Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, şöyle bir mail aldım "You have received this email notification to inform you that you have updates available at https://dvprogram.state.gov/ESC. Please log in using your confirmation number from your original application to complete further processing." ve kontrol ettiğimde böyle bir güncelleme ile karşılaştım.

"Dear DV Applicant,

This is the official notice for you to pursue your application for a DV-2023 visa. An appointment has been scheduled for you at the U.S. Embassy or Consulate stated below. You and all members of your family who wish to apply for a Diversity Visa must appear at the appointed date and time for your interview. Please notify the office listed if you cannot keep the appointment.

You and any eligible family members will be required to submit sufficient proof of identity upon arrival. If you fail to obtain a DV-2023 visa by September 30, 2023, your registration will expire. Your family members must also obtain their visas prior to September 30, 2023, or they will not be permitted to join you in the United States under the DV-2023 program.

Please follow all of the instructions provided at http://dvselectee.state.gov to prepare for your interview. It is very important that you follow the instructions carefully and completely. The Diversity Program Fee for each applicant and each member of the family must be paid in full according to the policies at the Consulate or Embassy that is conducting your interview. There is only one fee and it is non-refundable, even if the visa is refused for any reason.

The Kentucky Consular Center has completed the processing of your case and forwarded it to the interviewing office. Further inquiries should be addressed to the interviewing office. When communicating with the Embassy/Consulate, always refer to your name and case number exactly as they appear below. Contact information for the consular section in SYDNEY can be found on usembassy.gov "

Randevu tarihim ve saatim belli olmuş. Ancak KCC benden her hangibir belge talebinde bulunmadı. Önce belge talebi ardında randevu tarihi alınıyor diye biliyordum. Benim o belgeleri yine de göndermem gerekir mi? yada gerekecek mi? Yoksa birth certificates, court and prison records vs. gibi belgeleri direkt randuvu günü götürsem yeterli mi? Birde daha önce Sydney'de mülakata giren arkadaşlardan tavsiye verecek olanlar varsa çok sevinirim. Mesela sağlık raporu için randevuyu ne zamana almalıyım? Konsolosluk görüşmesine1 hafta kala yada bir kaç gün kala alsam olur mu? Şimdiden teşekkürler. @crazycells @gucarslan

• Arkadaşlar mülakat aldıktan sonra Ds-260 formunu açtırmanın her hangi bir sıkıntısı olur mu? Ve açtırdıktan sonra mülakatta başta böyle demişsiniz sonra neden böyle değişiklik yaptınız derler mi?

• ⭐⭐

@aggdk92 Mulakattan sonra olmayacaktir bir sorun. Eger doldurdugunuz tarihte buyuk bir hata (mesela cocugunuz var yok dediniz, evlisiniz bosandim yazdiniz gibi) yapmadiginiz suece kimse demez bir sey. Hatanin ne olduguna bagli yani, yoksa insanlar doguyor, evleniyor, ayriliyor hatta kaybediliyor mulakat gelene kadar.

• ⭐⭐

@Osman-2 Merhaba, tebrikler. Yanlis biliyorsunuz gecen seneden beri dijital ortamdan belge istenmiyor. Lutfen DV2023 Mulakat deneyimleri basta olmak uzere forumu inceleyin.

• teşekkürler. Tamamdır inceleyeceğim. Tekrar teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@Osman-2 Rica ederim, kolayliklar.

• @ekorkut bende bugün böyle birşey fatkettim. Submit tarihi agustos ve cn 30bin üzeri olan numaralar randevu almış fakat ben alamadım.

• ⭐⭐

@cumhur-kutlu O submiti Agustos olan 30000 ustu mulakat alanlar kimler acaba? Hayir bizim excelimizde yok da... 👽

• Merhabalar, dv2023 için excell listesine nasıl kayıt yaptırabilirim

• Bu ileti silindi!

• kime mail geldi mülakat için

• Merhaba, green card mülakat için sponsor olacak kişi I-864 formunu mu doldurması gerekir. 3 kişilik aileyiz. Tek bir form yeterli midir? yoksa her kişi için ayrı ayrı form mu doldurulması gerekiyor. Formun güncel linkine nereden ulaşabiliriz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

• @Begum önce kendin ve sonra diğer aile fertleri için doldurulması gerekiyor zaten travel state den ds260 formu doldurabiliyorsun

• Dv 2023 kazananıyız. Her birey için DS 260 formunu doldurmuştuk. Bize sponsor olacak akrabamız var. Doldurulması gereken I-864 formu mudur?Teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@Begum İmzanızda CN numaranız ve diğer bilgiler yok. Daha sağlıklı bilgiler almak için sürecinizi imzanıza ekleyin lütfen.
    Ayrıca, sorunuzla ilgili detaylı bilgileri Sponsorluk işlemleri başlığında bulabilirsiniz.

• @Serap-2 Teşekkür ederim.

• Arkadaslar bir konuda yardima ihtiyacim var.Biz 4 kisilik bir aile olarak 21.07.2023 tarihine mülalat aldik.insallah agustos ayinda Amerikaya giris yapacagiz.Tolgam Penn State Pensilvanya universitesinde, Boram Rutgers Newjersey de okuyacak .Biz 3 kisi esimin isi nedeniyle Newjersey eyaletinde ikamet edecegiz.Fakat Tolga Pensilvanyadaki universitede okuyacagi icin bizden ayri olarak o eyaletde ikamet edebilir mi? 20 yaşında zaten.Olursa 10 bin dolarlik indirim alacak.Hangi eyalette ikamet edecegimizin secimini konsolosluk mülakat görusmesi sirasinda mi belirtecegiz?Yani bizden ayri ikamet alabilir mi?Bunu mulakat esnasinda mi talep etmeliyiz.

• Merhaba, gectigimiz cuma randevu alan oldu mu acaba? Tesekkurler, iyi pazarlar.

• @ekorkut hiç anlamadım vatandaşlık olayı 5 sene sonra değil mi?Eyalet vatandaşı olmak ne demek l? Green card alır almaz vatandaş olmuyorsunuz ki!!!

• ⭐⭐

@ekorkut Eğer bir mülakat aldıysanız imzanızı güncelleyip excele girilmesini sağlayın lütfen.
    Bildiğim kadarıyla ilk 5 yıl göçmen kartı ile yaşadıktan sonra vatandaşlık almayı hak ediyorsunuz.

Benzer Başlıklar

• 238
  • 4650
  • 1
  • 296
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |