DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Banka hesabının 6 aylık dökümünün istenmesinin amacı nedir?Mülakattan 2 ay önce açılan bir hesaba 25 bin dolar yatırsak 6 aylık bir hesap değil diye red yeme ihtimalimiz var mıdır? Ya da hesabı şimdi açtırıp mülakattan 2 ay önce sadece para yatırsak 6 aylık döküme bakıp hiçbir hareket yok sadece para girişi var denme ihtimali var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karaloyunlar1, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Tekrardan teşekkürler.İki sorum daha var.Mülakata gitmeden bedelli yapıp bedelli yapıcağımı belirtsem pozitif bir bakış olur mu yoklama kaçağı gitmeme göre yoksa paranı boşuna bedelliye harcama mı diye tavsiye edersin.Son olarak da şunu sorulan ABD ye gittim ne çalışıyorum ne okuyorum yoklama kaçağı gözüküyorum hala diyelim ülkeler arası bir anlaşma var mı Türkiye’ye felan iade etmezler demi?

Bu durumun dosyaniza ne olumlu ne de olumsuz herhangi bir katki yapacagini sanmiyorum.

Dediginiz iade durumu gerceklesmez 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oturan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Merhaba. Green card lotosu eşime çıktı ve kendisinin halihazırda 10 yıllık turist vizesi var. Benim ise vizem yok, geçen yılki başvurum ise 'administrative process' aşamasında, henüz sonuç yok.

Böyle bir durumda, ikimizin de green card alabilmesi için yine de ikimizin de DS-260 formu ile başvurması gerekiyor mu? Forumda bu başlıkta tarif ettiğiniz adımları takip etmekten başka yapmamız gereken bir şey var mı? Eşimin DS-260 doldurmayıp ilerletmesi gereken farklı bir süreç örneğin?

Ikiniz de ayri ayri DS-260 formu doldurup gonderin. Sizin basvurunuzun yeniden idari isleme kalma ihtimali var ne yazik ki... Fakat esiniz vizesini sizden bagimsiz sekilde alabilir, idari islemlerle ilgili olarak su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5817/fy2023-fy2024-background-check-nncp-ap-durumu-i̇dari-işlem

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@OG35, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, Bende DV2024 green card çekilişi çıktı. Kız arkadaşımla 6.5 yıldır birlikteydik ve zaten evlenecektik ve geçtiğimiz nisan celbinde de askerdeydim yeni döndüm. Döndüğümde green card çekilişinin bana çıktığını gördük ve bu 1 hafta içerisinde bu gün evlenmiş olduk. Şimdi DV-260 formunu dolduracağız ancak burda aklımızda bir kaç soru oluştu, biz şu an daha bu gün evlenmiş olduğumuz için eşimin daha nüfus cüzdanı ve benim nüfüs cüzdanımız değişecek aynı zamanda pasaportlarımız vardı ama onlarında güncellenmesi gerekecek. Sorumuz aslında bu DV-260 formunun en güncel hal ve durumu yazmamız ise şu an bizim nüfus kimliklerimizi yeniledikden sonra mı doldurmamız gerekir DV-260 Formunu?

Evlilik cuzdanindaki bilgilere gore DS-260 formunu doldurup gonderebilirsiniz. E-devletteki bilgilerinizin de guncellenmis olmasi lazim, oraya da bakabilirsiniz.

Pasaport bilgilerini doldururken ise, pasaportu esas alin ve ayni sekilde yazin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kerem-1, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, bana da 25 yıldan fazladır yaptığım başvuruların ardından bu sene DV lottery çıktı. KCC'ye kağıt formla posta yollandığı dönemdem beri ben, annem ve babam başvuruyoruz ancak bu sene çıktı 🙂
    Başlıkta ve youtube kanalındaki video'da mükemmel detaylı ve açıklayıcı bilgiler veren @crazycells'e teşekkür ederim...

Tebrikler, vize surecinizde bol sanslar 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@imrank, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba yazlık evimizde kaldığımız zamanları previous adres kısmına yazmak gerekiyor mu 10 yıllık yazlık evimizde yazları kaldık bunu nasıl belirtebilirim sistemde

hayir, kisa sureli tatil yerlerini yazmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hope-Breaker, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba. Spesifik bir soru sormak istiyorum. Belki avukatlık işidir ancak görüşlerinizi merak ediyorum. Geçen yaz work and travel yaparken küçük bir iş kazası geçirdim ve amerikada ameliyat oldum. Her şeyimi şirketimin insurance ı karşıladı ve dava süreci olmasın diye veya kapansın diye (benim adıma dava açıldı mı açılmadı mı emin değilim) arabuluculuk anlamında bana bir miktar tazminat verildi ve ben de tüm bakım haklarımdan feragat ettim. Bu durum benim amerikada migration officede bir sorun yaratır mı? Mülakatta bir sorun olur mu görüşlerinizi almak istedim. Teşekkürler. @crazycells @gucarslan

gecmis olsun. hayir, bu durum bir problem yaratmaz. zaten anlattiklarinizda illegal bir durum goremiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa_27, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Banka hesabının 6 aylık dökümünün istenmesinin amacı nedir?Mülakattan 2 ay önce açılan bir hesaba 25 bin dolar yatırsak 6 aylık bir hesap değil diye red yeme ihtimalimiz var mıdır? Ya da hesabı şimdi açtırıp mülakattan 2 ay önce sadece para yatırsak 6 aylık döküme bakıp hiçbir hareket yok sadece para girişi var denme ihtimali var mıdır?

Bu durum kisiden kisiye gore degisebilir. Cogunlukla banka hesabinin acildigi tarihe takilmiyorlar, ama tabii ki tavsiyemiz "uzun sureli banka hesabi + yuksek miktarda mali birikim" olur...

• @crazycells peki banka hesabında para girişi dışında hiçbir hareketlilik olmaması durumu bizi sıkıntıya sokar mı?6 ayda sadece bir kere para yatırmışsınız başka bir işlem yapmamışsınız deme ihtimalleri var mı acaba?

• Herkese merhaba,
    Resmi kayıtlarda yaklaşık 2 sene kıbrısta yaşadım gözüküyor. Bu sebeple DS-260 formuna belirtmeli miyim? Belirtmek gerekiyorsa Kıbrıs olması sebebiyle ülke olarak nasıl yapmalıyım sizce? Ayrıca Greencard'ın ilerleyen aşamalarında benden kıbrıs yetkili merciileri tarafından düzenlenmiş bir belge istenilir mi?-örneğin adli sicil, giriş çıkış belgesi vb. gibi- @gucarslan @crazycells

• @crazycells Çok teşekkür ederim. Yeni bir üyeyim, şimdi imza alanını doldurdum. @selamibasaran teşekkür ederim.

• Selam,

ds-260 formunu doldurdum ve submit yaptım, sign and submit kısmında pasaport numarasını doğru mu yanlış mı girdiğimi tam hatırlayamıyorum. Eğer ki yanlış girmişsem form hata verirmiydi yoksa yanlış olarak submit yaparmıydı? ilk sayfalardakı pasaport kısmında numarayı doğru yazmışım

lütfen bilgili kişiler cevaplarsa sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa_27, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells peki banka hesabında para girişi dışında hiçbir hareketlilik olmaması durumu bizi sıkıntıya sokar mı?6 ayda sadece bir kere para yatırmışsınız başka bir işlem yapmamışsınız deme ihtimalleri var mı acaba?

boyle sorular sormuyorlar genelde, ama paranin size ait olmadigini dusunurlerse kaynagina dair sorular sorabilirler. zaten oyle ya da boyle sizin yapmaniz gereken sey tum maddi birikim ve varliginizi gostermek olmali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozpirinc, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba,
    Resmi kayıtlarda yaklaşık 2 sene kıbrısta yaşadım gözüküyor. Bu sebeple DS-260 formuna belirtmeli miyim? Belirtmek gerekiyorsa Kıbrıs olması sebebiyle ülke olarak nasıl yapmalıyım sizce? Ayrıca Greencard'ın ilerleyen aşamalarında benden kıbrıs yetkili merciileri tarafından düzenlenmiş bir belge istenilir mi?-örneğin adli sicil, giriş çıkış belgesi vb. gibi- @gucarslan @crazycells

evet, ulkeyi cyprus , province'i ise northern cyprus olarak yazin.

Kibris'tan adli sicil kaydi almaniz gerekecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sinan9696, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selam,

ds-260 formunu doldurdum ve submit yaptım, sign and submit kısmında pasaport numarasını doğru mu yanlış mı girdiğimi tam hatırlayamıyorum. Eğer ki yanlış girmişsem form hata verirmiydi yoksa yanlış olarak submit yaparmıydı? ilk sayfalardakı pasaport kısmında numarayı doğru yazmışım

lütfen bilgili kişiler cevaplarsa sevinirim

imzanizi duzenlemelisiniz.

yanlis olsaydi hata verirdi, dolayisiyla sorun yok.

• @selamibasaran bunu bir arastirayim

• Bu ileti silindi!

• @Uçan-hollandalı Ankara’da mulakata girenler icin gecerli bir durum. Sizin cevap verdiginiz kisi yurtdisinda mulakat icin soruyordu sanirim ve bundan dolayi Ingilizce tercume gerekecek

• Arkadaşlar, ben bir hata yapıp 10 mayısta gönderdiğim ds260 formunu açtırmak gibi bir hata yaptım. Maillere dönüş 2-5 hafta arasındaymış. Büyük ihtimalle bu durum hazirana sarkacak sıralamam 17 binlerde. Bu durum beni çok geriye düşürür mü? Vize tarihini alamama gibi bir durumum olur mu?

• @datanist Evet, Ankara için durum o şekildeydi ancak arkadaşımız yurtdışında mülakata girecekse sizin dediğiniz gibi olmalı. Ben de Türkiye'de olduğunu düşünerek yazmıştım kusura bakmayın

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.8k

| | | |