Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Armağan-Yılmaz Rica ederim, bol sans.
    Bu arada, forum kurallari geregi, lutfen vize surecinizi imzaniza tasir misiniz.

• @ibrahimhalılll 8f23684b-db3c-4a5d-8cb4-facf8563d197-image.png

Burada mavi ile işaretlenmiş olan numaraya kadar mı veriyor olarak düşünmeliyiz?

• ⭐⭐

@ibrahimhalılll Evet, fakat bu guncel bulten degil, bilginiz vardir saniyorum ki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahimhalılll, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Güncel olarak hangi numaralara randevu sırası verildiğini nereden görüntüleyebiliyoruz?

DV2024 mali yılı 1 ekim'de başlayacak.
    kendi yılınız için henüz mülakat verilmedi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahimhalılll bu başlığı inceleyin bülteni nasıl okumanız gerektiğini anlamak için;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/6398/sayılarla-dv2024/1

• Merhaba ,
    Geçen sene en son kaçıncı casenumber Ankara da mülakata alındı ? Bilginiz var mı?
    @gucarslan 🙏

• Ds-260 dormunu doldururken yardım aldınız mı sorusu vardı.Danışmanlık şirketinden yardım alınmış olmasına rağmen no kısmını işaretlemek bir sıkıntı yaratır mı? Okuduğum kadarıyla sadece hukuki olarak resmi bir avukattan yardım alındıysa evet şıkkını işaretleyin cevapları mevcuttu.Bu durum hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz?Ayrıca kendi bilgisayarımız dışında başka bir bilgisayardan form gönderildiğinde IP kontrolü yapılıp siz başka birisinin bilgisayarından göndermişsiniz dolayısıyla yardım almışsınız gibi bir sorunla karşılaşma olasılığı var mı?

• @bilalunalan

Aynı hatayı bende yaptım . Nasıl bir yol izlenmeli 😭

• @mustafa_27 Bunu ben de merak ediyorum. Bu soruyu sormalarının altındaki amaç nedir acaba?

• @lumos Evet evet, Bilgim var sadece bültenin nasıl okunduğunu anlamak için sormuştum. Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@Seda-Taşdan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba ,
    Geçen sene en son kaçıncı casenumber Ankara da mülakata alındı ? Bilginiz var mı?
    @gucarslan 🙏

Önce imzanızı düzenleyin.
    Sonra excele kayıt olun lütfen.

• ⭐⭐

@dobby Lütfen önce imzanızı düzenleyin.
    Sonra excele kayıt olun.

• @mustafa_27 Bir sorun yaratmaz ancak bundan sonraki süreçte hep doğru bilgi ve doğru beyanda bulunun hangi konu olursa olsun.

• @harunpursali evraklarınızı hazırlayıp mülakata götüreceksiniz. dosya numaranız düşük görünüyor fakat mülakat için yine de tahminde bulunmak zor. süreci takip etmenizi tavsiye ederim.

• @nazlihande süreç başlamadan mail atmanız bir şey ifade etmez. 1 ekim sonrası süreci gözlemleyip ona göre aksiyon alabilirsiniz. en iyimser tabloda dahi numaranız current olmadan zaten mülakat alamayacaksınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Seda-Taşdan evet var. sizin de olabilir dilerseniz;

• @Serap-2 imzayı düzenledim ama excelli beceremedim

• @dobby hocam 2024excel burdan en alt satıra bilgilerinizi girin kafi.

• @mustafa_27 Hocam bu kadar derin düşünme yapmanıza gerek yok. Emin olun öyle küçük şeyleri kafaya takmıyorlar siz yanlış beyan vermedikten sonra. En çok dikkat ettikleri şeyin güvenlik soruları olduğunu düşünüyorum. Son soruyu da sadece istatistik için sordukları kanaatindeyim. Ayrıca IP adresine baksalar bile belki sizin bilgisayarınızı bir başkası kullanıyor. Belki birine ödünç verdiniz veya ikinci el bir bilgisayar satın aldınız. Bunlar ciddi sorunlar değil.

• @lumos hocam detaylı bilgi için teşekkür ederim.

Aşı ile ilgili bir sorum daha olacak.
    Açıkcası olduğum tüm aşıları hatırlamıyorum, özellikle cocukluk ve bebeklik dönemi için.

1. "*Mayıs sonuna kadar" bir bilgi var grafikte o ne demek? Şimdiden yaptırmamız gereken bir aşı var mıdır? Aksiyon almakta gecikmemek adına soruyorum.
    2. Bu antikor testinde aşılar eksik olmuş olsa, süreç sonra nasıl ilerliyor? Doktor orda aşıları yapıyor mu? Yoksa özelde yapmamızı mı bekliyorlar? İngilteredeyim ben ve bu aşı süreçleri evrak işleri çok uzun sürebiliyor. Mülakattan önce halledilmesi gerekiyorsa yetişmez diye endişe ediyorum. O yüzden sordum.
    3. Bir de aşıların eksik olması ve mülakata yetişmemesi durumunda süreç nasıl ilerliyor? Daha sonra yaptırınca verme gibi bir durum oluyor mu?

BİLGİ:

• Türkiyede geçmiş aşılar için il sağlık müdürlüğünden bir belge alınabiliyor galiba. Şu an o süreçle ilgileniyorum. Gittiğiniz sağlık ocağı kayıtlarından bakıyorlar. Yada dogum tarihinize göre bakanlığın o dönem uyguladığı aşı politikasından bir liste hazırlanıyor. Şahit ile beraber dilekçe verip yazdırabiliyormuşuz. Şu an süreç devam ediyor. Tamamlanınca detaylı bilgi vermeye çalışırım.

Bir soruda burdan sorayım.
    4. Şahit ile beraber bizim beyanımızla bir aşı kartı almış olacağız. Ama güvenilirliği tartışılır. Sonuçta hepsini hatırlayamıyoruz. Beyan edilen aşının yapılıp yapılmadığını nasıl kontrol ediyorlar. Muayenede test vs mi yapılıyor? yapılıyor ve yapılmış bir aşı görünmüyorsa süreç nasıl oluyor? (bu çok detay bir soru oldu ama tecrübesi olan vardır belki)

dvlottery içerisindeki linklerden FAQ kısmında şu aşı listesini buldum. Zannediyorum tum dünya için ortak bir liste. Bilginize.
    6ea65a76-8a48-4941-ad99-6507e796f32f-WhatsApp Image 2023-06-19 at 00.11.22.jpeg
    teşekkürler
    WhatsApp Image 2023-06-19 at 00.11.22.jpeg

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |