz gerekecek, eğer sağlamıyorsanız randevu süreci ile ilerlenecek. Bu arada grup randevusu seçmeseniz bile beraber seyahat edebilirsiniz, DS-160 formunda bunu belirteceğiniz bir alan mevcut.( persons traveling with you)

B2 vizesi zaten B1/B2 nin içersinde olduğu için aslında aynı kategoride oluyor. Dolayısıyla bu soruya evet cevabı vermeniz lazım.

• Ben egitim amaciyla yurt disindayim ve oturum kartim mevcut. Vize randevusunu da yurt disindaki konsolosluktan alacagim. DS 160'daki ikamet adresi yerine TR adresi mi girmeliyim yoksa yurt disi mi?

• ⭐⭐

@no911 ikamet ettiğiniz adreste 6 aydan fazla süredir mi kalıyorsunuz? eğer geçici bir adres ise ve Türkiyeye döndüğünüzde konaklayacağınız kalıcı bir adres var ise bu adresi girmeniz daha sağlıklı gibi.

• @tufank Anladim bir deneyeyim o zaman..Bir de yeni e mail adresimle mi uyelik yapmak gerekiyor. Cunku eski e mail adresimle uyelik yaparken ret aldigim ds160 bilgilerim ve randevu tarihim cikiyor.. yanlis bir sey olsun istemedim.

• @tufank

@tufank, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Emre-Fırat-Bilici otelde kalacaksınız, mevcutsa otel kasasına bırakabilirsiniz değerli eşyaları, telefonları. Cüzdan sizinle kalabilir. çantalar otelde kalmalı çünkü izin verilmiyor. Konsolosluğa ait bir emanet bırakma yeri yok. Civardaki mekanlar ve araba ile bekleyen emanetçiler var, ben kullanmadım ama güvenip kullanan çok.

Biz Kocaelinden Yüksek hızlı tren ile gideceğiz. Kapımızın dibinden geçiyor hemen. Otelde konaklamamak için , ki geçen gün arkadaşlarım aynı yaptı. Akşam 23:00 treni ile ankara gar bileti aldılar, 6 gibi trenden inip konsolosluğa taksi ile geçtiler mülakatlarını yapıp aynı gün tren ile konaklamasız geri geldiler. Yanımıza çanta almayız konaklama yapmayacağımız için ama cüzdan ve telefon olacak. Cüzdan alabiliyorsak sorun yok , telefonlarıda çevredeki cafelere veririz diye düşünüyorum öyleyse 🙂

• ⭐⭐

@Bushra993 yeni hesap açmanıza gerek yok. sağ üste “yeni grup” butonu var buradan yeni bir randevu oluşturabilirsiniz.

• merhabalar... vize başvurusundaki fotoğraf için; türk pasaportumuzda kullandığımız biometrik fotoğraf uygunmudur acaba yoksa başka boyutlardamı olmalı

• ⭐⭐

@2009aralik hayır uygun değil. 50 mm x 50 mm boyutlarında olması gerekiyor. pasaport için olan biyometrik fotoğraf ise 50 mm X 60 mm. fotoğrafçıya söylerseniz Amerika vizesi için olduğunu buna uygun ölçülendirmeleri yapacaktır.

• @tufank Su an daha 6 ay olmadi fakat oturum kartim var dedigim gibi. Fakat vizeye basvuracagim zaman 6 ayi gecer zaten. Ayrica uzun sure kalacagim burada ogrenci olarak.

• ⭐⭐

@no911 o zaman bulunduğuz adresi yazmanız daha doğru olacaktır.

• Merhabalar 5 temmuz tarihinde vize randevum var. DS160 formunda vize tipine B2 yazmıştım turistik olacağı için ancak randevu sayfasında B1/B2 şeklinde işaretlemişim ve değiştiremiyorum. Bu durum bana randevuda problem yaşatır mı?

• Merhaba ben 1 buçuk yıl oldu toptan gıda satış işi ile uğraşıyorum esnafım vergi levham var 4 küçük çocuğum var 3 aylık mal satış faturalarım 500 Bin TL ben ve eşim tek turist vizesine basvurmak istesek alirmiyız daha önce yurtdışına gitmedik çocuklarım ve şirketim burda kalıcak ABD vizesi alma ihtimalim nedir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.3k

| | | |