Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba herkese. Sponsorluk ile ilgili bazı soru işaretlerim var lütfen bilgili deneyelimli arkadaşlar yardımcı olup cevaplar mısınız?..

Sürecimiz IR1 olarak ilerliyor. Eşim ABD vatandaşı ve yakın zamanda sürecimiz NVC ye geçecek diye düşünüyoruz. Sponsor ekleyeceğiz çünkü öyle gerekiyor. Sorularıma gelecek olursak;

1- Bana sponsor olacak kişi eşimin yakın arkadaşı olacak. Bu sorun teşkil eder mi? Yani ille de aile bireyi vs mi olması gerek?

2- Sponsorumuz tam olarak hangi evrakları yüklemek zorunda ve bu evrakları direkt online doldurup bize mail mi atması mı gerekiyor yoksa yazdırıp ıslak imza ile imzalayıp scan ettikten sonra tarafımıza mı yollaması gerekiyor?

3- Sponsorun tam olarak yüklemesi gereken belge form isimlerini tek tek yazar mısınız?

4- Sponsorun son 3 yıla ait tax belgelerini mi yüklemek gerek?

5- Sponsor olmasına rağmen benim eşimde mi tax belgeleri yüklemesi gerek? Yani 2 tarafta mı
    yükleyecek? Cevap evetse eşim hangi belgeleri yükleyecek isimleri yazar mısınız?

6- Nvc ye yüklediğimiz tüm sponsor evraklarını görüşme günü çıktısını alıp yanımızda mı götürmemiz gerekiyor?

7- Görüşme günü sponsorla ilgili çok detaylı sorular soruluyor mu çünkü sponsor eşimin çok yakın arkadaşı. Yani ben bireysel olarak tanışmadım.

8- NVC ye geçtiğimiz andan itibaren eksiksiz interview e hazırlanmak istiyoruz. Eklemek istediğiniz detaylar varsa lütfen buradan paylaşınız. Ayrıca şimdiden cevaplar için teşekkürler.

@crazycells @waterman @Handan @Tugba @egedem

• ⭐⭐⭐

@Berkan-Duru, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Arkadaşlar merhaba herkese. Sponsorluk ile ilgili bazı soru işaretlerim var lütfen bilgili deneyelimli arkadaşlar yardımcı olup cevaplar mısınız?..

Sürecimiz IR1 olarak ilerliyor. Eşim ABD vatandaşı ve yakın zamanda sürecimiz NVC ye geçecek diye düşünüyoruz. Sponsor ekleyeceğiz çünkü öyle gerekiyor. Sorularıma gelecek olursak;

1- Bana sponsor olacak kişi eşimin yakın arkadaşı olacak. Bu sorun teşkil eder mi? Yani ille de aile bireyi vs mi olması gerek?

2- Sponsorumuz tam olarak hangi evrakları yüklemek zorunda ve bu evrakları direkt online doldurup bize mail mi atması mı gerekiyor yoksa yazdırıp ıslak imza ile imzalayıp scan ettikten sonra tarafımıza mı yollaması gerekiyor?

3- Sponsorun tam olarak yüklemesi gereken belge form isimlerini tek tek yazar mısınız?

4- Sponsorun son 3 yıla ait tax belgelerini mi yüklemek gerek?

5- Sponsor olmasına rağmen benim eşimde mi tax belgeleri yüklemesi gerek? Yani 2 tarafta mı
    yükleyecek? Cevap evetse eşim hangi belgeleri yükleyecek isimleri yazar mısınız?

6- Nvc ye yüklediğimiz tüm sponsor evraklarını görüşme günü çıktısını alıp yanımızda mı götürmemiz gerekiyor?

7- Görüşme günü sponsorla ilgili çok detaylı sorular soruluyor mu çünkü sponsor eşimin çok yakın arkadaşı. Yani ben bireysel olarak tanışmadım.

8- NVC ye geçtiğimiz andan itibaren eksiksiz interview e hazırlanmak istiyoruz. Eklemek istediğiniz detaylar varsa lütfen buradan paylaşınız. Ayrıca şimdiden cevaplar için teşekkürler.

@crazycells @waterman @Handan @Tugba @egedem

Merhaba bildiğim kadarını yazıyorum. Sponsoru tanımanıza gerek yok sponsorunuz hakkında size sorular sorulmaz en büyük ihtimalle sponsoru nasıl buldunuz sorusu gelir bunu sizde cevaplarsınız. Sponsor ile olan evrakları götürmeniz gerekli NVCye yüklediğiniz bütün belgelerin orijinallerini yanınızda mülakat günü bulundurun.

• @waterman teşekkürler cevap için

• @Berkan-Duru Merhaba, biz şöyle yaptık açıkçası, eşimin amcası joint sponsoru. Eşim sadece amcasına link gönderdi kendi oradan doldurdu formları ve gerekli belgeleri yükledi. Belge olarak W2 ve 1099 yükledi, ehliyetini yükledi, bir de formu doldurdu. Kaç senelik taz belgesi gönderdi onu bilmiyorum.

Bana gelince bende tabii ki tax vs her şeyi doldurmuşum formlarda gerekiyorsa kesinlikle boş bırakmayın.

Benim de @waterman ’a ek olarak yazabileceklerin bunlar, umarım yardımcı olmuşumdur.

• @Handan teşekkürler

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 

• ⚠️Sponsorlukla ilgili bir destek çağrısıdır ⬇

https://yesilkartforum.com/forum/post/349090

• Eşimin geliri yetersiz olduğundan abd vatandaşı abim sponsor olacak. I-864 ve W2 göndermeleri yeterli mi? IRS Transkripte gerek var mı?

• Joint sponsorun geliri yetmezse eşi, I-864A, w2 ve 1040 göndererek destekte bulunabilir değil mi?

• @crazycells Bu cevap hâlâ geçerli mi? Vergi formunda ismi yazılmayanlar household size'a eklenmiyor yani?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• @Samet-Ünlü ds 260 formunda gerekli belgeler kisminda trancrip diye yaziyordur o zaman yuklemek zorundasiniz. aksi takdirde geri doner. yani tekrar talep ederler. basit bir hesap acarak irs.gov'dan sisteme giris yapilarak tum yillarin transcriptine oradan ulasilabiliyor. kolay gelsin.

• turist vizesi ile gidip orda olan bir tanıdık bizi işe alabilir miy ? kendisinin araba kiralama firması var şoför olarak işe girme olasılıımız nedir ?

• Bu gece mail geldi nvc'den. Joint sponsorun geliri yetersiz gelmiş ve eşimin gelirini gösteren evrakları istemişler. Eşimin evraklarını istemelerinin sebebi onu yüklersem kabul mu edecekler yoksa illa yeni bir joint sponsor bulmam mı gerekiyor?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 

• Amerikan vatandaşı biri bana göçmenlik için sponsor olabilir mi ?

Merhaba arkadaşlar ben daha önce Amerika’da bulunmuş biriyim ve orada Amerikalı bir arkadaşım var . bir daha gitmek istiyorum fakat artık WAT yapamıyorum üniversitem bitti . Arkadaşım araştırmamı eğer bir yol bulursam elinden geleni yapacağını söyledi tavsiyeleriniz nelerdir?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Serapp Serapp 

• Merhaba, okuduğum kadarıyla sponsorluk için iki tane form var. I-134 ve I-864 dv mülakat için sponsor hangi formu doldurması gerekiyor. İkisinin arasındaki fark nedir acaba? Üç kişilik aileyiz. Her bireye ayrı olacak şeklinde mi form doldurulması gerekiyor. Güncel form linkine nereden ulaşabiliriz? Şimdiden teşekkür ederim.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@atiye, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba, Amerikan vatandaşı eşimli Türkiye'de evlendik ve uzun süredir burada yaşıyoruz. ancak şimdi benim için green card başvurusunda bulunduk, sponsorlukla ilgili kafamız karıştı biraz: 1. Eşimin geliri yok ama Amerika'daki hesabında yeterli para ve yatırımları (istenenden en az 5 katı fazla) var. Bu şekilde bana sponsor olabiliyor mu? 2. Dediğim gibi burada oturuyoruz, ama birlikte gitmeyi planlıyoruz. Domicile olarak kabul edilmesi için bu yeterli mi? Orada evimiz yok ama federal seçimlerde oy veriyor, banka hesapları var, kardeşinin adresinde görünüyor, postaları o adrese geliyor. Bunlar domicile kabul edilmesi için ve bana sponsor olması için yeterli mi?
    Çok teşekkürler.

Hangi asamadasiniz?

Dediginiz belgeleri gondererek sponsor olma ihtimali mevcut, ama bu durum konsolosun takdirine kalmis. ABD ile iliskisi oldugunu ve gider gitmez X isinde calisacagini Y adresinde yasayacagini vs. yazan bir mektup hazirlayabilirse belki yardimci olur. Yani esinizin ABD'de fiziksel olarak yasamasa da ABD ile iliskisinin ciddi sekilde devam ettigini gostermeye calisin; tabii esiniz NVC'ye belge gondermeden once ABD'ye tasinirsa ve bu durumu belgelerse NVC'den ve daha sonrasinda konsolosluktan onay almaniz kolaylasir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@canbolatunal, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

teşekkürler bu belgeler bana ulaştıktan sonra konsolosluğa nasıl kargolayacağım e mail olarak ve kağıtların orjinalını pasaportla birlikte göndermemi istediler.

AIS hesabinizdan konsolosluga belge gondermem gerekiyor diye isaretleyerek devam edeceksiniz ve PTT ile gondereceksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@memo8083, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@waterman greencard a en hızlı yol hangisi ise avukat ona göre karar verecek - eb3 diye biliyorum greencard a giden en hızlı yol .
    Eb3 vizesinde Amerika çalışma bakanlığı 6-8 ay içerisinde beni onayladıktan sonra ( iş ilanı vs süreçler bitikten sonra tabi . )
    bu sefer biz Türkiye de isek buradan göçmenlik için başvuru sürecimiz başlıyor .
    Fakat bu süreci turist vizesi ile ( çalışma bakanlığı onayladıktan sonra ) gidip Amerika da tamamlayabiliyor muyuz ? .

ABD'de giris zamaninizi bultene bakarak ayarlamalisiniz. Once I-140 formunu gonderip priority date almalisiniz, ve daha sonra bultenden tarihinizin aktif olmasini beklemelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uogzh, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhabalar
    Herkese iyi akşamlar diliyorum.
    Şu anda NVC ye belge yükleme aşamasındayız ve siz değerli arkadaşlara sorum olacak. Eşimin geliri tamamen yeterli olmadığı için kayınvalidem bize joint sponsor olacak. Merak ettiğim konu kayınvalidemin doldurması gereken form I-864A'mı olması gerekiyor? Ekstra olarak kayınvalidem evli ve kayınpederimin doldurması gereken herhangi bir belge var mı acaba?
    Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Hayir, esiniz de I-864 dolduracak, kayinvalideniz de I-864 dolduracak. Eger kayinvalideniz esiyle beraber ortak vergi bildirimi yapiyorsa ve esinin gelirleri de sponsor gelirinin icindeyse o durumda esi I-864A formunu doldurmali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muharrem1963, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

WhatsApp Görsel 2023-03-21 saat 01.52.41.jpg

Merhabalar, ben 3 Şubat'ta maalesef apye kaldım ve sponsorluk talep ettiler. Sarı kağıtta ise your petitioner ksımı işaretlenmiş. Sponsor olacak olan kişi akrabam vs. değil. Joint Sponsor ve ''Your Petitioner'' kısmı arasındaki fark nedir? Teşekkür ediyorum.

Sponsor olacak kisi akrabaniz olmak zorunda degil, I-134 formunu da doldurup gonderebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@canbolatunal, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@Muharrem1963 banada aynı kağıdı verdiler bende 3 şubat günü mülakata girdim. dolduracak kişinin akraban olması gerekmiyor. ben belgeleri gönderdim fakat upload yükleyin kısmını anlayamadım belgeleri ceac da yükleyebileceğim herhangi bir yer yok bu konu hakkında bilgi aldınmı

Diger kategorilerde upload edildigi icin yanlislikla isaretlenmistir, dolayisiyla telaslanmanizi gerektirecek bir durum yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |