DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gül-Kazancioğlu asıl talihlinin bilgileri yeterli mail atmanız için.

• Merhaba sayin @gucarslan, kuzenim icin konsolosluklara attigimiz mailler sonrasi dosyamizin hangi konsoloslukta oldugunu su an bilmiyoruz. (Hala Ankarada mi yoksa transferini baslattilar mi) Numaramiz current olmadi. Case number(31k). Dosyanin nerde oldugunu ogrenebilecegimiz bir yer var mi? Ya da mail atilabilecek bir yer? Tskkurler cevabiniz icin.

• ⭐⭐⭐

@MuRtY KCCye mail atarak sorabilirsiniz

• Yasaklı

Hong Kong'a dosya taşıma emaili atmıştım, ''Dosya taşıma işlemleri için Ankara ile temasa geçmeniz lazım'' şeklinde bir cevap geldi. Baştan sallamaya mı çalışıyorlar sizce yoksa standart bir bilgisizlik nazı mı? Herkes taşımış, bize yine lolo sanırım.

• @gucarslan Teşekkür ederim

• ⭐⭐

@Asher_Adler Merhaba herkes tasiyamiyor, size ozel degil. Ankara'dan onlar isteyecek dosyanizi tasiyacak olsalardi. Arada mail atmaya devam edin.

• Merhabalar,
    9 Haziran 08.45 mülakatım için Unganlar'dan randevu almak istiyorum. Sitelerinde ''randevu almadan önce tüm aile bireylerinin DS-260 formlarını tamamlayınız'' diye bir ibare var. Eşimle 7 Mayıs gününde evlendik, hemen aynı gün Göçmen Vize Bölümü-Soru Formu kısmından durumu belirten mesajı yazdım ve evlilik cüzdanımızı da taratıp ekledim ertesi gün de [email protected] adresine mail attım. Henüz bir geri dönüş olmadığı için eşime DS260 formu dolduramıyoruz.
    Ayrıca eşimin soyadı değişikliği için de 9 Mayıs tarihinde Kimlik ve Pasaport yenilemesini yaptık. 1 hafta 10 gün içinde geleceği söylendi.
    Unganlar'dan randevu almak için Ankara'nın benim ds260 formumu unlock etmesini ve eşim için yeni bir form açmasını mı beklemeliyiz ?
    Ekstra olarak formları açsalar bile eşimin yeni pasaportunu beklemeli miyiz ?

• @Asher_Adler Merhaba, dosyanızın KCC yada NVC de olduğunu varsayarak, ANK ile bir bağlantısı yok dosyanızın. **Henüz ANK ya sevk edilmemiş demek istiyorum. ** HGK ya dosyanızın aktif olduğunu ancak NVC yada KCC de olduğunu. Dosya transferini HGK yapmak istediğinizi ancak kendilerinin KCC yada NVC den talep etmeleri gerektiğini kibarca hatırlatın. 2. aşamada KCC ile görüşün diyebilirler. Bu söylenirse KCC ye mail atın size biz ilgilenmiyoruz cevabı gelecek. Bunu kopyalayıp ilgili konsolosluğa mail üzerinden gönderin ve rica edin taşımaları için.

Her ülkede uygulayabilirsiniz bunu.

• Arabistan hariç

• Selamlar lütfen sıklıkla sosyal medyadan mülakat istediğimizi ve Ankara DV dile getirelim hep beraber başaralım adamlar bu olayı anlayana kadar dikkate alsınlar

• Merhabalar, Öncelikle DV sürecinde herkesin başarılı olmasını dilerim. DV2023 talihlisiyim ve foruma bugün kayıt oldum. Telegram grubuna dahil edebilirseniz memnun olurum.

• @TODYUSA Merhaba, hoşgeldiniz.

Aşağıdaki linkte bulunan talihli kayıt formunu doldurmanız gerekiyor öncelikle.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScI0pAkb4BZcdWkUxklwdRL2WBsUOe_nTU_D767McMd02m0DA/viewform

• Kayıt formunu doldurdum. Teşekkürler

• Yasaklı

@Mr-Yavuz KCC'ye kontrol emaili attığımda dosyamın elçiliğe gönderildiği ve mülakat planlanacağı söyleniyor. Tipi 4.tip email yani. O sebeple KCC zaten ilgilenmez diye düşünüyorum. Cut off içinde bir case no neticede benimki. Buna rağmen yine de sizin bahsettiğiniz metodumu izlemeliyim?

• Herkese iyi geceler ve sırada bekleyen her talihlinin kazasız belasız bir şekilde mülakat görüşmesini almasını dilerim.Az önce birkaç video izledim ve mulakatlardaki bu yavaslamanin abd nin Rusya ve Ukrayna kotasını yükseltmiş olabileceğinden ve kaçak giden Türk vatandaşları yüzünden olduğunu söylüyorlardı.Acikcasi keyfimi kaçırdı.Ilk günün sevinci birkaç gündür yerini derin düşüncelere bıraktı.Umarim haklı değildir bu yorum yapan kişiler

• @Asher_Adler 4. tip mail almanız aslında şu demek. Tüm process tamamlandı ve sıranız gelince mülakat alacaksınız. Bu sizin başvuru ülkeniz ANK dan mülakat beklemeniz gerektiği anlamına gelir. Şöyle düşünün şuan dosyanız ok ama KCC artık müdahale edemez ancak maalesef ANK yada başka bir konsoloslukta müdahale edemez görüşmeniz gelmeden. Dolayısıyla şuan dosya taşıma işleminiz talep edeceğiniz konsolosluk tarafından KCC den yapılmalı. Örneğin Tunus'a taşımak istiyorsunuz, önce Tunus'a mail atacaksınız, sonra onlar kabul edip KCC den dosyanızı isteyecek ve size mülakat randevusu verilecek.

• @Asher_Adler https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/list-of-posts.html bu adresten tüm konsolosluk iletişim adreslerine, detaylara ve işleyişe ulaşabilirsiniz bu arada.

• Herkese merhaba tekrardan. Uzun zamandır burayı unutmuştum.

2023 çekilişinde seçildim. Ds formunu gönderdim ancak hala randevu tarihi alamadım. Sıralama 12 binlerde. Mail gönderdiğim zaman herhamgi bir sonu alamıyorum. Bazı arkadaşların sıralama numaraları benden daha sonra ancak benden önce vizelerini almışlar. Konsolosluğa gitsem bie çözüm sunarlar mı ya da telrar mail göndersem bir faydası olur mu?

Ds260 formunu doldurdultan sonra herhamgi bir evrak teslimi ya da maili yapmadım. Evrak süreci mülakat tarihinden sonra diye bilgi veriliyordu.

Mülakat için ülke değişikliği işe yarar mı? Değişiklik yaptığımda nelerle karşılaşırım acaba bilgisi olan var mı?

Case nuber sorguladığımda böyle bir numara yok hatası alıyorum. Ankara ve KCC'ye mail attım umarım dönüş sağlarlar.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

144

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.2k

| | | |