Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, basılmış vizede ''212 (g) (2) (b) '' şeklinde düşülmüş dipnot'un anlamı bazı aşılardan muaf olduğumuzun doktor tarafından tasdiklenmesi mi acaba ? Ben internette araştırdığımda o şekilde gördüm fakat bilgisi olan var mı diye buraya da sormak istedim 🙂

• Merhaba, çocuğumun nüfus kayıt örneğini nereden alacağım bulamıyorum.. yardımcı olabilir misiniz?

Edit: Bir sorum daha var. Ais kaydına dair herhangi bir evrak götürmeme gerek yok değil mi? sistemden zaten görüyorlar kayıt yaptığımı?

• ⭐⭐⭐

@m3hm3t85 çocuğunuz için kendi nüfus kayıt örneğinizden bir adet daha ekleyin. Ais kaydı istenilen evraklar arasında yazıyor yinede yanınızda bulundurun derim bizden teslim almamışlardı ama temkinli olmak önemli

• Merhabalar arkadaşlar,
    Ben adjustment yaptım çünkü Amerika'da F1 statüsü ile duruyorum. Sormak istediğim bir durum var görüşmelere giren arkadaşlar var alanlar var herkesi öncelikle tebrik ediyorum. Ben durumu pek anlayamadım Martta evraklarımı gönderdim parmak izimi Nisan da verdim fakat sonrasında bir action alamadım case den bu durum sıralamaya göre mi gidiyor biliyor musunuz? Yani adjustment da 27 bin ve sonrası alan var mı? Durum şuanda neye göre ilerliyor yada bilen var mı?
    Dosya Numarasi: 2023EU27XXX
    Recept notice for fingerprint : 01/04/2023
    Fingerprints were taken: 28/04/2023

• Merhabalar herkese! Öncelikle hepimize hayırlı bayramlar dilerim. Bu zorlu ve yıpratıcı süreçte herkesin hakkında hayırlısı olmasını ve hepimizin gönlünden geçene kavuşmasını temenni ederim. Arkadaşlar benim size bir sorum var. Bildiğiniz üzere bu yılki GC sürecimiz normalden çok çok yavaş ilerliyor. Bu durumda ben de farklı yollar bulmaya çalıştım ve ABD’den doktora kabulü aldım. Fakat GC süreci Eylül ayının sonuna kadar süreceği için bu zaman aralığında F1 vizesine başvurmak ne kadar mantıklı olur bilemedim. Yani hem GC dosyası hem de F1 dosyası Ankara Konsolosluğu’nda olması sizce bana bir sıkıntı çıkarır mı? Mülakat maili alacağıma dair ümitlerim tükenmeye başlasa da hala küçücük bir ihtimal de olsa beklemek isterim açıkçası Eylül ayı sonuna kadar. Fakat sizce bu durumda ne yapılmalı fikirlerinizi merak ettim. Şimdiden fikirlerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.

• @lumos merhabalar, ben aylar önce dosya taşımak için Viyana’ya yazdığımda Viyana Konsolusluğu dosyanızı kabul ediyoruz dedi normalde Ankara’da olacaktı, dosyam taşınmış oldu mu yoksa ben bunu kcc ye ya da Ankara konsolosluğuna bildirmem mi gerekli ? Cevaplarsanız çok sevinirim

• ⭐⭐

@negesaglam Merhaba, KCC'e mail atarak dosyanizin tasinip tasinmadigini sordulamanizda fayda var. Dosyanizin nerede oldugunu ogrenmek uzere mail atabilirsiniz.

• Merhaba,forumu takip ediyordum ama yeni kayit oldum .dv 2023 talihlisiyim .CN 13.000 lerde .temmuz son dagitim olacak acaba numarama göre randevu yakalar miyim yoksa amerika dan süreci takip mi edeyim AOS yapıp?

• ⭐⭐

@zümrüt-Eryigit Merhaba, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. AOS sansiniz varsa hemen bilet almanizi oneririm.

• 13 Haziran da Amerika ya geldim turist vizemle .şuan 12.500 lere kadar mulakat dagitimi olmuş sanırım.benim case 13.000 lerde oldugu icin buradan AOS baslatmak mı iyi olur yoksa Ankara süreci mi bekleyim hic dosya değişikliği yapmayıp?

• ⭐⭐⭐

@zümrüt-Eryigit amerikaya girmişsiniz zaten yerinizde olsam hiç beklemeden başvurumu yaparım

• AOS surecinin baslatilmasi,dosya file edilmesi icin min 1 ay beklemek gerekliymiş ki turist olarak gelip niyet kötüye kullanılmış olmasın diye .🤷

• Bilgisi olan var mı acaba Amerika da AOS yapıp sureci takip ederken Ankara dan erken randevu verilirse orada görüşme yapilabilir mi?yani dosya Amerika ya tasindiktan sonra Ankara süreci bitiyor mu yoksa iki taraflı takıp olabiliyor mu?😇

• case number 27binlerde mülakat sırası gelmeyecek gibi ne dersiniz? ayrıca gelen mailin başlığı nedir acaba?

• ⭐⭐

@mfd35 Merhaba, forum kurallari geregi sorulariniza daha detayli cevaplar alabilmek icin lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

Eger DV2023 talihlisiyseniz, burada degil de DV2023 asamalariyla ilgili baslikta inceleme yapmanizi tavsiye ederim. Bir de Hangi kosolosluktaniz bilmiyorum ama DV2023 Excel tablosunu da de mutlaka inceleyin.

• Herkese merhaba, Dv2023 25561 case number ile bir Ankara başvurusu olarak her gün umutsuz bir şekilde süreci takip etmeye çalışıyorum. Yeşil pasaport alabilmeme 1 yıl gibi bir süre var. Dolayısıyla dosya taşıma şansım olmadı. Şimdi ise shengen almaya çalışıp herhangi bir ülkeye dosya taşımaya uğraşacağım. Zira buradan okuduğum üzere cn benden çok ilerde olanlar vize almış. Alanları tebrik ederim tabii ki. Size sorum şudur ki: Shengen alabilirsem dosyayı hanhi ülkeye taşımak için uğraşmalıyım???

• ⭐⭐⭐

@san_diego86 gidebileceğiniz her ülkeye mail atmalısınız

• @Emre-Kurtulmuş teşekkürler.

• @zümrüt-Eryigit, bizim donemde 6 Eyl 2022'de gelip 30'undan once vizesini alan oldu AOS ile. Mulakat tecrubeleri yada AOS basliginda aratmayla bulabilirsiniz belki.

• Not_Born_Yesterday süpermiş bu kadar kısa sürede olması cok iyi .Ben Ankara Temmuz mulakat dağıtımını bekliyorum eğer olmazsa Amerika 'dayim şuan AOS başvurusunu baslaticam dosyam file edilmeyi bekliyor umarım bu beklemede geç kalmam ve kısa zamanda randevu tarihi alırım🙏Hayirlisi diyeyim . Gönlüm tabii Ankara'dan yana umarım isteyen herkes randevu alır.

Benzer Başlıklar

• 13242
  • 7674
  • 9899
  • 29945
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |