DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@goke98, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar öncelikle forumdaki ilk mesajım ve umarım çoğu kişi ile birlikte Amerika yolcularından biriyim. 23k CN olması üzse de umudumu kaybetmeyeceğim. Küçük bir sorum var. DS260da Interview location ı Viyana seçebilir miyiz illaki yaşadığımız ya da çalıştığımız ülke olmak zorunda mı? Forumda aramaya çalıştım ama bulamadım.

Eger Almanya'da yasiyorsaniz ya da cok yakin zamanda yasayacaksaniz o durumda orada mulakata girebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozkan-akbulut, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Sharm hocam bir çocuğumuz vardı 2 yaşında onun hiç pasaportu yok ve eşimde hamile
    2 yaşında pasaportu olmayan için mecbur pasaport bilgisi giremeyecegiz sorun olur mu

su an icin pasaportu olmayan kisilerin formlarinda other travel documents olarak isaretleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@voodoochild, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

kart ciktiktan sonra ne kadar surede abd'ye tasinmamiz gerekiyor ve ne kadar sure kalmamiz gerekiyor bu hakki kaybetmemek ve vatandaslik kazanmak icin? tesekkurler.

su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@syildizn, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba 2 tane sorum var. 1-) DS260 formunu doldururken kendimiz için ve eşimiz için ayrı ayrı 2 form dolduruyoruz, peki bu formların en son sign and submit kısmı ortak mı yoksa ayrı ayrı mı? Yani 2 formu da ayrı ayrı doldurduktan sonra ikisini en son bir seferde mi imzalayıp gönderecez yoksa bir formu doldurup imzalayıp gönderdikten sonra diğer forma yani eşimizin formuna geçip, doldurup ondan sonra onu da ayrı mı imzalayıp gönderecez? 2-) Çalışma bilgileri kısmında şu an emekli olarak girecem. Önceden çalışıyorsanız son 10 yıldaki işlerinizi girin diyor. Ama ben 10 yıldır çalışmıyorum. 10 sene önce emekli oldum. Bu durumda önceden çalışıyor muydunuz sorusuna hayır mı demem gerekli?

1. istediginiz zaman gonderebilirsiniz, ayni anda gondermek zorunda degilsiniz.

2. bu durumda hayir diye isaretleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Evren-1, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, DS-260 Formunu doldururken soyismimi ve doğduğum şehri garip bir şekilde kabul etmiyor. İngilizce karakterler kullanıyorum ve GC başvururken kullandığım bilgilerin aynısnı yazıyorum. Sistemsel bir problem olabilir mi?

Daha önceden veya şuan böyle bir problemle karşılaşan var mı acaba?

hangi sehri nasil yaziyorsunuz? buraya birebir aktarir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusufalak, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar herkese,
    Bende bu sene kazanan talihliler arasındayım. DS260 formunu doldurmak için bilgilerimizi toployoruz. Eşim ve Benım için gerekli olan bilgileri adresler felan.

Birşey sormak istiyorum burada "CASE NUMBER" ile DS260 formunu "https://ceac.state.gov/" buradan giriş yaparak dolduracağız değil mi? Tüm aile fertleri için tek tek girip mi dolduracağız DS260 formunu. Yoksa tek form içersinde aile bilgileri kısmında mı dolduracağız.

evet, o sayfadaki hesabiniza girdiginizde zaten herkes icin ayri birer DS-260 formu oldugunu goreceksiniz. Onlari ayri ayri doldurup gondereceksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@armanarman, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

21 binlerde görünüyor. mülakata çağrılma ihtimali ne oranda yüksek acaba?

bulteni suradan takip edebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/bulten/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Evren-1, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@tufank , Merhaba, küçük harflerle yazmak istesem bile büyük harfler giriyordu sistem otomatik olarak. Bir şekilde formu doldurdum ve gönderdim biraz uzun sürdü, bazı yerlerde sistemden attı bir kaç kere tekrar girmek zorunda kaldım, bu bir sorun oluşturur mu ?

Ve daha ilerisi için güncellemem gereken bilgileri güncelleyebilirim değil mi, youtubedeki videoda artık değiştiremezsiniz gibi bir şey duydum sanırım ama sonrasında aynı videoda güncelleyebilirsiniz diyordu. Kafam karıştı açık olmak gerekirse.

Sormamın nedeni Amerikadaki adres kısmını Not avaliable olarak girmem, bunu güncelleyebileceğim değil mi ?

Su an hepsini doldurup gonderin.

Mulakat tarihi aldiktan sonra actirip guncelleme yapabilirsiniz, ama bu sure arasinda formu actirmadan duzenleme yapamazsiniz.

• Herkese merhaba. Tecrübeli kişilerin fikrine danışmak istiyorum. DV-2024 talihlisi oldum. Case Number 8000'lerde. Erkek arkadaşım ile evlenmek ve birlikte gitmek istiyoruz.
    Mülakat sırasını garanti olsun diye erken alabilmek için hemen DS-260'ı doldurup, sonra evlenip, mülakat tarihi alınca dosyayı açtırıp erkek arkadaşımı da dosyaya mı ekletmeliyim? Yoksa evlenip yeni kimlikleri alıp 1-2 hafta içerisinde DS-260'ı birlikte mi doldurmalıyız? hangisi dosya numarasına ve mevcut duruma göre daha uygun olur karar veremedik.

8000'lerdeki sıra ile 1-2 hafta içerisinde doldurmak zaten yeterli olur ve bir sorun olmaz mı? Yoksa ilk 1-2 gün içinde doldurmak çok önemli hemen DS-260 doldurup, sonra evlenip, mülakat alınca dosyayı mı güncelleyelim?

Teşekkürler.

• Yasaklı

Herkese iyi geceler dilerim.2 sene kadar yurtdisinda ikamet ettim ,sanırım burdan adlı sicil kaydı almam gerekiyor bu konuyla alakalı açılan bir başlık varmdır ?

• Merhabalar,

Bu seneki talihlilerden birisiyim. Numaram 20,000 de ve su anda Amerika'da doktorami yapmaktayim (F-1 Vizesi sahibiyim). Birkac tane sorum olacakti

1- Adjustment of Status in the United States mi yoksa konsolosluk araciligiyla yapmam mantikli olur?
    2- Agustos'da Norvec'e gitmem gerek bu yuzden vizeye basvuracagim buradan, surecimi burda baslatirsam Amerika disina cikabiliyor muyum 1 haftalik konferans icin? Ayrica pasaportumu kullanabiliyor muyum?
    3- Surece basladiktan sonra Turkiye'ye kisa sureli gidebilir miyim (Ailemi uzun zamandir gormuyorum ve onlari ziyaret etmek istiyorum)
    4- Doktora yaptigim icin bu sureci baslatmak egitim durumumu etkiler mi?
    5- Sizce bir avukat ile calismali miyim?
    6- Adjustment of Status icin forumda detayli bilgilerin oldugu bir link var midir?

Sevgi ve saygilarimla

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asper, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba. Tecrübeli kişilerin fikrine danışmak istiyorum. DV-2024 talihlisi oldum. Case Number 8000'lerde. Erkek arkadaşım ile evlenmek ve birlikte gitmek istiyoruz.
    Mülakat sırasını garanti olsun diye erken alabilmek için hemen DS-260'ı doldurup, sonra evlenip, mülakat tarihi alınca dosyayı açtırıp erkek arkadaşımı da dosyaya mı ekletmeliyim? Yoksa evlenip yeni kimlikleri alıp 1-2 hafta içerisinde DS-260'ı birlikte mi doldurmalıyız? hangisi dosya numarasına ve mevcut duruma göre daha uygun olur karar veremedik.

8000'lerdeki sıra ile 1-2 hafta içerisinde doldurmak zaten yeterli olur ve bir sorun olmaz mı? Yoksa ilk 1-2 gün içinde doldurmak çok önemli hemen DS-260 doldurup, sonra evlenip, mülakat alınca dosyayı mı güncelleyelim?

Teşekkürler.

DS-260 formunu su anki bilgilere gore hemen gondermenizi tavsiye ederim.

Bu surecte evlenip iki kisi mulakata girecekmis gibi hazirlik yapmalisiniz. Mulakat tarihi aldiktan sonra formu actirip guncelleme yaparsiniz ve evlilik cuzdaninizi gonderip esinize de yeni bir DS-260 formu actirirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pascal2121, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese iyi geceler dilerim.2 sene kadar yurtdisinda ikamet ettim ,sanırım burdan adlı sicil kaydı almam gerekiyor bu konuyla alakalı açılan bir başlık varmdır ?

Surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

• Merhaba arkadaşlar,

DV-2024 talihlisiyim, fakat önemli bir sorun olduğunu düşündüğüm bir durumum var ve sizlerle paylaşmak istiyorum. Şu an UK'da ECCA vizesi ile yaşıyorum, ancak Türkiye'deki adresimi henüz değiştirmemişim ve Türkiye makamlarına bildirimde bulunmamışım. Genellikle adres olarak sürekli Türkiye'deki adresimi kullanmaya alışkın olduğumdan dolayı, DV-2024 başvurusu yaparken yanlışlıkla yaşadığım yeri Türkiye olarak belirterek Türkiye'deki adresimi vermişim. Bu durumun nasıl gözümden kaçtığını ben de anlamıyorum.

DS-260 formunu aceleyle doldurup yanlış beyanda bulunmamak adına henüz doldurmadım. Bu durum sorun yaratır mı ve eğer yaratırsa olası çözümü nedir? Eğer sorun yoksa, başvurumu Türkiye'den mi yapmalıyım, yoksa başvurumu case transfer ile UK'a mı yönlendirmeliyim? Benzer bir durumla karşılaşanınız var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kingofpetroleum, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,

Bu seneki talihlilerden birisiyim. Numaram 20,000 de ve su anda Amerika'da doktorami yapmaktayim (F-1 Vizesi sahibiyim). Birkac tane sorum olacakti

1- Adjustment of Status in the United States mi yoksa konsolosluk araciligiyla yapmam mantikli olur?
    2- Agustos'da Norvec'e gitmem gerek bu yuzden vizeye basvuracagim buradan, surecimi burda baslatirsam Amerika disina cikabiliyor muyum 1 haftalik konferans icin? Ayrica pasaportumu kullanabiliyor muyum?
    3- Surece basladiktan sonra Turkiye'ye kisa sureli gidebilir miyim (Ailemi uzun zamandir gormuyorum ve onlari ziyaret etmek istiyorum)
    4- Doktora yaptigim icin bu sureci baslatmak egitim durumumu etkiler mi?
    5- Sizce bir avukat ile calismali miyim?
    6- Adjustment of Status icin forumda detayli bilgilerin oldugu bir link var midir?

Sevgi ve saygilarimla

1. AOS yapmaniz daha mantikli olur. Forumdaki ilgili basliklari okuyup kendi durumunuza gore karar verebilirsiniz.
    2. Eger AOS surecine baslamis olursaniz I-131 advance parole belgeniz ulasmadan ABD disina cikamazsiniz.
    3. Advance Parole belgeniz ulasmadan ABD disina seyahat etmemelisiniz, yoksa AOS basvurunuz reddedilir.
    4. Etkilemez
    5. Hayir, gerek yok.
    6. https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak
  • Yasaklı

@crazycells teşekkürler

• Merhaba ben formu doldurdum eşim ve çocuğum içinde DS-260 doldurmamız gerekiyor mu ? ve çocoğum yeni doğdu pasaportu yok ne yapmalıyım sizce ?

• Sıralama nasıl belli oluyor benim case number 18xxx yani 18 binlerde miyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beratiyilik, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar,

DV-2024 talihlisiyim, fakat önemli bir sorun olduğunu düşündüğüm bir durumum var ve sizlerle paylaşmak istiyorum. Şu an UK'da ECCA vizesi ile yaşıyorum, ancak Türkiye'deki adresimi henüz değiştirmemişim ve Türkiye makamlarına bildirimde bulunmamışım. Genellikle adres olarak sürekli Türkiye'deki adresimi kullanmaya alışkın olduğumdan dolayı, DV-2024 başvurusu yaparken yanlışlıkla yaşadığım yeri Türkiye olarak belirterek Türkiye'deki adresimi vermişim. Bu durumun nasıl gözümden kaçtığını ben de anlamıyorum.

DS-260 formunu aceleyle doldurup yanlış beyanda bulunmamak adına henüz doldurmadım. Bu durum sorun yaratır mı ve eğer yaratırsa olası çözümü nedir? Eğer sorun yoksa, başvurumu Türkiye'den mi yapmalıyım, yoksa başvurumu case transfer ile UK'a mı yönlendirmeliyim? Benzer bir durumla karşılaşanınız var mı?

Vizeniz uzun bir sure Ingiltere'de olmanizi gerektirecek, degil mi?

Gercek durumunuzu gercek adreslerle DS-260 formuna yazmalisiniz.

Yani Ingiltere'de yasadiginizi ve adresinizi belirteceksiniz ve Londra ABD Konsoloslugunda mulakata girmeyi talep edeceksiniz. DS-260 formunu bu bilgilere gore doldurmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Koray-Asar, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sıralama nasıl belli oluyor benim case number 18xxx yani 18 binlerde miyim

Cekilisten secilme siraniz o. Evet, 18 binlerdesiniz. Excel'i doldurmayi unutmayin:

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

152

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.6k

| | | |