Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ICu maalesef durum dediğiniz gibi başvuru tarihindede ilerleme olmamış yeni başvuru almıyorlar anlaşılan eldekiler düzelmeden

• Selamlar, yakında mülakata giren olmadı sanırım yukarlarıdaki mesajları kontrol ettim de. Sağlık raporu konusunda bir şey sormak istiyorum.
    Unganlarda f2a kategorisi için sağlık raporu istenmiyor galiba ama emin değilim. Application interview sayfasına baktım. Tecrübe edinmiş birileri var mı sormak istedim. Çok teşekkürler

• @hope34 sağlık raporu isteniyor.

• @ecom tüberküloz İçin detaylı isteniyor mu? Biliyor musunuz ? Yoksa sadece aşı genel sağlık muayenesi mi?
    GC sürecinde büyük sorun tüberküloz eğer asıl talihli ise vs ama sonuçta eş durumu sağlıktan bekletilme, süreç uzatma durumları olur mu? Ya da vize red gibi durum ? Böyle bir şey Duydunuz mu? Teşekkürler

• @hope34, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@ecom tüberküloz İçin detaylı isteniyor mu? Biliyor musunuz ? Yoksa sadece aşı genel sağlık muayenesi mi?
    GC sürecinde büyük sorun tüberküloz eğer asıl talihli ise vs ama sonuçta eş durumu sağlıktan bekletilme, süreç uzatma durumları olur mu? Ya da vize red gibi durum ? Böyle bir şey Duydunuz mu? Teşekkürler

Sağlık sorunları yüzünden vize alamayan kimse ben duymadım denk gelmedi hiç böyle bir deneyim bilemiyorum o sebeple. Ama ciğerlerde bir sıkıntı görürlerse ekstra bir balgam testi istiyorlar sonucu 2-3 ayda çıkıyor. Temizse vizenizi alıyorsunuz.
    Onun dışında ciğerlerde sorun yoksa genel rutin aşı muayene falan.
    Ama ben son bir yıldır okuduğum deneyimlerden şunu anladım genelde covid gibi ağır cigerlere vuran hastalıklardan kısa süre sonra yapılan muayenelerde balgam testi istediler, benim okuduklarimda hep sonuçlar temiz çıktı ve herkes vizesini aldı, ama bulaşıcı yada ciddi bir hastalık çıksaydı balgam testi sonucu ne olurdu bilmiyorum böyle bir deneyim hiç okumadım.

• @Caner-Türk f2a green cardli yakınlarının başvurduğu bir vize kategorilerisi, sizin eşiniz abd vatandaşı olduğu için aşağıya eklediğim kendi vize türünüzun başlığıni incelerseniz size daha fazla fikir verecektir.
    Bilgi için teşekkürler, ama sizin vize türünde kota olmadığı için bekleme süreleri çok farklı f2a ile.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir-1-cr-1-süreci-ve-mülakat-deneyimleri-abd-vatandaşı-ile-evlenip-türkiye-de-green-card-almak?page=1

• Bu göçmenlik bürosunun kabul edilemeyen süreleri konusunda yapabileceğimiz bir şey var mı ?

başvurduğumda 27 ay olan süre şuan 42 ay oldu belkide 12 ay sonra 60 ay olacak, evli insanları bu kadar ayrı süre bekletmeleri yasal mı normal mi ?

Bunun için mahkemeye başvurabiliyormuyuz teşekkürler

• @memol1994 maalesef bisey yapamıyoruz sadece belirli durumlarda hızlandırma yapılabiliyor

• @kıvanç Hayır evli insana vize vermiyorlar , ee 5-6 sene insanlar eşlerinden ayrı mı yaşayacaklar dünya da başka bir örneği yok bunun

• peki biri beni aydınlatsın biz şimdi 5-6 sene bekliyoruz sonra daha ne mülakatı bu , mülakatta kalma ihtimalimiz var mı , tek eşin girdiği bir mülakatta nasıl bir mülakat uygulanabilir zaten, görevli inanmazsa 5-6 sene daha mı bekliyoruz 😃

• @memol1994 ne diyeceğimi bilemiyorum kafayı yedirtecekler, daha 2 sene olacak yakında bekliyoruz belki bi umut diye

• @memol1994 aslında beklediğimiz şey mülakat değil, bize verebilecekleri vize numarasının oluşması. tüm dünya genelinde bir yıl içinde verilecek F2A vize kotası belli buna göre vize bülteninde ayarlayarak mülakata sıra ile çağırıyorlar. Ancak bunu o kadar beceremiyorlar o kadar korkunç bir sistem ile yapıyorlar ki, dünyanın başka yerinde binlerce bekleyen var diye bize sıra vermiyorlar. Veya bülten current iken mülakata alabilecekken mülakata çağırmadılar bu sebeple 1,5yıl daha kaybettik. Olay bundan ibaret sıramızı bekliyoruz, mülakat geldiğinde biraz formalite gibi olsa da mülakatta da ikna olmaları önemli tabi ki, ömrümüz vize bülteni beklemek ile geçiyor hepimize sabır diliyorum.

• @moonlight hayır ben bu sürecin mülakat kısmını da merak ediyorum yani gittik ve görevli dedi ki yok inanmadım.

ne olacak şimdi 5 sene daha mı bekleyeceğim ben ?

Hayır bu sistemin saçmalığı gerçekten can sıkmaya başladı , vize verin eşimi göreyim deseniz yok diyor vermem. ee eşim gelsin burda kalsın deseniz , yok diyor gelemez 6 aydan uzun süre kalamaz yoksa gc ı yanar. ee süreç ne olacak 5-6 sene bekleyeceksin.

bu insan haklarına aykırı be evli insanları 5-6 sene ayırmak, ee 5-6 sene sonra da mülakata gireriz kaşının üstünde gözün var die bırakırsa ne olacak 5-6 sene daha mı 😃 gerçekten insanın beynini zorluyor

• @memol1994 kaşının üzerinde gözün var şeklinde bir red olmaz. Çok spesifik nedenleri olmalı. Tum istenen belgelerinizin tamam olmasi dışında.
    Evlilik kanitlariniz yeterliyse, sponsorluk gereksimlerini eşiniz karşılıyorsa, sabikaniz yoksa. Konsolosluğun basit sorularına cevap verebiliyorsaniz vizenizi alırsınız. Sabika dışında ki durumlarda bile direk red vermiyorlar ek kanıt ek sponsor evrak vs isterler en fazla süreniz biraz uzar. Yani red almak biraz zor önemli bir neden olmalı.

• Merhaba Greencard sahibi kişi kartını aldıktan sonra Türkiyeye dönüp evlenip, amerikaya geldikten sonra eşi için süreç başlatarak tahminen nekadar süre içinde eşine greencard almış olur?
    Birde bu süreç uzuyorsa eşini amerikada yanına almak için yapabileceği birşey varmıdır?

• @lutuf süreleri tahmin etmek zor malesef. Şuan bulten 4 yıl gösteriyor hemen hemen ama ne 6 yıla cikmayacaginin nede 2 yıla dusmeyecegjnin garantisi var. Çünkü hem çok yığılma var eritemiyorlar hemde kotali bir vize türü. Dolayısıyla buna basvururken mental olarak cok bekleyeceginize dair hazırlıklı olmak lazım yoksa cok yipranirsiniz. Süre kısalırsa ne ala ama dahada uzamasi ihtimalide var her zaman. Kimse size şu kadar sürer diyemez. Çünkü aynı tarihte başvurmuş iki insanın bile süreci aynı ilerlemiyor hangi servis centera gidecek dosyanız onların bile süreleri çok değişken.
    Eşinizin yanınizda bekleyebilmeside çok mümkün değil çünkü böyle bir vize türü yok. Ve göçmenlik başvurusu yapmış birinin diğer vize türlerini alabilmesi çok zor. Hali hazırda basvurudan önce alınmış bir
    turist vizesi varsa ziyaretinize gelebilir. Yada uzun süre kalabileceği bir vize türü varsa işlemleri direk oradan başlatabilirsiniz daha avantajlı olur. Herkesin kendine göre özel durumu vardır şartlarınizi bilemiyorum ama nacizane tavsiyem vizenizi aldıktan sonra hızla evliliginizi yapıp eşiniz içinde randevu talep etmeniz olur. Detayları çok bilmiyorum ama dv başlığında deneyimli arkadaslardan bilgi alabilirsiniz. Ama göründüğü üzre bu vize türü sonsuz olasiliklar evreni gibi,her çift başa cikamayabilir dile kolay bir zaman. O sebeple gitmeden birlikte vizenizi almayı zorlayın derim. Hakkınizda hayırlısı olsun

• @ecom artık ben iyice umutsuzluğa kapıldım, dünya da bir örneği yok sanırım şu sistemin

• Covid sonrası gecikme devam ediyor ülke kapanınca oluşan uzun bekleme sürelerini daha aşmış değiller birde tüm dünyada göçmen krizi var güney sınırımdan giren yüzbinlerin bizim süreçlere etkisi oluyor mu bilmiyorum

• @ecom
    Merhaba,
    Ben green card sahibimiyim ve amerika’da yasiyorum. erkek arkadasim turist vizesi alip amerikaya geldigi taktirde, amerika’da evlenip onun Green card surecini baslatabiliyor muyuz?
    Tesekkurler

• @ozgee evet en mantıklısıda bu şekilde olur aksi taktirde yıllarca beklemesi gerekecek tr de

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |