Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ibrahim-karakoç bu konuda karar merci sadece sizsiniz, hayattan beklentiniz ne, daha önce yurtdışında bulundunuz mu, ailenizden ayrılabilecek misiniz vb sizi ilgilendiren bir sürü faktör var. Mesela ben memurluğu bırakıp gidiyorum çünkülerimi dayandırabileceğim bir sürü neden var ama bir başkası bırakıp gidemeyebilir, bu karar tamamen size ait olmalı, bizler sadece fikir edinmeniz adına size fikrimizi söyleyebiliriz. Ayrıca siz başkalarının fikriyle bir işe başlarsanız bu sizin fikriniz olmadığı için mutlu olma ihtimaliniz şüpheli..

• Bu ileti silindi!

• @ibrahim-karakoç bu sizin verebileceğiniz bir karar, sonradan keşke yapsaydım da diyebilirsiniz veya yaptığınıza pişman da olabilirsiniz, aileniz çocuklarınız varsa onlara karşı da sorumluluğunuz var, düşünüp araştırın kendi kararınızı verin veya bir süre memurluğu bırakmadan orada kalıp dönme imkanı varsa öyle yapın, isterseniz kalmaya devam edersiniz, beni mesela bağlayan bişey yok, GC çıkarsa bi tane sırt çantası alır giderim.

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahim-karakoç GC YOK ise Sizin için çalıştığınız iş tecrübesi göre Bütün imkanlar kapalı olacaktır. Kısacası çalışamazsınız ve de kimse iş vermez. Karın tokluğuna ufakta bir şans olsa kaçak iş bulursunuz . O para Sizi güç kanaat idare ettirebilir. Eşiniz ve çocuklarla beraber bu şansınız da yok. Size tavsiyem turist vizesi ile böyle bir atlımda kesinlikle bulunmayın. Abd deki arkadaşlarınız yasal statü nedeniyle sadece çok kısa misafir edebilir. Bu konuda Size fazla yardımcı olamazlar. Siz sadece onlara yük olursunuz . Kendi bacağınızdan asılmanız durumda kalırsınız.

• @redsat2000 önerilerin için teşekkürler

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @ibrahim-karakoç güzel kardeşim bende orta düzey bir memurum ve sizin gibi ücretsiz izne ayrılıyorum, evet şuan için yasal olarak çalışma izniniz yok ama bu aşılamayacak bir durum değil, bu konuyu iyice araştırırsanız farklı yolların olduğunu göreceksiniz. Tavsiyem araştırın lütfen...

• @birisi teşekkürler

• @Mustafa-Peker, içinde söyledi: Memurluk mu Amerika mı?

Kıymetli Dostlar;
    Yaş 39 oldu geçip gidiyor hızla 40'a 😞
    Memurluk 15 i geçti ve artık benim için hiç bir hükmü yok. Hayatımın bütün fırsatlarını teptiren bir kara delikten başkası değil.....
    Bu son şansım DV 'de.....
    Eğer olmazsa önümde yol ikiye ayrılıyor.

1. Turist vizesi ile gidip orada kalmanın yollarına bakmak.
    2. Dil okuluyla gidip orada kalmanın yollarına bakmak.

Meslek Bilgisayar Teknikeri. Ama devlet memuru usulündeyiz. Maalesef bu memurluk bize fırsat vermedi ve bizde yerimizde saydık.
    İngilizce B1 sayılır. Bir kaç defa avrupa ülkelerinde bulundum.
    Değerli fikirlerinize ihtiyacım var. Thanks.

vay be aynı yaştayız dostum ilk 2015 yılında gitmiştim kısmet olmadı geldik daha sonra 2019 da 4 ay ücretsiz izin aldım ve us gittim ve baktım açıkçası kendi adıma gc sız zorrrr bence burada son çarense tamam ama değilse bence sana kalmış herşey

ama 2015 yılında keşke işi bırakıp bir yolunu deneseydim şimdiye belkide bir yolunu bulurdum ama insan yaşı geçince umut ve enerjide kalmıyor maalesef ...

gc heryıl devam çıkarsa zaten hiç düşünmem ama yinede memurlukta 20 yılı doldurunca aklımda bir kaç fikir var oda 5-6 yıl sonra anca yazılarıma bakarsın .

amerika videolardaki gibi değil ama fırsatlarda yok değil açık konuşalım 3-5 yılda çok çabalarsan kendini toplarsın yoksa zor yanı.

gc çıkmazsa yinede düşünce yılın belli bir zamanını 4 aynı mesela usa geçirmek açık konuşalım vizem var - umarım yıllık 3-4 aynı orada geçirmek zorun olmaz..

düşüncelerim böyle - gc devam ve emeklilik için extra para yapmaya devam dostum bol şansss... :))

• Ben de memurum. İstanbul'da bir kamu kurumunda dört yılı aşkın süredir hizmetli olarak çalışıyorum. Gerçi bir kaç ay önceye kadar sözleşmeli destek personeli (hizmetli) idim. Vallahi KPSS'den çok yüksek puanım vardı (92,03) ama merkezi alımlar, kurslar, belgeler, mülakatlar her şeyi kovaladım burası zor zar oldu. Hatta 2016 KPSS puanıyla girmeme rağmen işe başlamam 2019'u buldu. Yani hizmetli olmam bile zor oldu. Her halde beş sene çalışan kadrolu memur ücretsiz izin alabiliyormuş. Herkes beş seneyi doldur gidersen o zaman git diyor. Ama ben kimseyi dinlemedim şu an her tuşa basıyorum. Kamu kurumlarının Bilgisayar Mühendisliği alımlarına başvuruyorum, memlekete tayin talep ettim, çekebildiğim kadar ihtiyaç kredisi çektim, Japonya'daki bir okul vesilesiyle (Japonya'ya) öğrenci vizesine başvurdum (Eğer öğrenci vizesini alabilirsem Temmuzda Japonya'dayım), arada sırada Dubai gibi yerlere iş başvurusu yapıyorum (ama daha dönen olamadı) ve belki şimdi aklıma gelmeyen ufak tefek bir çok şey daha yapmışımdır. Fazla bir yaşım yok ama iyi gözlem yaptığımı düşünüyorum. Ve gözlemlerime göre şu an fırtınanın öncesindeki sessizlik. Ne yapılacaksa şu an aksiyon almanın tam zamanı.

• Bende memurum. 13 yıllık öğretmenim. Aynı zamanda mühendislik diplomamda var. GC çıkarsa çocuklarım ve kendimiz için gelmeyi düşünüyorum inşallah. İlk etapta 6 ay ücretsiz izin alıp kendim gitmeyi ve düzen kurunca ailemi getirmeyi düşünüyorum. Ama Amerika'da tanıdığım olsaydı direk ev ayarlatıp ailemde gitmeyi isterdim. Bakalım hayırlısı artık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mavzer günaydın "Amerika'da tanıdığım olsaydı" bu cümle bizim forum ailemizde kullandığımız bir cümle değildir. Çünkü sen hangi eyalete gitmek istiyorsan orada ki forum ailemizin üyeleri sana yardımcı olacaktır. Ondan dolayı sadece kazandıktan sonra o kişilerle irtibata geçmen yeterli olacaktır. Bu arada kimse bana yardım etmiyor diyorsan da ozaman aşağıdaki linkten yetkili kişilerle irtibata geçip ev olayını geçici de olsa çözebilirsin. Bizim forumda sadece vize basılmaz geriye kalan tüm işlemler yapılır.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3468/ds-260-göçmenlik-formu-ve-dv-süreci-danışmanlığı-turquoise-horizon/38?_=1683179042387

• ⭐⭐

Ben 11 yıllık, eşim 14 yıllık memur. Geçen seneye kadar çıksın basar istifayı gideriz diyorduk. Bu sene eski istek kalmadı, olursa bakarız modundayız. Artık cesaretimiz eskisi gibi değil, girişimcilik kalmamış tek derdim çocuklarımı sağlıklı büyütebilmek. Çıkmaz ama velev ki kazandık çocukların isteği doğrultusunda hareket ederiz. Maddi durumumuz el verir, mülakatları geçersek ücretsiz izinle gideriz, çocukların keyfi yerindeyse kalırız, değilse döneriz. Şartları değerlendirmek lazım artık hiçbir şey düşünmek istemiyorum, hayal kurmak bile istemiyorum. 6 Şubatta bir deprem oldu binlerce kişi hayalleriyle yok oldu, hiç dertlenmeye gerek yok hayatı akışına bırakmak lazım her şekilde mutlu olmanın bir yolu vardır.

• Çıktı çıktı çıkmadı acayip şeyler kafaya koydum yemın ederim memurlukta 20 yılı bile beklemek istemiyorum ama gidip gördüm Green kartın yoksa hele hele şu giden 50 bin kaçaktan sonra işler iyice düşmüş eskiden türkün yanında çalışıyordun şimdi onuda düşürmüşler deli gibi adam gitti kaçak ne diyeceğimi bilemiyorum kafam allak bullak. 😕

• @serkanist Mersinde neredesiniz

• ⭐⭐

@serkanist, içinde söyledi: Memurluk mu Amerika mı?

Çıktı çıktı çıkmadı acayip şeyler kafaya koydum yemın ederim memurlukta 20 yılı bile beklemek istemiyorum ama gidip gördüm Green kartın yoksa hele hele şu giden 50 bin kaçaktan sonra işler iyice düşmüş eskiden türkün yanında çalışıyordun şimdi onuda düşürmüşler deli gibi adam gitti kaçak ne diyeceğimi bilemiyorum kafam allak bullak. 😕

kaçak fikrini kafanızdan uzaklaştırın ya da kaçaksa kanada ✈

• @gariban kaçak fikrini bende düşünüyorum, uzaklaştırıyorum aklımdan sonra geri geliyor aklıma, bunu düşünmemin sebebi burada bişeylerin olmaması, benim yaşımdayken babamın iki çocuğu evi arabası işi restaurantı vardı, ben işsiz güçsüz takılıyorum yok yürümüyor burası, çabalıyorsun olmuyor, insan da kendini gitmek zorunda hissediyor kaçak olması yanlış bir düşüncemi doğrumu onu bilmiyorum işte.

• ⭐⭐

@Murat-4 forum olarak biz bu kaçak ilticaya pek sıcak bakmıyoruz ama herkesin kendi kararı benimde HNBS oldukça aklıma çok düşmüşlüğü var fakat çocukları o psikolojiye sokmanın mantığının olmadığını düşünüyorum birçok tanıdık bu yolu seçmiş olsa da bir çok tanıdığım ve forumdan tanıştığım kişiler e2 vizesi için turist olarak gidip statü değişikliği için uğraşıyorlar bunlar daha olumlu yaklaşımlar olup benim ilk denememde olmadığını da söyleyebilirim kanada vize talebim kasımda reddedildi

• ⭐⭐

@Murat-4 Benim yakın arkadaşlarım abi kardeş gittiler , birisi kamptan 7 günde çıkarken diğeri 4 ay sonra çıktı ve 17.000$ kefalet istediler herşey bitti tamam derken çıkışta sponsoru anlaştığı fiyattan vazgeçip 8.000$ istemiş o kadar para veremeyince sponsoru kamptan çıkarmayı red etti ve 15 gün daha içerde kaldı en son bir Türk yardımcı oldu ve çıktı , bozulan psikolojisini sana anlatamam , yarın bir gün Trump gibi göçmen sevgisi olmayan birisi gelirse çok avukatlık olur bu yolu deneyenler , ben size asla önermem , geç olsun ama Legal - Yasal olsun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |