Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, sıra numarası yaklaşık hangi rakamdı acaba? Dv için bizlerde bekliyoruz ama henüz mülakat alamadık. Umarım en kısa zamanda dağıtım olur.

• @Gökhan-Öz Dağıtım oldu az önce Ankara'dan. Grupta da alanlar oldu, excel'e işlenmeye başlanır oradan takip edebilirsiniz.

• @Begum Sıra numarası 10k'larda. Bu bölümün giriş sayfasındaki Excelde daha detaylı bilgilere de ulaşabilirsiniz. Ankara'nın dağıtımını beklerseniz zor biraz. Umarım Ankara kalan bu süreçte en fazla sayıda mülakat dağıtır.

• Merhaba az once mulakat mailim geldi. gerekli evrakları herhangi bir mail adresine göndermeli miyim? yoksa mülakata gderken yanımda götürmem yeterli mi?

• Mülakat mailleri nasıl bu saatte geliyor bilen var mı acaba ?

• ⭐⭐

@nefess Merhaba, gozunuz aydin. Bu basligin ilk sayfasini lutfen detaylica okuyun. Belge gonderimi yok zira, yaninizda gotureceksiniz, butun bilgiler baslik altinda.

• Merhaba, az once bana da mail geldi. Bekleyen herkesin haberi olsun. 25 agustos

• @zehraoz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Mülakat mailleri nasıl bu saatte geliyor bilen var mı acaba ?

şöyle ki Amerikada mesai yeni başladı. Orada gündüz burada gece

• @Önder-Bilgiç telegram grubuna kimden onay alınıyor ben göremiyorum telegramı eklermisiniz beni yer var ise
    Case. 2022EU10xxx
    Ds260.04/11/2022

• Herkese merhabalar, bana da vize randevu maili geldi. Umarim bekleyen herkese en kisa surede randevu maili gelir🙏🏻

• Sevgili arkadaşlar bir sorum olacak.

Green card başvurusu yaparken bekardım. Green card çekilişi çıktığı zamanda bekardım ds260 formunu doldururken de bekardım. Yakın tarihte evlenmeye karar verdim ve 17 eylülde evleniyorum inşallah. Eşim için ne yapmam lazım böyle bir durumda. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Bilgisi olan arkadaşlar varsa yazabilir mi acaba.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@korkmazunal gördüğüm kadarıyla mülakatınız 25.08'de..
    tavsiyem hemen resmi evliliğinizi yapın ve mülakata eşinizle birlikte katılın, aksi takdirde ona mülakat alma ihtimaliniz kalan sürede nedereyse sıfır.

aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin.

1- resmi nikahınızı yapın. (hemen, yarın sabah hatta, mümkünse bugün)
    2- [email protected] adresine evlendiğiniz belirten evlilik cüzdanınızı tarayıp mail atın ve eşinizi forma eklemek istediğinizi belirtin
    3- eşinizin yeni soyadı ile pasaportunu çıkartın
    4- sağlık muayenesine birlikte gidip sağlık raporu alın
    5- mülakata birlikte gidin

• @korkmazunal Müstakbel eşinizin de sizinle beraber ABD'ye gelmesini ve en hızlı şekilde Greencard almasını istiyorsanız nikahınızı mülakat tarihinizden öncesine çekin. Evlenip mülakata beraber girin.
    Aksi takdirde eşinizin GC'den faydalanması ve ABD'ye gelmesi 2,5-3 yıl sürecek F2A vizesine başvurmanız gerekir.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari/3904 -> Bu F2A sürecini inceleyebileceğiniz başlık.
    Ayrıca DV23 mülakat deneyimleri ve bu linkteki başlığı okumanızı tavsiye ederim. https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik/1274?page=64

• @gucarslan merhaba,
    Dün dağıtımda malesef ben yine mülakat alamadım.
    Hatırlatsanız ben dosyamı Viyana’ya taşımış ama vizeyi yetiştiremediğimiz için ankaraya geri taşımıştık.
    Boş slotları beklemeden tarih almayı bekliyorduk.
    Siz de bu ihtimalden bahsetmiştiniz.
    Geldiğimiz dünkü noktada bu beklentimizin gerçekleşmeyeceğini kabullenmeliyiz değil mi?
    Yaşanan gelişme bunu gösteriyor sanırım.
    Yorumunuz nedir acaba ?
    İyi günler

• ⭐⭐⭐

@Emy-0 evet eylül ayı için mülakat dağılımı yapabilirler, 31 eylül tarihine kadar süreç devam ediyor

• Bana da dün vize mülakat tarihi 04.08.2023 olarak gelmiş.
    Sayın adminlerden biri Excel dosyasını benim adıma lütfen güncelleyebilirse sevinirim.
    Vize mülakat randevusu alamamış arkadaşlarım umarım en geç 29.Eylül.2023.Cuma gününe kadar vize mülakat randevusu alırlar.
    Yeşil Kart vize mülakatları cuma günleri yapılıyor.
    Eylül ayında 5 tane cuma günü var, temmuz ayında 4, haziran ayında da 4 (kurban bayramına denk gelen 30'unu saymıyorum) cuma günü vardı.
    Ümidinizi koruyun. Bu arada dosyalarınızı da taşıyabilirseniz taşıyın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz bence umutsuzluğa kapılmayın..
    çünkü dağıtılan mülakatlar dosyası hiç mülakat almayan dosyalar içindi. sizin dosyalarınız mülakat aldı, sadece boş bir slota tekrar mülakat ataması yapılacak. şuan karamsar olmaya gerek yok.
    yerinizde olsa sağlık muayenesi olur öyle beklerdim. ani bir mülakat tarihi sonrası boş gün bulamayabilirsiniz.
    sonrasında ankara'ya sağlık muayenesi de olduğunuzu yazıp, mülakat tarihi talep edin.
    mali yıl bitmeden mülakat alacaksınız diye düşünüyorum

• @korkmazunal merhaba bu başlığın ilk sayfasında detaylara ulaşabilirsiniz.

DV2023 GREEN CARD LOTOSU TALİHLİLERİNİN DİKKATİNE!
    DV2023 sureci ana hatlariyla su asamalardan olusmaktadir:

1. DS-260 formunu Green Card alacak herkes icin tam ve dogru bir sekilde doldurup hizlica gondermek
    2. Dosya(case) numarasinin aktif olmasini beklemek
    3. Forumdaki “Mulakat Deneyimleri” konularini ve “ABD’de Yasam" kategorisindeki konulari okumak
    4. KCC'nin bir mulakat tarihi vermesini beklemek
    5. Mulakat icin evraklarin hazirlanmasi ve Konsolosluk'ta Gocmen Vize Gorusmesi
    6. Vize basili pasaportlari PTT'den almak
    7. Seyahat hazirligi ve ABD’ye ilk giris(vize suresi bitmeden)

not: Gecmis birkac yildir uygulanan KCC'ye evraklari tarayip dijital olarak gonderme asamasi DV2022 ortasinda durduruldu; fakat bu uygulamanin DV2023 icin devam edip etmeyecegi su an icin net degil. Dolayisiyla tum talihliler gidisati forumdan takip etsinler, 1 Ekim'den sonra DV2023 surecinin bu ayrintilari daha cok netlesecektir.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   B bozyuruk 
  • ⭐⭐

@Beykentli, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bana da dün vize mülakat tarihi 04.08.2023 olarak gelmiş.
    Sayın adminlerden biri Excel dosyasını benim adıma lütfen güncelleyebilirse sevinirim.
    Vize mülakat randevusu alamamış arkadaşlarım umarım en geç 29.Eylül.2023.Cuma gününe kadar vize mülakat randevusu alırlar.
    Yeşil Kart vize mülakatları cuma günleri yapılıyor.
    Eylül ayında 5 tane cuma günü var, temmuz ayında 4, haziran ayında da 4 (kurban bayramına denk gelen 30'unu saymıyorum) cuma günü vardı.
    Ümidinizi koruyun. Bu arada dosyalarınızı da taşıyabilirseniz taşıyın.

Hayırlı olsun. Excelde yorum yazıp satırınızın güncellenmesini isteyebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |