Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@goke98 tekrardan iletişime geçin, işleminizi kcc yapmalı.

• herkese merhaba, 9 nisanda viyanada randevum vardı ama maalesef schengenden red aldığım için katılamayacağım.bunu viyana konsolosluğuna bildirdim.eğer sonrasında vize alırsam tekrar randevumu planlayabileceklerini söylediler.Umarım bu süreç sonunda herkes hayallerine kavuşur.

• @Yiğit-Konur Sizde bizim gibi idari işleme kalmışsınız, bizim ki bir ay oldu. Bu genelde onların veri tabanındaki sakıncalı isimlere benzediğimizden dolayı oluyormuş, yani bizi biraz daha inceleyecekler. Gecikmeden DS5535 formunu yollayın. Ve haber beklemeye başlayın. Şu aşamada yapılacak bir şey yok. Onlardan haber bekleyeceğiz. Süre olarak bir şey belirtmiyorlar, ucu açık, bir ayda da sonuçlanır, sürece yetişemeyebilir de. Şansımıza ne olacak göreceğiz. Erken sonuçlanan başvurulara tutunuyoruz biz de bir umut. Geçenlerde yine bu forumdan İdari İşleme kalan bir üyemizin sonucu bir ayda belli oldu. Darısı başımıza.
    Forumun şurasında açıklamalar var:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/5817/fy2023-fy2024-background-check-nncp-ap-durumu-i̇dari-işlem

• @merve26 çok geçmiş olsun umarım başka bir ülkeden mülakatınızı alırsınız

• @gucarslan şuan beklemekten başka birşey yapabilir miyim ?

• @merve26 Merhabalar vize reddine itirazda bulundunuz mu? Eğer itiraz etmediyseniz, Viyana konsolosluğu ile olan yazışmalarınızı ve son gönderilen mail ile beraber detaylı bir şekilde itiraz edebilirsiniz.

• Arkadaşlar selamlar, daha önce forumda birkaç kez dile getirdiğim üzere dosyamızı Tiran'a taşımak istiyorduk. Asıl talihli eşim ama ben Tiran'da çalışıyorum. KCC'ye bu süreçte çok fazla mail attık ama bir türlü dosyamızı taşımamışlardır. Hatta daha önce kimseye atmadıkları bir ret maili de atmışlardı. Nihayet geçen hafta dosyamızı taşıdılar. Bu süreçte öncelikle eşim için Tiran'da oturma iznine başvurduk, o belgeleri de KCC'ye yolladık. Ayrıca biz mailimizde yeni adresimizi ikamet belgesi gibi bir dökümanla bildiriyorduk ve KCC bunu maile açıkça "My New Adress" olarak eklememizi istedi. Biz de ekledik ve bunun üzerine dosyamızı taşıdılar. Asıl talihlinin eşi üzerinden dosya taşımak isteyen arkadaşlara fikir olması için yazmak istedim. Umarım herkes hedefine ulaşabilir...

• @avcisems01 Dosyanızı farklı bir ülkeye transfer etmeye çalışabilirsiniz. Burada ki diğer arkadaşların yaptığı ya da yapmaya çalıştığı gibi. Eğer vizenizi almak istiyorsanız, beklemek sizin için yapılması gereken en son şey.

• ⭐⭐

@ugursway Cut-off olmayışı yüzünden hep olumsuz almıyorlar mıydı mail atanlar hocam?

• Merhaba, benim Kanada’dan oturum iznim var, bu sebeple dosyamı Kanaya konsolosluğuna taşımak istedim. Konuyla ilgili KCC’ye mail attım fakat dosya numaramın current olduğunu söylediler ve bu sebeple kendilerinin ds260 formumu açamayacaklarını ilettiler. Dosya numaramız current olduktan sonra, dosya taşıma işlemimi nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkürler

• @celica Mevcut durumda evet ama bu durumun bu şekilde devam edeceği anlamına gelmiyor. Konsolosluk istediği zaman dosya transferi yapabilir. Mülakat planlamasını talihlinin cn’i cutoff olduğunda yapabilirler. Geçen seneki kota olayından sonra pek ihtimal vermesem de bülten bir sonraki ay için all current olabilir. Bu durumda transfer etmeyi başaran arkadaşlara mülakat planlama ihtimali daha yüksek olur. Konsolosluklar bazında dosya transferi talebinde bulunmak için talihlinin cutoff olmasını beklemesine gerek yok.

• @emaywhite https://tinyurl.com/FrankfurtVisas adresinden form doldurarak iletişim kurabilirsiniz.

• Arkadaşlar selam, dv2024 için dosyasını Türkmenistan'a taşıyabilen var mı? Şuan Avrupa'da taşıyabilecek yer olmadığı için diğer alternatifleri de kullanabilmek lazım. Yeşil pasaportum olduğu için de çoğu yer vizesiz zaten.

• ⭐⭐⭐

@Yiğit-Konur forumdaki ap detaylarını okursanız aslında sorularınızın detayını görmüş olacaksınız. Neden belirtmiyorlar ap için, sistem güvenlik incelemesi gibi düşünebilirsiniz. Hızlıdan verdikleri formu doldurup mail atın beklemekten başka çare yok en kısa zamanda sonuçlanmasını ümit edip bekleyeceksiniz. Eşlerden birine çıkabilir, ikisinede çıkabilir bu hiç belli olmaz genelde isim benzerliği vs durumlarından kaynaklandığı için. Ap sonuçlandığında size mail ile haber verirler konsolosluğa gitmeniz gerekmeyebilir pasaportunuzu postalamanızı istiyorlar genelde

• @Gaye-Ürel-0 Merhabalar transfer etmek istediğiniz elçiliğe kanıtlarınız ile beraber oturum belgeniz, adres bilgileriniz vb. ile mail göndererek talep etmelisiniz.

• @celica merhaba dosya taşımayı düşünmüyorum. Case numaram 5bin de

• Hello,

Thank you for your inquiry.

Your case was refused under section 221(g) of the Immigration and Nationality Act, and is currently under administrative processing. As soon as the administrative processing is complete, the Visa Unit will advise of the next steps if anything else is needed to complete processing the case.

We realize that these extended time periods cause frustration to many individuals, and we are sensitive to the fact that the purpose of the immigrant visa program is to facilitate legitimate travel to the U.S. Nonetheless, the Consulate in Montreal, like all U.S. Embassies and Consulates, must adjudicate visas in accordance with the provisions of the law, and, in some cases, this involves extensive consular review and administrative processing.

While we cannot predict when the processing of your visa will be completed, please be assured that the Consulate and the State Department are aware of your concerns and will contact you as soon as the processing is complete.

We hope that this information is helpful in replying to your inquiry.

Please let us know if we can be of further assistance.

Regards,

merhaba arkadaşlar dosyamı taşımak için mail attım böyle bir cevap aldım. ne demek istemişler anlayan varsa yardımcı olabilir mi?

• @Yiğit-Konur bizde asıl talihli eşimdi. Son zamanlarda birçok apye kalan duydum. Bir arkadaşla tanışmıştım forumdan oda apye kalmıştı 3 hafta içinde pasaportunu isteyip vizeyi bastılar. Beklemekten başka birşey yapamıyoruz maalesef. Zamanda biraz şans işi diyelim

• ⭐⭐⭐

@musa-k yanlış hazır cevapla mailinizi yanıtlamışlar yüksek ihtimalle. Tekrar mail iletmeyi deneyebilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@furkansn

"Avrupa'da taşıyabilecek yer olmadığı için"

peki bu kadar insan nasıl taşıdı dosyasını avrupda'daki ülkelere? bir sürü talihli avrupa'da mülakata girecek nisan ayın'da..
    yeşil pasaportu olup hala türkmenista'a taşıma çabanız nafile.
    bence forumu iyi okuyun, çok yanlış yoldasınız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |