Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ygunen hayırlı olsun tebrikler ABD hayatında başarılar dilerim 🙏

• @anubis Teşekkürler hocam süreç başlayınca deneyeceğim şansımı.

• Merhabalar mülakat alıp vize alan herkesi tebrik ediyorum 😊🙏 Bizde ailecek 2024 talihlisiyiz. Numaramız 2XXX lerde sizce mülakat tarihimiz sizce yakın olur mu . Neye göre belirleniyor mülakat günü şimdiden çok teşekkür ediyorum 🙏

• Merhaba, sorularınızı 2024 talihlisi olarak https://yesilkartforum.com/forum/topic/5358/dv2024-sohbet-odası/28621 bu başlık altında sormalısınız.
    Ek olarak 2024 excel dosyasında bilgilerinizi göremedim. Sürecinizi herkesin takip edebilmesi adına excel dosyasına taşır mısınız? https://docs.google.com/spreadsheets/d/1hzWtWRX5sSBdSXkzYmnOWPtEXmJtRwBSmKgu5kjOrbg/htmlview#gid=0

Cevabınıza gelirsek cn ilk sıralarda olduğu için bu senenin sonlarına doğru cut off olur numaranız ve mülaktınızı alırsınız. daha detaylı anlatım için şu başlığın ilk sayfasını lütfen okuyun.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/6410/dv2024-2024-green-card-lotosu-aşamaları?page=1

• Arkadaşlar merhaba,Hastanede Antikor Testi yaptıracağım..Çıkan sonuca göre aşılar olacağını biliyorum,ayrıca özellikle olunması gerekli aşılar varmıdır?

• ⭐⭐

@Berkan-0 Mulakata Ankara'da girecekseniz bunlarin bir anlami yok, kabul edilmiyor. Dosyanizi tasidiysaniz da once ilgili klinige sorun, kabul ederlerse yaptirin. Gerekli asilar belirli, asilara CDC (Centers for Disease Control and Prevention) kurumu karar veriyor. Yetiskin ve cocuk olarak karisik liste de burada... olup, detayli bilgiyi her hangi bir ABD ile anlasmali kurumun web sayfasindan bulabilirsiniz kendinize gore. Covid-19 asilari ulusal kararlara da bagli olmakla birlikte hala zorunlu.

• @omerfarukarisoy hayırlı olsun tebrikler ☺

• @blackmamba24
    Hong kong bizden vize istemiyor ben singapur aktarmalı gittim

• Merhabalar, ben 21 yaşında bir genç olarak bu sürece kendi başıma adım attım. Case numaram 10700 lerdeyi, DS260 submit tarihim 13 Mayıs (7 mayısta sonuçlar açıklandı). İlk başlarda ajans aradım ama sonra bu forumu buldum ve bu forum aklımdaki soruların hepsini yanıtlamama yardımcı oldu. Herkes ilk zamanlarda CN ım düşük olduğu için herkes Türkiye'de mülakat alabileceğim düşüncesindeyi, ardından bazı sebeplerden dolayı Ankara Amerikan konsolosluğu uzun bir süre az mülakat ya da hiç mülakat vermedi. Ardından Viyana da dahil olmak üzere bir çok yere dosya taşıma talebinde bulunmak için mail attım. Yaklaşık 1 aylık bir sürecin sonunda Viyana'dan olumlu geri dönüş aldım (bu süreç boyunca hiç bir ajansla çalışmadan sadece forumdaki güzel kalpli insanlardan destek aldım). Olumlu mailin hemen ardından aynı saatte Viyana'daki Amerika onaylı hastaneden randevu aldım (mülakat 1 Hazirandaydı hastaneden 30 Mayısa mülakat istedim ve verdiler). 29 Mayıs günü Viyana'ya gittim, şehir içi 1 haftalık bilet aldım kolayca şehir merkezine ulaşım sağladım. Salı günü Hastane mülakatım geldiğinde 1 saat önceden gittim ve saatim gelince içeri gittim. Sağlık terimlerinde İngilizce bilgim çok olmadığı için translate kullanmama izin verdiler. Daha önce aşılarımı olup gittim lakin kızamık aşısını olmayı unutmuşum, orada kızamık aşısı, idrar testi (25 yaş altına zorunlu, bir de kan aldılar. Ardından gözünde sıkıntı var mı, kulağında sıkıntı var mı gibi bazı basit sorulara da cevap verdikten sonra 453 euro para ödedim (sadece nakit ve euro kabul ediyorlar). Sonra bana bir adres verdiler ve verdikleri adrese röntgen çekinmeye gittim (453 euro nun içerisinde). Röntgen merkezinde bana bir cd verildi bu cd i Amerika'ya gidince pasaport kontrolü yapan polis memuruna vereceksin dediler. Perşembe günü geldiğinde saat 1.30pm de olan mülakatıma konsolosluğa gittim. içerde yaklaşık 1.30 saat kaldım lakin süreç hızlı ilerledi, beklediğim asıl kısım sıra oldu. Benden arşivli adli sicil kaydımı, lise diplomamı, Amerika'da kalacağım adresi ve de banka hesap dökümümü istediler. Ben hepsini yeminli çevirtmene çevirtip gitmiştim ve hem orijinallerini hem de fotokopilerini istediler (mülakat sonunda orijinaller geri veriliyor). Ardından vize ücretini ödemeye gittim o da 330 dolar tuttu. Onu da nakit verdim. Sonra sözlü mülakatı bekledim sıra bana geldiği zaman gittim ve çalışan memur bana ''evli misin, sevgilin var mı, evlenmeyi düşünüyor musun, daha önce evlendin mi, çocuğun var mı, Amerika'da nerede kalacaksın, orda tanıdığın var mı, onda ne kadar kalacaksın'' sorularını sordu (mülakatı İngilizce yaptım). hepsine cevap verdikten sonra mutlu son. Vizenizi onaylıyorum dedi. Cuma sabahtan pasaportumu alabilmem için konsolosluğa çağırıldım ama maili geç gördüğüm için pazartesi sabahtan kargoya gidip elden teslim aldım. Ekstra bilgiler;
    Viyana'da hostel de kaldım 12 kişilik odalı bir hostel idi 1 hafta kaldım ve 4000tl tuttu. Uçak biletim ekonomi sınıfıydı gidiş dönüş 4500tl tuttu ama dönüş biletini esnek aldım olur da pasaportumu geç alırsam diye, ama uçağımı ertelememe gerek kalmadı. Yemek işi içinse dışardaki hamburgerciler ortalama Türkiye ile aynı fiyat, onun harici bir şey yemek isterseniz 10-15 euro civarı çok rahat doyarsınız. Ama benim gibi Hostel de ve ya evde kalırsanız marketten malzeme alıp mutfakta yapabilirsiniz. Sokakta çeşmeler var su içmeniz için onun harici her yerden de musluk suyu içebilirsiniz. Ve son olarak Viyana insanları aşırı yardımseverler, yoldan birini çevirip buraya nasıl gidebilirim diye sorduğunuzda herkes çok güler yüzlü şekilde sizlere yardım ediyor hatta bir keresinde birisi bana ''benim acelem yok diyerek benimle gideceğim yere kadar gelerek yolda yardımcı olabileceğini'' söyledi. Eğer İngilizce biliyorsanız Viyana da çok rahat yaşayabilirsiniz. Umarım bu sene kazananlara, seneye kazananlara bir yardımı olur bu yazım. Süreç bir tık zahmetli ama üstüne düşerseniz her şet domino taşı gibi ilerliyor. Herkese kendi sürecinde başarılar diliyorum. #Viyana #DV2023

• @batuhant yeni hayatında başarılar Batuhan hayırlı olsun 🙋🏻♂

• ⭐⭐

@SametUSA Tebrikler Samet Bey, hayirli olsun vizeniz, gule gule kullanin. Siz veda ederken buralara, eklemeden gecemeyecegim bir nokta var; dosya tasima konusunda sizi tetikleyen, Viyana'dan mulakat almanizi saglayan, bu sayede de HK'dan hizlica (mucize yoktur zira) ikinci mulakati almanizi saglayan excel tablosunun hatrina keske imzanizi tasisaydiniz forum hesabiniza.
    Yolunuz acik olsun.

• @anubis hayırlı olsun vizeniz tebrikler yeni ABD de hayatınız da başarılar dileriz 🙏

• @batuhant merhabalar vizeniz hayirli olsun scahngen vizeniz varmiydi yoksa eğer bu sureci nasıl hallettiniz.

• @batuhant Tebrik ederim Batuhan. Çok güzel bi yaşta gidiyosun. Yeni hayatında mutluluklar dilerim 😊

• @blackmamba24 honkonk vize istemiyor oturumsuz taşıdım ben

• @batuhant Hayırlı olsun vizeniz. Amerikadaki yeni hayatınızda başarılar

• @batuhant vizeniz hayırlı olsun yeni hayatınızda başarılar darısı bize

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @u2rem Viyana'daki ABD Konsolosluğu'na dosyamı taşımaları için rica ettim, onlar da yanlış hatırlamıyorsam aynı gün cevap verdiler, dosyamı KCC'den isteyeceklerini söylediler. 2 gün sonra mülakat tarihi yolladılar. Bunun için ekstra bir ücret ödemedim. Sadece oraya gittiğimde zaten standart olarak 330 dolar ödedim vize başvuru ücreti olarak.

• Yasaklı

@batuhant case numaram küçük zaten sıra gelir demeden taşımakla en iyisini yapmışsınız. vizeniz hayırlı olsun.

Benzer Başlıklar

• 296
  • 5
  • 9489
  • 2938
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |