DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• herkese merhabalar ve hayırlı olsun çıkan arkadaşlara

ben ve eşim halen açıköğretim okumaktayız bunu sistemde nasıl belirtmeyeliz forumları okudum ama gözümden kaçmış olabilir şimdiden teşekkürler.

• merhaba ds-260 formunda aşı kartınız yasalara uygun mudur ile ilgili soruya ne yanıt vermemiz gerekir covid 19 mu kastediyor
    birde üniverste isimleri türkçe veya ingilzce fark eder mi olduğu gibi yazdım
    işyeri isimlerimi government hospital gibi yazdm meslek kısmı ful ingilizce

• Merhabalar, nişanlımla 2 ay içerisinde evlenmeyi planlıyoruz. Ve şu an pasaport başvurusunu yeni yaptım 1 hafta beklemem gerekecek.

Sorum şu, formu hemen bugün bekar olarak ve pasaportsuz şekilde doldurabilir miyim? Yoksa en azından pasaportu beklemeli miyim? İki farklı alanı güncelletmek problem yaratır mı, sizlerin tavsiyesi nedir? Şimdiden çok teşekkür ederim

• Bu sene sanki ilk 15 binde turkiyeden bayağa yığılma olmuş gibi ,bu benim gibi 20k larda olanları umarım kötü etkilemez.Tabi süreç normal ilerlerse ,ilerlemezse zaten sıra gelmiyor gibi

• Merhaba, 2011 yılında 9 ay Erasmus kapsamında İspanya'da kaldım. Bazı kişiler 6 aydan fazla kalanların adli sicil kaydı alması lazım derken bazıları da 1 yıldan fazla kalan kişilerin bu belgeyi alması gerekli diyor. Doğrusu hangisidir?

• Merhaba herkese, forumda yeniyim,ben de bu yılın talihlilerindenim, eşim ve çocuklarım birlikte gitmeyi planlıyoruz, ds260 ile ilgili sorularım şunlar
    Küçük kızımı amerikada doğurmuştum bu nedenle zaten vatandaş, sanırım bilgilerini yazıp bizim yanımızda gelecek kutusunu işaretleyeceğiz ama göçmenlik sorusuna hayır diyeceğiz doğrumu
    Hepimizin 5 yıl daha amerika vizesi var, ama pasaport süresi 2 yıl civarı kaldığı için amerika vizeli pasaportu iptal etmeden yeni pasaport almıştık, lottery de hangi pasaport bilgisini verdik tam hatırlamıyorum, formda hangisini yazalım, sorun oluşur mu
    Eşim 97 senesi gibi öğrenci belgesi eksikliği nedeniyle amerika vizesinde red almış, 2-3 ay sonra yeniden vize alabilmiş, daha önce red edildiniz mi kısmında belirtmeli miyiz
    Şimdiden çok teşekkürler

• @gucarslan Teşekkür ederim. Son bir sorum daha olacaktı. Ön lisans diplomasına sahibim fakat 2 farklı lisede okudum. 9 ve 10. sınıfı artvinin yusufeli ilçesinde bir anadolu öğretmen lisesinde, son 2 yılı izmir'de bir anadolu lisesinde okudum. Have you attended any educational institutions at a secondary level or above? kısmında 3 yapıp anadolu öğretmen lisesi bilgilerini girmeli miyim? Herhangi bir bilgi bulamıyorum çünkü okulun ismi dışında, tam kayıt olduğum tarih, kayıt taşıdığım tarih vs. E devlette buna hangi birimden bakılıyor yardımcı olabilecek var mı acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Kramer Kramer 

• Merhaba , kazananlardanım 24 bindeyim ankarada mülakata girmek istiyorum formu pasaport gelince bir kaç güne sumbitleyeceğim nacizane tavsiye , önerilerinize ihtiyacım var , bazı kişiler ilk 15K dışındakiler direk vizesiz ülkelerden dosya transferi yapsın diyor anlamadım ama.

• @gucarslan Ben lisans eğitimine devam ediyorum, lise mezunuyum ama educational institutions attended kısmına 2 yazdım ve üniversite diploma kısmına none yet yazdım sorun olur mu sizce?

• Merhaba, DS260 formunda aile bilgilerinde annenizin doğum soyadını yazın yazıyormuş ama ben ona dikkat etmedim ve şu anki soyadını yazdım. Bu bir sorun teşkil eder mi? Teşekkürler.

• merhaba ds 260’ı doldurmaya başladım. videoda is this interview location correct sorusunda yes cevaplıyken ankara yazıyor. fakat ben yes. schedule my interview cevabını işaretlediğimde hala select one yazıyor. orada ankara yazması gerekmez mi?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahuramazda YES dediğinizde zaten ilk girişte seçtiğiniz ANKARA olarak devam edersiniz.
    NO dediğinizde seçmelisiniz ki eğer başka yerde gireceksiniz zaten orada listenenen konsolosluklardan birini seçmelisiniz.

b3b5a6ec-3b78-46a5-b64b-6b100e12d563-image.png

• @gucarslan hocam teşekkür ederim bi de posta kodunu ben ilk kayıt olurken 34196 yerine 34197 yapmışım. şu an hangisini seçmeliyim? doğrusu 34196 ama başvururken 34197 seçmişim

• Merhaba arkadaşlar,ds 260'ta telefon numaramı girerken 00905xxx gireceğime 005xxx girdim.Sıkıntı yaşar mıyım bu yüzden?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasans_ hayır yaşamazsınız, çünkü kimse sizi telefonla aramayacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Pamuk-0 öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    çekilişte kazanmış olmanız vize alacağınız anlamına gelmez. casa numaranızın bültende aktif olmasına ve konsolsoluk takdirine bağlıdır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@misha90 o zaman tarih aralığı kısmına letonya'yı da ekleyip o şekilde yazmalısınız. fiziki oalrak nerede yaşadıysanız onu yazın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@misha90 ne iş yapacaksanız onu yazın. kimse sizin ne iş yapacağınızla ilgilenmeyecek çünkü.

• Öncelikle herkese iyi günler. Bugün itibariyle DS-260 formunu gönderdim. Merak ettiğim bir konu vardı. DS-260 formunu tamamladıkdan sonra isimlerin yanındaki yazının
    completed olup olmadığını görüp teyit etmek için giriş yaptım ama completed yazsının üstüne tıklayıp formu açmadım. Bu durumda formu açmış olmuyorumdur diye düşündüm ama kuruntulu bir kişilik olduğum için buraya yazıp sormak istedim. Bilgisi olan var mıdır, formu açmış mı oldum acaba ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

234

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.7k

| | | |