Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tufank Tamamdır çok teşekkür ederim bilgilendirme için, dediğiniz gibi yapacağım. saygılar ve sevgiler 🙂

• @lfcali Son birkaç gündür sadece Red alanlara özel slotlar açılıyor ve eylül ekim kasım aralık 2023 tarihleri alınabiliyor. İlk kez başvuranlar göremiyor. Ve ilginçtir ki bu tarihler şu an bile hala duruyor.

• Güncel bilgi olarak Redlilere randevuların kesin olarak açıldığını ve Eylül-Aralık 2023 arası randevular alinabildigini net olarak söyleyebilirim. 2 yıl banlanma gibi bir durum yok sadece Red seçeneğini isaretleyenlere özel ayrı slotlar giriliyor sisteme. Hatta şöyle bir durum var ki son 2 gündür Reddi olanlar tarih olarak avantajlı duruma geldi gruplarda reddim var seçeneğini isaretlesem mi diyene bile denk geldim 😊

• @lfcali red alıp yakın zamanda 2 arkadaşım 6 ay içinde 2. Görüşmelerinde vizelerini aldılar bu 2 yıl olayını bence herkes yanlış anladı orda sadece son 2 yılda red aldınızmı sorusu var

• Yasaklı

arkadaslar merhaba, ablama turist vizesi almak istiyorum. Ben amerikan vatandasiyim, Ablamin suanlik hic yurtdisi tecrubesi yok. Yazin yigenimle birlikte Amerikaya gelip en azindan ay kalmasini istiyorum. Hic yurtdisina cikmisligi olmadigi icin vizeye basvurmakdan da korkuyorum. Bu yuzden 8-9 aydir hep kararsiz kaldigimdan amerikan vizesine randevu bile alamadim? Yurtdisi tecrubesi olmayip amerikan vizesi alan var mi aranizda? yasi 33 ,evli ve bir cocugu var, ayrica belirttigim gibi kendisine ait kucuk bir cafesi var. Tesekkurler

• ⭐⭐

17 Haziran 2023 itibariyle vize ücretlerine zam geldi. Zamlı tarifeden sonraki fiyat listesi aşağıdaki gibi:

Screenshot 2023-06-17 at 08.21.08.png

• Merhabalar herkese ,bir konu hakkında bilgi almak istiyorum ,eşim ABD grencartlı ben türkiyedeyim 2 yıldan fazla oldu f2a vizesine başvuralı dosyam en uzun serviste olduğu için daha var dosyamın onaylanmasına .Turist vizesine başvursam onay alma şansım ne kadar ?bir göçmen vize başvuru talebim olduğu için red alırmıyım ? Ve bu red göçmen dosyamı etkiler mi? Konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi ona göre turist vize başvurusu yapacağım .

• Merhabalar forumda yeniyim
    Amerikada okumak için kızım üniversiteden burslu kabul aldı.F1 vizesine başvurdu ve daha önceden b1 vizesi olduğu için evraklarını posta yoluyla göndermesini istediler mülakata gerek olursa çağıracaklarını söylediker
    Bizde tüm evrakları (I-20 ,sevis formu ,pasaport vb)gönderdik
    fakat sonra fark ettik ki DS-160 da kızım doldururken doğum yerini yanlış yazmış
    şimdi ne yapacağız lütfen yardım edin,evrakları da posta ile gönderdik..

• ⭐⭐

@heliantus posta ile yenileme sürecindeki belge aktarımı ve güncelleme işlemleri nasıl oluyor bilmiyorum ama aşağıda anlattığım işlemi yapmayı deneyebilirsiniz. mevcut formu CEAC üzerinden "retrieve application" ile çağırıp açılan popup ekranında "create a new application" butonuna tıklarsanız bilgileriniz büyük ölçüde yeni forma aktarılır. ( bazı seçmeli ve koşullu alanlar hariç) sonRasında eksik / hatalı bilgileri düzelterek yeni formu imzalayabilirsiniz. eğer mevcut formu çağıramıyorsanız sıfırdan bir DS-160 formu da doldurabilirsiniz. yeni forma ait DS-160 numarasını AIS üzerinden "ayarlar" iconuna tıklayıp "düzelt" seçeneğini seçtikten sonra açılan form üzerinden güncelleyerek aynı zamanda görüşmeye gireceğiniz konsolosluğa mail ile bildirebilirsiniz. Aşağıda ekran görüntülerini ekledim umarım faydalı olur:

Screenshot 2023-06-18 at 09.45.00.jpg

Screenshot 2023-06-18 at 09.48.11.jpg

• Merhaba, ailece Amerika'ya önce turist vizesi ile gitmeyi ve sonra da yasal yollarla (E2 statü değişikliği vb.) orada yaşamayı hedefliyoruz.

4 kişilik aileyiz (anne-baba 40-50 yaşlarında, çocuklar 14-22 yaşlarında). Önce turist vizesi ile hep birlikte Amerika'ya gitmek için başvuracağız. 7-8 yıl önce benim yurt dışı ziyaretlerim (10'a yakın) oldu, çoğu da iş ziyaretleriydi ama Amerika'ya hiç gitmedim. Ben ve büyük oğlum iyi derecede İngilizce konuşabiliyoruz, Türkiye'de devam eden bir işim, üzerime 2 ev, arsa, araba da var. Büyük oğlumuz üniversitede 1. sınıfta okuluna devam ediyor.

Benim dışımda aileden kimse yurt dışına çıkmadı, Amerika'da tanıdık, akraba vb. de yok.

Aşağıdaki 2 seçenek var gibi, sizce bunlardan hangisini yaparsak Kabul alma oranımız daha yüksek olur?

Seçenek 1- Dördümüz birlikte tatile gider gibi Turist vizesine başvuracağız. Bu profilde bir aile için turist vizesini rahat verirler mi?

Seçenek 2- Eğer bunlar ailecek Amerika'ya yerleşmeyi kafalarına koymuşlar deyip red alma ihtimalimiz yüksekse, acaba önce büyük oğlumuzu Öğrenci vizesi ile mi göndermeye çalışsak ve O gittikten sonra biz de üçümüz Turist vizesi ile mi başvursak?

Yanıtları ve tecrübelerinizi paylaşacaklar için şimdiden çok teşekkürler.

• @tufank çok teşekkür ederiz,kızım dediğiniz şekilde yaptı bilgileri güncelledi ve yeni ds-160 ıd numarasını pdf formatında konsolosluğa mail attı,neleri güncellediğini yazdı,(tüm evraklarının ellerinde olduğunu-mülakat yapmadan posta yoluyla evraklarını gönderdiğini yazdı)maile dönüş yaptılar inceleyeceğiz diye ve bi inceleme numarası verdiler.pazarteside konsolosluğu arayacak.Bakalım umarım sorun çıkmaz
    tekrar teşekkürler

• Arkadaşlar herkese merhaba, Kanada vizesi olup da Abdden red alan oldu mu?

• ⭐⭐

@Yolcu34, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba, ailece Amerika'ya önce turist vizesi ile gitmeyi ve sonra da yasal yollarla (E2 statü değişikliği vb.) orada yaşamayı hedefliyoruz.

4 kişilik aileyiz (anne-baba 40-50 yaşlarında, çocuklar 14-22 yaşlarında). Önce turist vizesi ile hep birlikte Amerika'ya gitmek için başvuracağız. 7-8 yıl önce benim yurt dışı ziyaretlerim (10'a yakın) oldu, çoğu da iş ziyaretleriydi ama Amerika'ya hiç gitmedim. Ben ve büyük oğlum iyi derecede İngilizce konuşabiliyoruz, Türkiye'de devam eden bir işim, üzerime 2 ev, arsa, araba da var. Büyük oğlumuz üniversitede 1. sınıfta okuluna devam ediyor.

Benim dışımda aileden kimse yurt dışına çıkmadı, Amerika'da tanıdık, akraba vb. de yok.

Aşağıdaki 2 seçenek var gibi, sizce bunlardan hangisini yaparsak Kabul alma oranımız daha yüksek olur?

Seçenek 1- Dördümüz birlikte tatile gider gibi Turist vizesine başvuracağız. Bu profilde bir aile için turist vizesini rahat verirler mi?

Seçenek 2- Eğer bunlar ailecek Amerika'ya yerleşmeyi kafalarına koymuşlar deyip red alma ihtimalimiz yüksekse, acaba önce büyük oğlumuzu Öğrenci vizesi ile mi göndermeye çalışsak ve O gittikten sonra biz de üçümüz Turist vizesi ile mi başvursak?

Yanıtları ve tecrübelerinizi paylaşacaklar için şimdiden çok teşekkürler.

Merhaba. Durumunuzun önemi nedeni ile bir danışmandan fikir almanız çok iyi olur bu konuda forumda oldukça deneyimli arkadaşımız @denizci10 var. Kendisi ile iletişime geçersiniz. Ayrıca diğer arkadaşlar da mutlaka fikirlerini söyleyeceklerdir. Şimdiden bol şanslar.

• ⭐⭐

@tufank alınmış randevuyu iptal etmeye gerek yok di mi? böyle bir ibare var Ais DS-160 düzenleme sayfası başında.
    "Diğer bilgileri düzenlemek için, önceden planlanmış bir randevunuz varsa, bilgilerinizi düzenlemek için randevunuzu iptal etmeniz gerekir." Bu sanırım bir kereden sonrası için geçerli.
    Alınmış randevular için Ds-160 yenilemesi istendiğinde sadece yeni doldurulan formun numarası güncellenecek doğru anladıysam.

• ⭐⭐

@SUAT-GUNAY ad soyad ve bazı temel bilgiler randevu iptal edilmeden düzenlenemiyor. Pasaport ve DS-160 no 1 kereye mahsus olarak değiştirilebilir. Evet sadece yeni forma ait DS-160 form numarasını girmeniz gerekiyor.

• Merhabalar 5 haziranda onaylanan vizemi bugun ptt kargodan aldim vizem onaylanmis 2 hafta sonra kavustum. Bilgi vereyim dedim 🥹

• ⭐⭐

@sima tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @sima gözünüz aydın:) hayırlı olsun. ben de bugün bana ulaşmasını bekliyorum heyecanla 🙂

• Cok tesekkurler son dk kadar korkmustum gelmeyince benim gibi bekleyen arkadaslara moral olan bu siteye cok tesekkur ederim 🙏

• Mulakat tarihi gorebilmek icin en azindan formun ilk sayfasinin doldurulmasi ve ucret odenmesi gerekliydi degil mi?

Benzer Başlıklar

• 968
  • 23
  • 5
  • 50
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

38

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |