Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• B2 Vizesine sahip olup hiç ABD gitmemiş olarak F1'a başvurmak sorun yaratır mı? yorum yaparsanız sevinirim 😊

• ⭐⭐

@tolgasatir Geçmiş olsun 😞 İnşallah ABD olur.. Shengen vize red alınca da 6 ay kuralı varmış

• ⭐⭐⭐

@Serap-2 ona acelem yok zaten ya bu olursa o toplara girmem bir daha ama olmazsa 6 ay sonra tekrar deneyeceğim 🙂

• ⭐⭐⭐

@emre29 sorun olmazda b2 vizeniz varsa ABD’ye gidip cos başvurusuyla F1 almanız daha mantıklı cünkü konsolosluk F1 için çok ciddi ilmek ilmek eliyor insanları

• @waterman sahip olduğum vizeyi kaybetmeyecek veya girişte bir sorun yaşamayacaksam TR de bir denemek istiyorum,
    çünkü 8-10 ay sonra geri döneceğim sahip olduğum vizeyi de kaybetmek istemiyorum ABD de cos yapınca B2 iptal oluyormuş diye okudum.

• ⭐⭐⭐

@emre29 hayır ABD’de cos yapınca vizeniz değil statünüz değişir bu durumda B vizeniz halen geçerli olur. Forumda F1e başvurup B vizesi olan birinin vizesi konsolosluk tarafından iptal edilmişti ve F1de almamıştı. Bu yüzden iyi düşünün derim amacınız ABDde yaşamak mı yoksa gerçekten eğitim alıp dönmek mi

• @waterman iptal edebiliyorlar yani, gidip dönmek istiyorum kalamamda zaten bağlayan nedenler var.
    cos ilgili bir sayfa var mı? cos da bulunan bazı handikaplar olduğunu biliyordum, Tr gidip gelememek gibi.

• @emre29 cos ile statü alırsınız vize değil, yani trye geri döndüğünüzde f1 statüsü biter.

• ⭐⭐⭐

@emre29 isterseniz başvurunuzu yapın konsolosluk en dogru kararı vericektir.

• Bu ileti silindi!

• @charon @waterman bilgiler için teşekküler,

abd de gidip turist vizesi cos ile f1 yaptığımda turist vizeme bir şey olmayacağını anlıyorum. Eğer böyle ise tekrar vize almakla uğraşmayayım.

• @emre29 hocam f1'i elçilikten almanın sıkıntısı size red verirlerse(ki red çok fazla bu aralar), b1'i de iptal edebilirler ve bu database'de çok kötü gözükür.

Statü değiştirmek daha uygun ama trye geri dönemezsiniz.

• ⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Serap-2 inşallah bakalım Almanya dan dün red geldi biraz canım sıkıldı ama deneyecğeim mecbur

Ya geçmiş olsun üzüldüm yenisine daha iyisine sağlık
    Ailece mi başvurdunuz bizim de salı başvuru günü

• ⭐⭐⭐

@Zelene yok ben tek başvurmuştum inandırıcı gelmedi sanırım 🙂

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@merlin2020 Tarayıcı değiştirip deneyin isterseniz

• merhaba,

eşimden 1 senedir uzaktayım california service centerdaki işlem süresine bakınca bu özlemim daha sürecek gibi, expedition başvurumuz da reddedilince turist vizesine başvurup mülakatta memuru 2 hafta eşimi görüp gideceğime ve işlem süremi de türkiye'de bekleyeceğime ikna etmem gerekiyor

başvuru formundaki "Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services" kısmına sadece adıma yapılmış ı-130 formu olduğunu mu yazmalıyım yoksa açıklama yapmam gerekiyor mu? ayrıca bunu ingilizce mi yazmalıyım türkçe olsa da olur mu?

"my spouse is a permanent resident and she has filled an immigrant petition for me" falan mı yazmalıyım

• ⭐⭐⭐

@huf evet bunu belirtmeniz lazım uscise adınıza yapılmış herhangi bir işlemi konsolosluk görebilir siz bunu belirtmeden mülakata giderseniz sorgusuz sualsiz direk vizenizi mülakat anında reddedebilir

• @waterman b2 ile gidip cos yapıp f1 olsam, tr geri döndüm diyelim b2 iptal mi olur?
    bu konuyu tam netleştiremedim. tekrar b2 ile gidemez miyim

• ⭐⭐⭐

@emre29 sorunuzu zaten cevapladık önceki iletilere bakınız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

38

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |