Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Ankara’da ki sağlık kontrolüm perşembe sabah 10:30 da. Acaba ertesi güne iş uzar mı. Ona göre uçak bileti alacaktım

• ⭐⭐

@hanifeersan uzaya bilir genelde uzamiyor ertesi gun oglen 3 te aliyorsun sonuclari ama ekstra Farkli test isteme durumlari olabiliyor bazen bu yuzden bence bekleyin

• @emirgenco yani perşembe gün ki sonuçlar cuma gün mü çıkacak

• ⭐⭐

@hanifeersan evet sonuclari bir sonraki gun veriyorlar

• ⭐⭐

@emirgenco isterseniz. Doktorun ofisini arayip tehid edin benim zamanimda bu sekildeydi bir sonraki gun oglen 3 te veriyorlardi

• @emirgenco tamam teşekkür ederim ☺

• ⭐⭐

@hanifeersan rica ederim

• @lucky2022 Merhaba, ben uzun düşünceler sonucu seyahati erken keserek görüşmeye tarihinde katılmaya ve ertelememeye karar verdim.10 Mayıs günü görüşme sonrası olanları memnuniyetle paylaşabilirim.

• Merhaba arkadaşlar An itibari ile Amerika birleşik devletlerine JFK New york havalimanından giriş yapmış bulunuyorum..
    Benim başımdan geçenleri en başından sonuna kadar kısaca özet geçmem gerekirse çok detaylı yazmayacağım kafa karışmasın adına

2022 Haziran ayında mülakata girip İdari işleme kaldım, 9 ay sürdü idari işlemim sonunda bitti ve eşime kavuştum diger bilgiler imzamda yazıyor zaten..

Amerikaya ilk giriş deneyemim ise uçaktan indim 2 li sıraya ayırıyorlar, Amerikan vatandaşları ve Digerleri olarak.
    Sol taraf sarı Non Us yazıyor bizim geçtiğimiz kısım digeri ise sağ taraf orda ise sadece us yazıyor Amerikan vatandaşları için.

Amerikan vatandaşları geçti bizi yarım saat beklettiler yaklaşık 150 kişi sonra neyse pasaport kontrol noktasına geldik toplu bir halde 2 saat sıra bekledim..

Neyse Sıra geldi japon bir polis.
    Direk adama I cant speak english dedim, oda eşimin nerde olduğunu sordu süper ingilizcemle terminal exit dedim🤣 Sag tarafda 10 metre bir bekleme odasına götürdü orada pasaportu başka bir polise verdi bi kaşe vurdu bitti herhangi soru sorulmadı.Hepsi 2 dakika sürdü. Bavulda hemen pasaport kontrol noktasının arkasında zor bela buldum kaldırıp atmışlar ortaya bavulu 2-3 saat bekleyince bantta uçakda sırada kalan herkesin bavulu sagda soldaydı. Ondan sonra direk çıkış kapısından çıktım eşim aldı bavul falan aranma ek bişey yapılmadı.. Süreç böylelikle son buldu.

Darısı bekleyenlerin başına herkese bol şans diliyorum Allaha emanet olun..

Ve son olarak ise @gucarslan teşekkür etmedende foruma veda etmeyecegim.. her bilgi için teşekkürler ederim.

• @emirgenco Teşekkürler dostum. Naptın? Gelişme var mı sende?

• Arkadaşlar merhaba mayıs da mülakatım var.Dosya hazırlıyorum ama takıldım eşimin doğum belgesini istiyorlar yani nüfus kayıt örneğini istiyorlar.
    Ama acaba vukuatlımı olucak yoksa sadece kendi adı olan mı olucak.Yardımlarınızı bekliyorum tecrübeli arkadaşlar

• Sabah gorusmemiz vardi ve esim onaylandi, cok mutluyum…

7:45 de giris yapti ama icerde cok bekledi, 11:30 cikti….cok bisey sorulmadi

esin turkiyeyi ne zaman geldi
    niye gitmek istiyorsunuz
    nerde yasicaksiniz
    sponsor kim sordu
    resimlerimiz bakildi

Sonra onaylandi, bi hafta icinde passport elimizde olur.

• @trbilgin hayırlı olsun 😇

• Herkese merhaba,

şu anda NVC aşamasındayız ve bu adımda yapmamız gerekenleri az çok bu formda ki geçmiş deneyimlerini bize aktaran kişiler tarafından okuduk ve yararlandık ama yine de bazı süreçlerin güncellenerek farklılaştığını gözlemleyebiliyoruz. Bu yüzden yakın zamanda NVC aşamasını tamamlamış arkadaşlarımdan yardım bekliyorum. Benden istedikleri vukuatlı nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, askerlik belgesi gibi belgelerin hepsini sisteme yükledim. Fakat eşim (Amerika vatandaşı) için yüklememiz gereken evraklar nelerdir, imzalamamız gereken yerler var mı ? Gözden kaçırmamamız gereken nüanslar nelerdir ? Bu konularda bize yardımcı olabilirseniz memnun oluruz.

Şimdiden hepinize teşekkür ederim, sağlıcakla kalın.

• ⭐⭐

@trbilgin hayirli olsun

• Herkese merhaba,

28 Mart'ta konsolosun istediği evrakları yolladım, 29 Mart'ta teslim edildi ve 31 Mart'ta son güncelleme yapıldı. Ondan beridir bir haber yok. Yakınlarda benzer zaman aralığı deneyimlemiş birileri varsa ne zaman pasaportum geri gelir?

• ⭐⭐

@ekdodo yakinda passportunu kargoya verip gonderirler merak etme. Ek belge olayinda belge konsolosluga ulasinca 3 4 gun kimse tarafindan acilip incelenmiyor ve akabinde incelendikten sonrada sisteme onaylandi guncellemesini geç dusuyorlar Yani Bence heran gibi sorun yok yakinda verildi olarak guncellenip hemen akabinde ptt den mesaj gelir

• @koro Can you also add me to the list? I just got my dq today thankfully

• @SNGMSF, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar merhaba mayıs da mülakatım var.Dosya hazırlıyorum ama takıldım eşimin doğum belgesini istiyorlar yani nüfus kayıt örneğini istiyorlar.
    Ama acaba vukuatlımı olucak yoksa sadece kendi adı olan mı olucak.Yardımlarınızı bekliyorum tecrübeli arkadaşlar

Vukuatli ve en kapsamlı hali ile alırsanız yeterli olur.

• @Adil-0, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Herkese merhaba,

şu anda NVC aşamasındayız ve bu adımda yapmamız gerekenleri az çok bu formda ki geçmiş deneyimlerini bize aktaran kişiler tarafından okuduk ve yararlandık ama yine de bazı süreçlerin güncellenerek farklılaştığını gözlemleyebiliyoruz. Bu yüzden yakın zamanda NVC aşamasını tamamlamış arkadaşlarımdan yardım bekliyorum. Benden istedikleri vukuatlı nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, askerlik belgesi gibi belgelerin hepsini sisteme yükledim. Fakat eşim (Amerika vatandaşı) için yüklememiz gereken evraklar nelerdir, imzalamamız gereken yerler var mı ? Gözden kaçırmamamız gereken nüanslar nelerdir ? Bu konularda bize yardımcı olabilirseniz memnun oluruz.

Şimdiden hepinize teşekkür ederim, sağlıcakla kalın.

Kendi deneyimim şu şekilde oldu
    Öncelikle orijinali turkce olan tüm evrakları türkçe yükledim.
    Eşinizinde pasaportunu ve ehliyetini yuklemelisiniz.
    Amerikan pasaport ölçülerinde fotoğraf
    Evlilik cuzdaninizin işlem görmüş tüm sayfaları
    En önemli olanlardan biri sponsorlu belgeleri mümkün olduğunca detaylı tüm dokümanları yukleyin. Ve sponsorluk formunu I864 ıslak imza ile imzalamali size sponsor olan kişi sonra taratıp yuklemelisiniz.
    Adlı sicil kaydinda mutlaka arşiv kaydi yoktur ibaresi bulunmalı.
    Nüfus kayıt örneği vukuatli ve en kapsamlı olanı almalısınız.
    Aklima gelenler bunlar biz sorun yaşamadık onayı bu şekilde aldık. Kolaylıklar diliyorum.

Benzer Başlıklar

• 116
  • 990
  • 8
  • 2934
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.8k

| | | |