Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@egedem, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

14 yasindan kucuk olsaydi, onun yerine siz dolduracaktiniz; ama 15 yasinda oldugu icin kendisi doldurabilir 👍

@crazycells Merhabalar. Ben de 14 yasindan kucuk kizim icin I-864W formunu dolduruyorum ve daha iyi anlamak adina bir sorum var: Part 1'deki Requestor kismina kizimin bilgilerini yaziyor olacagim ve Part 3'u ben imzaliyor olacagim ama kendisinin henuz bir Social Security Number'i olmadigi icin, Part 1'de Required olarak belirtilen SSN kismina ne yazmam gerekiyor? Bos mu birakmaliyim, kendi SSN bilgilerimi mi girmeliyim?

Tesekkur ederim.

000-00-0000 olarak belirtin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berkan-Duru, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Arkadaşlar merhaba herkese. Sponsorluk ile ilgili bazı soru işaretlerim var lütfen bilgili deneyelimli arkadaşlar yardımcı olup cevaplar mısınız?..

Sürecimiz IR1 olarak ilerliyor. Eşim ABD vatandaşı ve yakın zamanda sürecimiz NVC ye geçecek diye düşünüyoruz. Sponsor ekleyeceğiz çünkü öyle gerekiyor. Sorularıma gelecek olursak;

1- Bana sponsor olacak kişi eşimin yakın arkadaşı olacak. Bu sorun teşkil eder mi? Yani ille de aile bireyi vs mi olması gerek?

ABD'de yasiyorsa , ABD vatandasi ve GC sahibiyse sorun olmaz.

2- Sponsorumuz tam olarak hangi evrakları yüklemek zorunda ve bu evrakları direkt online doldurup bize mail mi atması mı gerekiyor yoksa yazdırıp ıslak imza ile imzalayıp scan ettikten sonra tarafımıza mı yollaması gerekiyor?

I-864 formunun yanisira W2, 1040 ve IRS transcriptleri gerekecek. Normalde islak imzali olarak yollamasi gerekiyor, ama elektronik olarak imzaladiysa direkt email ile de gonderebilir, siz de ciktisini alirsiniz.

3- Sponsorun tam olarak yüklemesi gereken belge form isimlerini tek tek yazar mısınız?

gereken en temel 3 belge: W2, 1040 ve IRS transcriptleri

4- Sponsorun son 3 yıla ait tax belgelerini mi yüklemek gerek?

evet

5- Sponsor olmasına rağmen benim eşimde mi tax belgeleri yüklemesi gerek? Yani 2 tarafta mı
    yükleyecek? Cevap evetse eşim hangi belgeleri yükleyecek isimleri yazar mısınız?

evet, ayni belgeleri yukleyecek.

6- Nvc ye yüklediğimiz tüm sponsor evraklarını görüşme günü çıktısını alıp yanımızda mı götürmemiz gerekiyor?

evet, hepsinin orijinalini yaninizda goturmeniz gerekiyor.

7- Görüşme günü sponsorla ilgili çok detaylı sorular soruluyor mu çünkü sponsor eşimin çok yakın arkadaşı. Yani ben bireysel olarak tanışmadım.

hayir, cok genel sorular sorulur sadece.

8- NVC ye geçtiğimiz andan itibaren eksiksiz interview e hazırlanmak istiyoruz. Eklemek istediğiniz detaylar varsa lütfen buradan paylaşınız. Ayrıca şimdiden cevaplar için teşekkürler.

bol sanslar.

@crazycells @waterman @Handan @Tugba @egedem

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Samet-Ünlü, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Eşimin geliri yetersiz olduğundan abd vatandaşı abim sponsor olacak. I-864 ve W2 göndermeleri yeterli mi? IRS Transkripte gerek var mı?

W2'nun yanisira, 1040 vergi beyani formu ve IRS tax transcripti yuklemelisiniz.

Eger genelde konsolos hepsini gormek istiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Samet-Ünlü, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Joint sponsorun geliri yetmezse eşi, I-864A, w2 ve 1040 göndererek destekte bulunabilir değil mi?

Evet, eger vergi formlarinda esi de varsa ve toplu olarak sponsor oluyorlarsa o durumda esi I-864A doldurmali ve her ikisinden W2 veya 1099 formlarini alin, zaten ortak vergi bildiriyorlarsa bir tane 1040 ve 1 tane tax transcript olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Bu cevap hâlâ geçerli mi? Vergi formunda ismi yazılmayanlar household size'a eklenmiyor yani?

gecerli, hayir eklenmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erdem-AKDEMİR, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

turist vizesi ile gidip orda olan bir tanıdık bizi işe alabilir miy ? kendisinin araba kiralama firması var şoför olarak işe girme olasılıımız nedir ?

Maalesef turist vizesi size calisma izni saglamiyor, o nedenle turist vizesiyle calismaniz yasal degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu gece mail geldi nvc'den. Joint sponsorun geliri yetersiz gelmiş ve eşimin gelirini gösteren evrakları istemişler. Eşimin evraklarını istemelerinin sebebi onu yüklersem kabul mu edecekler yoksa illa yeni bir joint sponsor bulmam mı gerekiyor?

joint sponsor tek basina yeterli gelir seviyesini saglamali.

Fakat sizin esiniz yeterli olsa da olmasa da vize sponsoru oldugu icin bu formlari saglamali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İsmail-Tayfur, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Amerikan vatandaşı biri bana göçmenlik için sponsor olabilir mi ?

Merhaba arkadaşlar ben daha önce Amerika’da bulunmuş biriyim ve orada Amerikalı bir arkadaşım var . bir daha gitmek istiyorum fakat artık WAT yapamıyorum üniversitem bitti . Arkadaşım araştırmamı eğer bir yol bulursam elinden geleni yapacağını söyledi tavsiyeleriniz nelerdir?

Hangi yolla sponsor olacak? Size is teklifinde mi bulunacak?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Begum, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba, okuduğum kadarıyla sponsorluk için iki tane form var. I-134 ve I-864 dv mülakat için sponsor hangi formu doldurması gerekiyor. İkisinin arasındaki fark nedir acaba? Üç kişilik aileyiz. Her bireye ayrı olacak şeklinde mi form doldurulması gerekiyor. Güncel form linkine nereden ulaşabiliriz? Şimdiden teşekkür ederim.

DV icin I-134'u kullanabilirsiniz. Sponsor olacak kisi tum aile icin tek bir I-134 formu dolduracak.

• @crazycells Çok teşekkür ederim değerli bilgilendirmeniz için.

• Merhaba, DV-2024 talihlisiyim. Amerikan vatandaşı bir arkadaşım bana sponsor olmak istiyor. Kendisi evli. Şuan henüz erken olduğu için mülakat tarihi aldıktan sonra kendisinden Form I-134'ü doldurmasını ve diğer gerekli evrakları tarafıma ulaştırmasını rica edeceğim.

1. İlk iletide sponsorum evli olduğu için eşinin de imzası gerekiyor diye okudum. Peki ikisi birlikte aynı formu mu imzalamalılar, yoksa ayrı ayrı doldurmaları mı gerekir?
    2. Bu başlığın bazı iletilerinde evrak "yüklemek"ten bahsedildiğini gördüm. Bu I-134 için geçerli değil sanırım. Doğru mudur? Yoksa formun ve gerekli evrakların fiziksel olarak tarafıma ulaştırılması ve benim konsolosluk mülakatında beyan etmem dışında evrak yüklenmesi gereken çevrimiçi bir aşama var mı?
    3. İletilerin birisinde ıslak imzalı form ve belgeler tarayıcıdan okunaklı bir şekilde okutulup dijital ortamda tarafıma ulaştırılsa ben de mülakatta bunları çıktı alıp beyan etsem Ankara'nın kabul ettiğini okudum. Bu durum ile alakalı bir değişiklik var mı? Halen bu şekilde kabul ediliyor mu?
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Merhaba benim bir sorum olacaktı, belki daha önce sorulmuştur iyice inceledim ama gözümden kaçmış olabilir kusura bakmayın.
    Eşim 3 senedir amerikada yaşıyor ama sadece bu senenin geliri koşulları karşılıyor. Sadece bu senenin gelirini göstererek sponsor olabilir mi? Eğer olabiliyorsa da bu benim için herhangi bir sorun teşkil eder mi? Şimdiden teşekkür ederim.

• @Bernur, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba benim bir sorum olacaktı, belki daha önce sorulmuştur iyice inceledim ama gözümden kaçmış olabilir kusura bakmayın.
    Eşim 3 senedir amerikada yaşıyor ama sadece bu senenin geliri koşulları karşılıyor. Sadece bu senenin gelirini göstererek sponsor olabilir mi? Eğer olabiliyorsa da bu benim için herhangi bir sorun teşkil eder mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Mülakat günü hâlâ bu yılki vergi dilimindeyse dosyanız sorun olmayacaktır diye düşünüyorum. Eğer siz I-864'ü 2023'te doldurup mülakata 2024'te girerseniz 2024'ün de vergi koşullarını karşılamanız ve evraklarını sunmanız gerekiyor. İçinde bulunduğunuz yıl önemli yani son 3 yıl değil.

• @Samet-Ünlü Yani şu an sadece bu yılkini göndersek ve mülakatımız 2024'e denk gelse mülakata giderken mi 2024 evraklarını götürmemiz gerekir?

• @Bernur, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@Samet-Ünlü Yani şu an sadece bu yılkini göndersek ve mülakatımız 2024'e denk gelse mülakata giderken mi 2024 evraklarını götürmemiz gerekir?

Evet ben öyle biliyorum bilgili arkadaşlar yine cevaplayacaktır.

• @Samet-Ünlü teşekkürler 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aidan, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba, DV-2024 talihlisiyim. Amerikan vatandaşı bir arkadaşım bana sponsor olmak istiyor. Kendisi evli. Şuan henüz erken olduğu için mülakat tarihi aldıktan sonra kendisinden Form I-134'ü doldurmasını ve diğer gerekli evrakları tarafıma ulaştırmasını rica edeceğim.

1. İlk iletide sponsorum evli olduğu için eşinin de imzası gerekiyor diye okudum. Peki ikisi birlikte aynı formu mu imzalamalılar, yoksa ayrı ayrı doldurmaları mı gerekir?
    2. Bu başlığın bazı iletilerinde evrak "yüklemek"ten bahsedildiğini gördüm. Bu I-134 için geçerli değil sanırım. Doğru mudur? Yoksa formun ve gerekli evrakların fiziksel olarak tarafıma ulaştırılması ve benim konsolosluk mülakatında beyan etmem dışında evrak yüklenmesi gereken çevrimiçi bir aşama var mı?
    3. İletilerin birisinde ıslak imzalı form ve belgeler tarayıcıdan okunaklı bir şekilde okutulup dijital ortamda tarafıma ulaştırılsa ben de mülakatta bunları çıktı alıp beyan etsem Ankara'nın kabul ettiğini okudum. Bu durum ile alakalı bir değişiklik var mı? Halen bu şekilde kabul ediliyor mu?
    1. Arkadasiniz vergi bildirimlerini tek basina mi yapiyor, yoksa esiyle beraber ortak mi dolduruyorlar? Eger esi olmadan tek basina yapiyorsa ve kendisinin tek basina geliri yeterliyse bu durumda sadece arkadasiniz formlari doldurabilir.

2. DV icin bu yil yukleme asamasi olmayacak.

3. evet, orijinali gibi cikartirsaniz kabul ediyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bernur, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba benim bir sorum olacaktı, belki daha önce sorulmuştur iyice inceledim ama gözümden kaçmış olabilir kusura bakmayın.

son 3 yilin bilgilerini gonderin, ama en guncel gelirinizin yeterli olmasi vizeyi almak icin yeterli.

• @crazycells teşekkür ederim 🤗

• @nevermore @crazycells merhaba bende bu konuyu merak ediyorum. Eşim Green cardlı ve yıllık kazancını gösteren Belgeleri toparladı, fakat avukat bir mektup yazmasını istiyor. Eşim serbest çalışıyor herhangi bir kurumda değil ve haftalık kazancı değişiyor. Sabit bir maaşı yok. Böyle bir mektup yazan var mı acaba? Mektubun içeriği nasıl olmalı? Teşekkür ederim ☺

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |