DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Meriç vizeniz hayırlı olsun yeni hayatınızda mutluluklar. Resmen macera yaşamışsınız ama sonucuna değmiş.

• Herkese merhaba arkadaşlar, ismim Zeynep, DV2023 talihlisiyim. Vizelerimizi aldık ve sürecimiz ile ilgili tüm detayları sizlere aktarmaya çalışacağım.
    Sonuçlar açıklandığında henüz eşim ile evlenmemiştik ancak hali hazırda evlenmeyi planladığımız için bir nikah tarihimiz vardı.
    Kazandığımı öğrendikten sonra ilk iş internet araştırmalarından yeşil kart forumu bulduk ve hemen üye olduk, telegram grubuna girdik ve eşim süreci detaylıca takip etmeye başladı. Nikah tarihimiz Ağustos ayındaydı ve bir an önce DS-260 formunu doldurmamız gerektiğini öğrendik, birkaç kişiyle de görüşüp akıl aldıktan sonra nikah tarihimizi öne çekip sonrasında bir an önce formu doldurmamız gerektiğine karar verdik, durum böyle olunca 2 gün içerisinde toplaşıp nikahımızı kıymıştık. Nikahın gecesine hemen dikkatlice DS-260 formlarımızı doldurduk ve beklemeye başladık. Yine bu gruptan edindiğimiz bilgiler neticesinde benim yeni pasaportum geldiği zaman hemen değil de mülakat aldığımız zaman formu açtırıp bilgilerimizi güncelleyecektik. CN 20binlerde olduğu için uzunca sancılı bir bekleyiş sürecimiz oldu. Eşim grubu çok sıkı takip ettiği için artık bana dosya taşımamız gerektiğini söylemeye başlamıştı, önce istemesem de ikna oldum ve biz bu şekilde yaklaşık 70 ülkeye dosya taşıma talebimizi ilettik. Bu ülkelerin arasında tabii Viyana da vardı ancak maalesef Viyana bizim dosyamızı kabul etmemişti, süreç de çok ilerlemişti. Tam umudumuzu kaybettiğimiz bir günde Hong Kong bize olumlu dönüş yaparak umudumuzu tekrar yeşertti ve Hong Kong grubuna dahil olduk.
    Hong Kong grubunda zaten bizden önceye mülakat alan birkaç kişi vardı ve sağolsunlar detaylıca tüm evrak süreçlerinde hepimize destek oldular. Dosyamızın taşınmasının üzerinden 1 hafta gibi bir süre geçti ve bize de mülakat verildi. Mülakatı aldıktan sonra ilk iş sağlık için randevu aldık, bize mülakat tarihinden sonrası için bir tarih verdiler, Hong Kong’a taşıyan arkadaşların çoğu da AP’ye kaldık. Sürece hala devam eden arkadaşlar için bu durumun korkulacak bir şey olmadığını belirtmek istiyorum. Gitmeden antikor testlerimizi yaptırdık, evraklarımızı hazırladık, çevirilerimizi yaptık ve yola çıktık. Vardıktan 1 hafta sonrasında mülakatımız vardı, mülakatta ilk başta evraklarımızı çok tatlı bir çalışan teslim aldı, evraklar konusunda Hong Kong biraz titiz davranıyor, bu nedenle tam gitmek gerekiyor. İstediği evraklar; benim tüm diplomalarım, üniversite transkriptim, doğum belgelerimiz, adli sicil kayıtlarımız, benim şimdiye kadarki çalıştığım tüm firmalardan yazılar (bunun için SGK dökümü verdik), evlilik cüzdanımız ve eşimden askerlik belgesi aldılar. Daha sonra vize ödememizi yapmamız için bizi vezneye yönlendirdiler, burada da Hong Kong’da dolar için bankalar sanırım biraz sorun çıkardığı için yeni ABD doları ve tam para hazırlamıştık bu nedenle bir sorun çıkmadı, gidecek arkadaşlar buna dikkat edebilir. Sonrasında da mülakatımız için çağırdılar, öncesinde yemin ettik, sonra da bana soru sordular genelde. Sorular aslında klasik sorulardı diyebilirim, zaten insanlar çok tatlı ve anlayışlı yaklaştı. Benim ne iş yaptığım, ne mezunu olduğum, Amerika’da bir tanıdığım olup olmadığı, gidince nerede yaşayacağımız soruldu. Çekilişten sonra mı evlendiniz diye sordu, evet ama daha öncesinde zaten evlenecektik kanıtım da var dedim ama görmek istemedi, hatta eşimle sen iki kere kazandın yani diye şakalaştı da 😊 Beraber neler yapmaktan hoşlanırsınız, eşinin en sevdiği dizi ne gibi sorular da eşime sorulduktan sonra tebrikler sağlık raporunuzu getirince vizenizi alabilirsiniz dediler ve bize de sağlık raporunun eksik olduğunu belirten mavi kağıdı verdiler. (Sağlık raporumuzu teslim etmeye bu kağıt ile gittik) 5 Haziran’da da sağlık muayenemizi olduk, muayene olduğumuz doktor Nicolson’da urgent fee ödeyip raporumuzu 2 günde teslim alabiliyorduk, tam 2 gün sonrasında ise raporumuzu teslim alıp aynı gün konsolosluğa teslim ettik ve ertesi gün gelip alabilirsiniz dediler. Ertesi gün de 4 Türk, Hong Kong’daki ABD konsolosluğunda vizelerimizi bekliyorduk 😊 (buradan da tekrar selamlar arkadaşlar) Maceramız da bu şekilde sonlanmış oldu, 2 ay içerisinde umuyorum Amerika’da olacağız. Bu süreç içerisinde öncelikle desteklerini esirgemeyen Uğur Bey’e ve admin ekibine, Hong Kong grubuna öncülük eden Mehmet abi ve Beste’ye, Hong Kong’daki ilk haftamızı neşelendiren, yol arkadaşlarımız Özge ve Musa’ya ve gruptaki tüm arkadaşlara da çok teşekkür ediyoruz. Biz de bundan sonrası için elimizden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışacağız, sorularınız olursa lütfen iletmekten çekinmeyin. Umarım herkes emeklerinin karşılığını alır ve bir an önce vizesine kavuşur.
    Herkese bizden sevgiler,

• @Zeynep-0 vizeniz ve evliliğiniz hayırlı olsun mutluluklar Amerika'daki hayatınızda başarılar

• ⭐⭐

@Zeynep-0 Tebrikler, vizeleriniz de nikahiniz da hayirli olsun.

• ⭐⭐

@Zeynep-0 Tebrikler, vizeniz hayırlı uğurlu olsun👏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zeynep-0 tebrikler, vizenizi ve yeni hayatınız size mutluluk ve huzur getirsin.
    yolunuz açık olsun

• Çok teşekkür ederim 🙂

• Vizeniz hayirli olsun !

• Yasaklı

Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @Zeynep-0 tebrikler, vizeleriniz hayırlı olsun.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @asligokceer Tebrikler vizeniz hayırlı olsun.

• Bu ileti silindi!

• @gucarslan çok teşekkür ederim umarım siz de en yakın zamanda vizenize ve hayallerinize kavuşursunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

50

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.7k

| | | |