DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @waterman yanıtın ve görüşlerin için çok teşekkürler.. Muhtemelen sizin önerdiğiniz şekilde 1-2 ay bekleyip , Ülkemizin ve Ankara ile ilgili yorum ve değerlendirmelere göre karar vereceğim. Tekrar çok tşk.

• ⭐⭐⭐

@cetinakkaya, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Aile üyelerinden biri (başvuru sahibi değil) ds260 formunu doldurmazsa ve sonuç olarak mülakata da gelmezse herkes red mi alıyor?

Sanırım ds260ı sadece göçmek isteyen aile bireyleri ve talihli kişi doldurmalı. Örn: Anne Baba göçmek istiyor çocuk istemiyor bu durumda çocuğun doldurmasına gerek yok

• Yasaklı

Bilgileri girerken 3 adet okul yazdım , fakat e devlette 5 adet gözüküyor 2 tanesini okumadığım için yazmadım bir problem olurmu

• Merhaba, biraz ilginç bir durumla karşılaştım sorunumla ilgili ne türkçe ne ingilizce bir cevap bulamadım umarım yardımcı olabilirsiniz. Geçen yıl turist vizesine başvurmuştum reddedilmişti sonra greencarda başvurdum şans eseri çıktı. Bu bir yıllık süreçte teyzem beni evlat edindi edevletten baktım kendisi(ben oluyorum) kısmında biyolojik annemle babam görünüyor benim adımın hemen altında anne adı olarak teyzemin adı görünüyor. Forma ne yazmalıyım anne olarak teyzemin adını yazsam geçen yıl anne baban buymuş bu yıl değişmiş demesinler? Öyle bir durumda babam da olmuyor :)) Bir de baba kısmı nasıl olacak anlamadım yaşıyor mu diye soruyor hayır yaşamıyor işaretliyorum aşağıdaki kutuda anneniz babanızla aynı adreste mi kalıyor diye soruyor.

• Selamlar ds-260 formunu doldurdum, doktor sağlık muaynesini kcc tarafından tarih belirtmeden yaptırsam sorun olur mu? Ne gibi bir yol izlemeliyim belge hazırlamakta, fikirlerinizi bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler ^^

• @waterman izlediğim bir videoda başkasının mülakatına kulak misafiri olmuşlar. Memur kızınızı kaydetmediğiniz için size red vermek zorundayım demiş net olarak. Bizde çocuklardan değilde ebeveynlerden biri göçmek istemiyor bu yüzden formu doldurmayacak ve mülakata da gelmeyecek.

• ⭐⭐⭐

@cetinakkaya anladım açıkçası bu konuda bilgim yok isterseniz yarını bekleyin @gucarslan bey veya @crazycells bey online olursa sorunuza net cevap verirler 👍

• @selamibasaran çok tşk.

• merhaba aklıma takılan bir soru var yardımcı olabilir misiniz? ben ds260 formunu gönderdim ama önceki adreslere 4 aylık letonyadaki erasmusumu yazmadım bu sorun teskıl eder mi? mulakat kesınlesınce pasaportum icin formumu actırdıgımda ekleyebilir miyim bunu da? mulakattaki sorularda daha once yurtdısına cıktın mı diye sorduklarını gördüm problem yasamak istemem acıkcası. yardımınız icin şimdiden tesekkurler 🙂

• Merhaba. Gün içerisinde birkaç yanıt attım fakat yanıtlarım yayınlanmıyor. Nedeni nedir?

• Son 2 saattir formun aynı yerinde takılıp geri atılıyorum. Adres, telefon ve sosyal medya bilgisi kısmında asla ilerletmedi. O kadar uzun bir sayfa ki 20 dk içinde bitirmek mümkün değil. Sanırım bu formu dolduran Amerika'ya da rahat gider demişler :))

Sosyal medyada ID kısmına kullanıcı adı ve varsa ID numarası ekliyorum, bilgisi olanlara sormak isterim bir hata yapmıyorum değil mi?

• 2024 talihlisiyim anne kızlık soyadını şimdiki soyadı olarak yazmışım bir sorun olur mu deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz

• Dosya numaramdan başvuru durumumu sorguladığım da 'ERROR' vermekte ve olay numaranızı sisteme girdiğinizde hata mesajı alıyorsanız lütfen birkaç kez deneyiniz ve hala hata mesajı alıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz diye belirtiyor. Mesaj attım fakat henüz dönüş alamadım. Siz böyle bir sorunla karşılaştınız mı ?

• Merhaba 2024 talihlisiyim ds 260 formuna anne kızlık soyadını yanlışlıkla şimdiki soyadı olarak yazmışım herhangi bir sorun olur mu deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz

• @waterman çok teşekkür ediyorum.

• @ahuramazda, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba ds 260’ı doldururken adli sicil arşiv kaydımız varsa bunu nerede belirtiyoruz? çünkü daha formu açmadan burda okurken belirtin filan yazılmıştı. formda göremedim öyle bi soru

konu hakkında bilgisi olan var mı?

• @ahuramazda bildiğim kadarıyla evraklara ekleyeceğiz ds 260 formunda bende görmedim mülakat evraklarinda istiyorlar

• Geçen senenin mülakatları çok yavaş ilerliyor sizce bizim dönemde de mi öyle olur yoksa seçimlerden sonra vs. hızlanır mı? Sanırım pek umutlanmamam gerekiyor

• Formda ilerledikçe yeni sorularım ekleniyor, form biraz değişmiş anladığım kadarıyla.

Amerikada adres göstermek istemezsek "not available yet" yazıp geçiyorduk eski tarihlerde, şu an posta koduna kadar doldurmamı istiyor.

Doldurmazsam sonraki sayfaya geçemiyorum. Nasıl çözüyoruz bu durumu acaba?

• @nazlihande

Merhaba

Sorunuzun cevabini bu basligin ilk iletisinde (ve imzamdaki linkte), videonun 10. dakikasi itibariyle ve pdf dosyanin 17. sayfasinda bulabilirsiniz.

Kolay ve hizli bir sekilde gocmen vizenizi almanizi dilerim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

169

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.7k

| | | |