Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Beykentli hocam bu dediğiniz her afrika ülkesi için geçerli değil.
    güney afrikada çölde kamp yaptim, namibyada takıldım hiç dediğiniz şeyler başıma gelmedi.
    Hoş bu ülkeler kıta geneline göre gelişmiş sayılabilir. Gelişmemiş ülkeler zaten tr'den vize istiyor.
    Kimse orta afrika cumhuriyetinden vize alıp green card almaya gitmez zaten.

• Merhaba Güçarslan Bey, ben sizinle hiç özelden konuşmadım. Beni başka birisiyle karıştırıyorsunuz ama olan oldu artık. Telegram grubu için bundan sonra yapacak birşeyim yok maalesef. Sağlık olsun. Bu arada, bu son yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. Sağlıkla kalın.

• @Charon kardeşim, evet her Afrika ülkesi için geçerli değil bu durum ama vize mülakatı için de herkesin kolayca gidebileceği ülkeler bu aralarda (kendimden biliyorum) kimseyi kabul etmiyorlar. Bence önemli olan kimsenin yapmadığını yapmak (tabii ki maddi imkanlar dahilinde) ve dünyanın bir yerinde mülakata girebilmektir (kolay vize alınan ve oradaki ABD konsolosluğunun oturum izni sormadığı bir ülkede). Tabii burada bir de İngilizce bilginizin yeterliliği ya da o gidilen ülkenin dilini bilmenin yeterliliği gerekecektir. Bunlar olmazsa yanınızda bir İngilizce-Türkçe veya Türkçe-O gidilen ülkenin dilini bilen bir tercüman da gerekecektir (eğer oradaki konsolosluk kabul ederse).

• Bu arada sitemizin Admin'i, Excel listesinde benim KCC E-Mail durumumu güncelleyebilir mi lütfen?
    Ben şu anda "4. Tip Mail" grubundayım.

• ⭐⭐

@Beykentli Gerekli düzenlemeler yapıldı. Güncellemek istediğiniz bilginizi excel listesinden yorum etiketleyebilirsiniz.

• @achillesoag Sağol.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @trtl Merhaba, Bunun yapılması süreci hızlandıracak mı?, Böyle bir konuyu ana akım medyaya taşımak istediğimizden emin miyiz?, Bu hareketin sonucunun ne olacağı düşünüldü mü?, Olası negatif bir sonucun bütün Türk kazananları ve bundan sonraki süreçlerini de negatif bir şekilde etkileyebileceğini düşündünüz mü?, Ödüller bireylere cezalar gruplara verilir düşüncesinden haberiniz var mı? Amerika'nın kimseye vize görüşmesi sözü vermediğini ve böyle bir söz varmış gibi hesap sormanın da hoş karşılanmayacağını tekrardan hatırlatmak isterim.

Hepimize bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mr-Yavuz DV2021'de bu şekilde kapalı konsolosluğu açtırdığımızdan haberiniz var mı peki?
    DV2021'de FORBES, Independent gibi uluslararası haber kanalların haber yaptık, hatta bireysel olarak ropörtaj da verdim, bu sayede DV21'de konsolosluk mali yılın bitmesine 2 ay kala açıldı.

bence bu yorumları yapmadan önce eski yıllarda yaşananlara bir bakın.

• @gucarslan Yapmış olduğunuz bir başarıdır, tebrikler. Ben negatif sonuçlanırsa kısmını konuşuyorum. Reaksiyonların neler olabileceği üzerinden bir fikir yürütme olarak da düşünebilirsiniz bunu. Yazım da yapmayın yada yapın diye bir kısım var mı? Soru var sadece.

Forumda önceki yıllarda toplu hareket etmenin süreci negatif etkileyeceği de yazıyor örnek olarak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mr-Yavuz anlatmaya çalıştığım konu, yapılmış ve denenmiş bir şeyin verdiği olumlu sonuç. kısaca elimizde alınmış bir veri var, net bir veri. başarıya ulaşmış bir veri..

siz bakıldı mı, düşünüldü mü, haberiniz var mı şeklinde yazarken; aslında kendinizin bunu kontrol etmediği bilgisini veriyorum size. çünkü biz bunu denedik, düşündük, kontrol ettik ve evet, haberimiz var.

toplu hareketten kasıt, konsolosluk önünde bir eylemse elbette buna karşı çıkarız. bunu düşünenleri de defalarca engelledik zaten. bunu düşünenin de aklında süphe ettik hatta..

bu yüzden, şuan çabalayan arkadaşlara destek vermek hepinizin hayrına olur.
    30 eylül geldiğinde pişman olmamak için yapabileceğiniz tek şey bu çünkü.

• @gucarslan beni aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.

• @gucarslan sizin önderliğinizde tekrar böyle bir şey yapsak sıcak bakar mısınız? Herkesin üzerine düşeni yapacağına inanıyorum. Çünkü mesela abd büyükelçiliği instagram hesabını takip ediyorum. Orada elçilik bir şey paylaşınca altına mutlaka daha çok mülakat istiyoruz gibi şeyler yazılıyor. Diğer yandan change.org da imza kampanyasına 700 kişi imza attı. Destekçiniz çok olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ozan-D o zaman ki durum çok farklıydı ama; konsolosluk IV basmıyordu başka vizeler basarken. PP1014 yasakları kalkmış olmasına rağmen hatta.. şuan konsolosluk açık, vize basıyor ama basmadığı tek vize dv.. bunun haber kanalları gözünde değeri ne yazık ki yok. adamın köpeği ısırması lazım kısaca, köpeğin adamı değil.

• @gucarslan birşeyler yapmak da lazım. açıkcası bir beyin fırtınasına ihtiyaç var. oturup beklemeyide uygun bulmuyorum.

• @svsucr abd büyük elçiliğin instagram hesabında ki son paylaşım vizeler üzerine. Orada greencard ile ilgili paylaşımlar var baya. En azından o paylaşımları beğenerek başa tutturup en azından göze batmasını sağlayabişiriz

• @Ozan-D Hocam büyükelçi Flake geçen vizeleri artırıcaz dedi sanki toplu mülakat için zemin mi hazırladı gibime geldi....

• @aslanamca bu abd de ki röportajı diyorsunuz sanırım. Bi türk ile yapmıştı. Sürekli açıklama var ama forumdan takip ettiğim kadarı ile bir ilerleme yok. O sebeple en azından dikkat çekmek adına greencard ile ilgili yorumları yada oluşumları beğeniyorum. İşe yarar mı bilmem. Mail attım geri dönüşte yok 1 aydır Bu kadar yavaş olmasını anlamlandıramıyorum. Dediğiniz gibi bir hızlanma yaşanacağını tahmin ediyorum bende.

• ⭐⭐⭐

@aslanamca evet sanırım gene toplu mülakat gündeme gelicek gibi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |