DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @moksas merhaba cevap bulursanız lütfen burada paylaşır mısınız?

• merhaba herkese şu an Ankara dan turist vizesi için randevu alınabiliyor mu acaba?

• Suan randevu yok gozukuyor @ipeksedaa

• Merhaba,
    Ds-160 formunu doldurdum randevumu aldım fakat ekranda
    Belge Gönderme Lokasyonu PTT - ÇANKAYA MERKEZI – SIMON BOLIVAR SEDAT SIMAVI YILDIZEVLER, ANKARA, ÇANKAYA 06551, TR
    şeklinde görünce fark ettim ki adres teslimat seçimi yapamamışım. Kişisel adres değişimimi nereden nasıl yapabilirim acaba ? yardımcı olabilirseni cok memnun olurum.

• ⭐⭐

@salihozsari ais e giriş yaptıktan sonra ana sayfada “devam et” butonu var. Ona bastıktan sonra “teslimat adresini düzenle “ seçeneği mevcut. Ödemeyi yaptıktan sonra seçtiğiniz teslimat adresi değişecektir.

• @tufank Merhaba, Kullanıcı adımı değiştirdim de.. şimdi Dediğiniz ekrana girdim bununla karşılaştım. Ödeme ile ilgili kısım daha sonra mı çıkacak karşıma? geç kaldığım bir durum değil mi yani ?! !

Kurye.jpg

• @tufank Şimdi hallettim çok teşekkür ederim 🙏🏻

• @tolgasatir Teşekkür ederim inşallah sorunsuz alırız vizelerimizi 🙂

• Merhaba, ben DV2023 kazananlarındanım. 2021 Mayıs ayında eşimle 10 yıllık turist vizemiz bitti. Öncesinde Amerika’ya giriş yaptık ve 1 buçuk ay kaldık. Şu an mülakat öncesi yeniden turist vizesi başvurusu yapsam talihli olduğum için vizeyi yenileme ihtimalim olur mu?

• Merhabalar, ben K1 nişanlı vizesine başvurdum, muhtemelen 1,5 yıl kadar sürecek gitmem. Bu vize çeşidiyle oraya gidip evlenmem orada kalmam daha kısa ve mümkün mü sizce

• @salihozsari Aynı hatayı bende yaptım. Ptt ile ev adresine gelecek diye düşünüyordum fakat öyle değilmiş. Şimdi tekrar ankaraya gidip pttden pasaportları alacağım 😁

• @rodman ptt ile ev adresine geliyor ama ekstra ücret ödenmesi gerek.
    bizim millet çakallık yapip, ekstra ücret ödememek için bedava yollama seçeneğini seçip, daha sonra pttyi arayip şu şu adrese yönlendirirmisiniz dediği için böyle bir uygulama var.
    şaka gibi ama gerçek.

• @charon

@waterman, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@uzaysan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar merhaba. 10 gün sonra Dublinde vize görüşmem var.

Confirmation page içinde gerekli belgeler olarak

• Pasaport
    • DS160 onay sayfası
    • Başvuruyu tamamlayınca çıkan yönergeler sayfası
    • 5cm x 5cm boyutunda fotoğraf

gözüküyor. Bunların dışında US vizesi basılı pasaport ve evlilik belgesi vs istiyor ama ben bekar olduğum ve daha önce US vizem olmadığı için bu adımları pas geçiyorum.

Asıl sorum bunların dışında hangi belgeleri götürmeliyim? Çalıştığım şirketten çalıştığımı doğrulayan bir mektup alacağım. Bunun yanında aldığım maaşı da doğrulayan bir belge daha götüreceğim. Bunlara ek olarak çalıştığım şirket Amerikan şirketi ve Seattle şehrinde ofisi var. Şirketten yine Seattle ofisine iş amaçlı gelecek diye bir mektup daha alacağım. Ki zaten DS160 formunu doldururken Seattle'a iş amaçlı gideceğim demiştim.

Bunların dışında hangi belgeleri götürmeliyim? Unuttuğum bir belge vs var mı? Banka dekontu falan gerekli olur mu? Yada şunu da götür dediğiniz bir belge vs var mı? Şimdiden çok teşekkürler.

Bence bu belgeler gayet makul ve yeterli gözüküyor. Yurtdışında da eğer hesap döküm belgesi alınabiliyorsa ne olur ne olmaz bi yanınızda götürün bence. İş amaçlı gittiğiniz için eğer masraflarınızı işyeri karşılıyorsa bunun içinde belge alabilirsiniz

Merhaba Arkadaşlar bu mesajlarınıza istinaden yazıyorum.
    Forumu okudum ama birçok farklı bilgi olduğu ve güncel bilgilerinde girebilme ihtimali olduğu için,
    sizler nazarında herkese sormak istiyorum;

Vize görüşmesinde gidecek evrak listesi..
    Pasaport
    DS160 onay sayfası
    Başvuruyu tamamlayınca çıkan yönergeler sayfası
    5cm x 5cm boyutunda fotoğraf

ilave birşey götürmeli hazırlanılmalı mı yoksa sadece istedikleri şeyleri mi götürmeliyiz?

*Not: 4 senedir uluslararası bir şirkette çalışmaktayım. Daha önce 1 schengen vizem mevcut.

• Selamlar,

Ankara.JPG

Istanbul.JPG

• ⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz Ankara kapasite olarak daha yüksek çalışıyor..

• @charon merhaba , öğrenmek için soruyorum . Tr ye neden geri dönemiyor ? COS yaptığında sadece statüsü değişecek , b1-b2 vizesi devam ediyor olacak . Mesela cos yaptı ve okul yaz tatiline girdi . Tr ye yaz tatili için gelip 1 ay kaldı geri dönemeyek mi ? Ya da okul bitti TR ye döndü 2 ay sonra bi ziyaret ediyim diyip devam eden turist vizesiyle giremeyecek mi abd ye ? Bunu mu söylemek istediniz ?

• @charon, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@uzaysan size faydası şu,
    abd belge istemez(spesifik vize kategorilerindeki spesifik belgeler dışında). Genelde beyana göre hareket eder. Eğer ki sizden belge istenirse(özellikle ülkeye geri dönüşünüzü destekleyecek belgeler), vize memuru sizin beyanınızı inandırıcı bulmamış demektir. Bu vize başvurusunu daha da zora sokar.
    Belge istememelerinin en büyük sebebi ise her türlü belgenin sahtesinin hazırlanabileceğini bilmeleri ve verilen belgelerin o anda gerçek olup olmayacağını bilememeleridir.

Boşuna banka çıktısıymış, işveren mektubuymuş vs. hazırlamayın. Avrupa belge ile çalışır, abd belge ile çalışmaz. Belgeler sizi güçlü göstermez(nedenini yukarda açıkladım).
    Belgelerle abd vizesi alınsaydı milyonerlerin hepsinde abd vizesi olurdu ki red alan zengin çok fazla var.

Profilinize göre karar verilir ve ds160 formu çok önemli.

Merhaba arkadaşlar, konu içeriğini baya okudum ama farklı ve güncel bilgiler vardır belki diye sorumu sormak istiyorum.
    Görüşmeye giderken istenen belgeler dışında belge götürmeme gerek var mı yok mu merak ediyorum, hazırlıksız yakalanmak istemiyorum.

Not: 4 senedir uluslararası bir şirkette çalışıyorum. Daha önce 1 schengen vizem var.

• @ozanpala 2024 mart - nisan aylarında boşluklar var .

• @ozanpala 4-5 gündür sistemde sorun varmış, herkes için aynı şekilde görünüyor.

Benzer Başlıklar

• 7
  • 47
  • 37
  • 162
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

159

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.8k

| | | |