Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

ABD de işletme bölümü mezunu biri kolay iş bulabilir mi? ve ne gibi yerlerde sektörlerde iş bulabilir?

• @lordbolton İşletme çok genel bir bölüm. İyi bir üniversitede okunduktan sonra her türlü iş illaki bulunur. Ama bence lisans eğitimi sonrası, spesifik bir branşta uzmanlaşmanız şart. Misal; bankacılık finans, sigortacılık, toplam kalite yönetimi vb.

• ⭐⭐

@entelman anladım albany university den mezun oldum diyelim New York'ta sadece iki yıl yani OPT bitip açık çalışma izni alana kadar gerekiyor sonrasında başka planlarım var birde 1 sene içinde bulmam gerek bilirsiniz belki bende iş bulma olanaklarini merak ettim illa uzmanlaşmam mı gerek şimdi 1-2 sene yapacak dahi olsam?

• @lordbolton Benim branşım mühendislik. Ama şu zamana kadar iş arama sürecinde yaşadıklarım; şayet ABD'de bir üniversite bitirdiysen ve orada iyi kötü bir iş tecrüben varsa (okurken yaptığın staj, tamamladığın proje vs de önemli) sonrasında iş bulman çok da zor olmuyor. İlla uzmanlaşmanız gerekmez tabi. Ama uzmanlaşırsanız daha güzel olur.

• ⭐⭐

@entelman anladım peki son bir soru daha orada yaşım mezun olduğumda 28-29 ise iş bulmada bir sıkıntı doğurur mu bu bu ülkede olduğu gibi?

• @lordbolton Hiçbir sıkıntı olmaz. ABD'de iş hayatında yaş, cinsiyet vb şeylere takılmıyor kimse. Tam tersine özgeçmişinde zaten bunları belirtmiyorsun bile. Üstelik ABD'de 60 yaşından sonra bile kariyer planı yapan insanlar var. Müsterih olun, varsa imkanınız mutlaka ABD'de üniversite okuyun.

• @entelman merhaba şuan tr deyiz greencard 2021 bizede cıktı fakat trump yüzünden gelemedik bekliyoruz.Bende vakif üniversitesinden ingilizce işletme mezunuyum abd de is bulabilir miyim bu diplomamla ?

• @İpek-Dedemen-Erdur Elbette. Her sey mumkun. Ama fiziki olarak ABD'de bulunuyor olmalisiniz. Uzaktan is bulmak o kadar kolay degil maalesef.

• @entelman teşekkür ederim yani diploma ingilizce olduğu için burda valilikten "apostil" yaptırmak gerek mi denklik için ondan sormuştum 😊

• @İpek-Dedemen-Erdur Yaptirabilirsiniz, elbette size zarari degil yarari olur. Ama bildigim kadariyla denklik surecleri daha farkli ilerliyor ABD'de.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |