DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrt-gkce sistemden kendinize mail gönderebilirsiniz, sistemin kendisi bir mail göndermiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ferhatdemirhan hiçbir şey yapmanıza gerek yok, sakın bu durum için formu açtırmayin. mülakat aldığınızda [email protected] adresine mail atıp pass numarasını forma eklemelerini talep edin yeterli.

• @crazycells tesekkur ederim.cok yardimci oluyorsunuz bizlere

• @crazycells mulakatta problem olmadan gecebilmek icin

• @gucarslan şuanki tek sorun baba ismi değil, alfabe konusunda korkum var, kimlikte yazıldıgı karakterlerle mi yazılması gerekiyordu? Türkmen vatandaşlıgından rus vatandaşlıgına geçti, basvuruyu rusya üzernden yaptık sayılır, ama dogum yeri de türkmenistan gösterdik, karışık bir durum söz konusu, rus kimligndeki ve dogum belgesindeki isim soyisimler aynı , rus kimligine ve dogum belgesine göre alfabe kiril alfabesi, rus pasaportuna göre de ingilizce karakterli yine alfabe başka , biz de ingilizce karakterlerle rus pasaporttaki ada göre yazdık, rusların forum sitelernde rusça alfabe kullanmak gerek diye yazıyor formun başındaki yer için, kimlikteki ismi yazın demişler, çok karışık enteresan bir durum cıkamadık içinden, formu açsak ya da mülakat zamanı mı açsak bilmiyorum, avukata da yazdım foruma da, araştırıyorum şuan heryerden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray26 eğer sizinle alakalı bir problem yoksa neden bir tanıdığa ihtiyacınız olsun ki?

konsolosluklar, öyle alışılagelmiş / içi boşaltılmış / liyakatsiz bazı(!) devlet kurumları gibi çalışmıyor. tanıdığınız, amcanız, dayınız olması sizin göçmenlik mülakatınızda fayda sağlayacak bir artı oluşturmayacak.

eğer siz gerekli şartları sağlıyorsanız, vize alıp alamayacağınız mülakatınızı yapan konsolosluk çalışanının takdirine bağlıdır ve öyle kalacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@canym şuan formu kesinlikle açmayın bu kesin.
    konsolosluk, resmi evraklarındaki ilk başvurda yer alan en güncel isim + soyisim ile çekiliş sonrası sahip olunan (evlilik gibi) isim + soyisme bakar.
    siz güncel olanlarla doldurduysanız burada bir sakınca yok zaten.
    mülakatınızı ankara'da yapacağınız için, mülakat tarihiniz geldiğinde [email protected] adresine mail atıp ilgili güncellemeleri yapar, gerekirse onlardan destek alırsınız.
    zaten tr'de ilk mülakata gireceklerden biri siz olacaksınız.

• @crazycells hayir bitirmeyi planlamiyorum

• ⭐⭐

@qwe19 Lise mezunuyum diyorsunuz.Formu bu şekilde doldurun. Bu konu başlığındaki ilk iki iletiyi okuyun. DV 2024 sürecinide imzanıza yazın.

• ⭐⭐

@canym İki tane yer var birine latin alfabesiyle yazıyorsun birine de kendi dilindeki alfabe ile yazıyorsun.Bu zaten sadece bir yerde geçiyor.DS260 formunun ilk sayfasında.
    @gucarslan bey babadan gelen bir isim varya slav ülkelerinde onu soruyorlar aslında. ( falanca kızı falanca oğlu manasına gelen) Bana göre yazılmaması lazım ama sizin fikriniz ve tecrübenizde önemli.

• 12 Mayis’ta submitledigim Ds260 formumu ayni gece actirmak icin mail gondermek zorunda kaldim. Kritik bir hata yapmistim. Siralamam 9000’lerde. KCC maile ne zaman geri donus yapar. Benim siralamam ne kadar oynar, asiri buyuk bir problem teskil eder mi bu yaptigim hareket. Forumda bi baslikta okuduguma gore KCC maillere 3-5 gun icinde donuyor. Aydinlatanbilir misiniz beni lutfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Küçükusta öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    hangi hata için formunuzu açtırma talebinde bulundunuz ve kcc'ye nasıl bir mail attınız?

• @gucarslan suana kadar forumdan okudugum ve anlaidigim kadariyla bir problem olusturcak bir durum yok. bu sekilde bir arayis yersiz ve manasiz anladigim kadariylada

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray26 ziyadesiyle..

• Merhaba ben Açık öğretim lisesi mezunuyum Ds-260 formunu yollarken ilk sıraya anadolu lisesini yazmıştım ardından açık öğretim lisesi mezunu yazmadığımı farkettim ama şöyle diploma aldığım ve başlangıç ve bitiş tarihleri yazıyor
    1-Bu bir sorun yaratır mı , dosyayı açtırmalı mıyım
    2-açtırıcaksam mülakat aldığım zaman açtırsam olur mu? , sonuçta ondan önce unlocklarsak beni geriye atacaktır diye biliyorum.

• Çok teşekkür ederim hocam kolay gelsin 🙂

• @crazycells içerik içinde ki refusedlar direk kırmizi peki turuncu refused 221g ne demek oluyor cünkü yeşil kadar belki daha fazla 221g ye kalan var AP mi oluyor?

• Forumda hala tam olarak nasıl arama yapacağımı çözemedim herhalde kusura bakmayın 2023 ve 2024 için kazanan talihlilerin oldugu excele bakıyorum da 2022 veya daha eski olanlarını aramayla bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@misha90 bu başlığın ilk iletisinde bu listeler mevcut.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@symbi0te 221g, idari işleme düşen dosyaların FAM kodudur.
    bu başlığı inceleyebilirsiniz;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5817/fy2023-fy2024-background-check-nncp-ap-durumu-i̇dari-işlem/

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

186

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.0k

| | | |