Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Emre-Kurtulmuş emre bey tebrikler. Nihayet sizin de iyi haberiniz geldi. Size mükemmel bir hayat diliyorum abdde.

• @Emre-Kurtulmuş emre bey bu arada, yurtdışında 1 yıl kalıp kalmadığınızı sordu demişsiniz. 6 ay değil de 1 yılı mı umursuyorlar acaba polis kaydı için 🤔

• @Emre-Kurtulmuş Vizeniz hayırlı olsun Abd deki hayatınızda güzel bir yasam dilerim.

• Benim öğrenmek istediğim, şuan kaçıncı sırada olanlar mülakata çağırılıyor? Kızımın 2023EU21XX ve henüz bize bir mail gelmedi. Case Numarası bize yakın olupta mülakata çağırılan varmı?Teşekkürler

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@karaçay evet 1 yılı geçen sürede kaldığınız ülkelerden istiyorlar. Sadece İngiltere için 6 aydan fazla kaldıysanız orası için almakta fayda var diyebilirim

• Merhaba,

Bugün vizem onaylandı. Unganlar ve mülakat deneyimime aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bu vesile ile bu güzel platformda emeği geçen herkese çoook teşekkür ederim. Umarım herşey gönlünüzce olur..

Unganlar Sağlık Muayenesi

24 Mart vize mülakatım vardı, randevunuza 1 ay kala sağlık muayenesi için Unganların sitesinden randevu oluşturabiliyorsunuz ancak vizeden sonra Türkiye den çıkış için geçerli 6 aylık periyot muayene gününden itibaren başlıyor, buna da dikkat etmekte fayda var. 4 Mart Cumartesi 10:50 için Unganların sitesinden randevu oluşturdum. İstanbuldan arabayla yola çıktım planladığımdan çok daha erken ulaştım 8:50 de Unganların olduğu 4.katta görevlilerin gelmesini bekledim. Araba ile gelenler otopark için Tunus Cad. deki otoparkları kullanabilir. 9:00 da görevliler geldi randevu saatim 10:50 ancak şuan başlayabilir miyiz diye sordum, tabii dediler 5 dakika sonra çağırdılar, evrakları verdim. Kan testi için 5.kata yönlendirdiler, pasaportu görevliye verip çağırmalarını bekledim daha sonra güncel kurdan hesaplayıp kredi kartı ile 895 TL ödedim. Sonra bir odaya geçip test için kan aldılar, çok sıra yoktu görevliyi beklemeyle geçen süreyle birlikte 10-15 dakika sürdü. Daha sonra akciğer filmi için 3.kata inip yine pasaport ve evrakları verip beklemeye başladım. Burası kalabalıktı ancak bekleyenlerin işlemleri farklıydı sanırım 5-10 dakika sonra çağırıp akciğer filmi çektiler ve tekrar Unganların bulunduğu 4.kata çıktım. Pasaport ve evrakları alıp bekleyin dediler. 20dk kadar bekledikten sonra yan tarafta bulunan muayene alanına alındım. Boy ve kilo ölçümü yapıldı. Bir adet maske ve önlük verildi önlüğü giydim ve doktor hanım ı bekledim. Çok sürmeden geldi, maskeyi indirip yüzümü görmeyi istedi sonra tekrar taktım. Daha sonra muayene başladı ve aşıları yapmaya başladı, sağ kola 2 sol kola 2 aşı yaptı ancak sonradan 5 aşı olduğum söylendi ( aşı kartım veya belgem yoktu ). Aşıları yaparken klasik soruları sordu; daha önce ameliyat oldun mu? Psikolojik tedavi gördün mü? Uyuşturucu kullandın mı? Bu gibi birkaç soruyu hızlıca sorup geçiyor, not vs bile almıyor. Bu arada muayene olduğum alan hiç hijyenik değildi, biraz kötü hissettim. Ayrıca doktor hanım aceleci ve sorgulayıcı gözüküyor. Bu beni biraz gerdi ancak herkeste aynı izlenim oluşmuş, bu nedenle siz gerilmeyin 🙂
    Muayeneden çıktıktan sonra yine güncel kurdan hesaplanan muayene ve aşı ücretlerini 6430 TL olarak kredi kartı ile ödedim (faturayı mail olarak iletiyorlar). Pazartesi öğlene kadar aramaz isek bir sorun yok demektir sonraki gün gelip rapor alabilirsiniz dendi, ben İstanbul a döneceğim için mülakat günü öncesi olan 23 Mart perşembe günü alabilir miyim diye sordum tabii sorun olmaz dediler, teşekkür ettim ve ayrıldım.

24 Mart Cuma 9:45 Mülakat Deneyimi

Çukurambardaki konsolosluk binasına yakın olması adına gelmeden önce Bayındır Otel e rezervasyon yaptırdım. Hem fiyatı uygundu hem de oldukça temizdi, yer arayan arkadaşlara tavsiye ederim. Konsolosluğa yürüme 20-25 dakika taksi veya araç ile de 5-10 dakika mesafede. 23 Mart perşembe günü Ankara ya ulaştım, Unganlar a geçip sağlık raporumu teslim aldım ve biraz oyalandıktan sonra otele geçtim. Aynı otelde forumdan Emre ve eşi de kalıyordu akşam Emre ile oturup sohbet ettik ve sabah birlikte taksi ile konsolosluğa geçtik. 8 gibi konsolosluğun yanındaki starbucks a oturduk. Yine burada forumdan diğer talihliler ile buluştuk, sağolsun bizden önce mülakatı olan forumdan Ömer abi arabasını açtı bize ve çantaları koyduk. Onları uğurladıktan sonra mülakat saatini bekledik ve 9:20 gibi sıraya geçtik, sıra biraz uzundu içeriye girmem 9:50 yi buldu. Girişte pasaportu veriyorsunuz görevli randevu saatini vs kontrol edip sizi içeriye alıyor. İçeriye geçtikten sonra bir koridordan geçip işlemlerin yapıldığı binaya girdim. Girer girmez sağ tarafta mülakat için bekleyenleri gördüm solda ise bir masa girenleri karşılıyor. Masadaki beyfendi pasaportu alıp arkasına bir sticker yapıştırdı, bir belge verdi ve okuyup geri vermemi istedi (red aldığınızda ücretin geri iade edilemeyeceği vs yazıyor). Daha sonra ödeme yapmak için karşı gişeye yönlendirdi. Bu gişede vize ücreti olan 330$ ı nakit olarak ödedim (Mailde ücreti tam getirin gibi birşey yazıyordu ama gördüğüm kadarıyla para üstü de veriyor). Ödemeden sonra fişleri pasaportun arasına koyup bir sıra numarası verdi, giriş kapısının sağındaki gişelerin olduğu bölümde numaramı takip etmemi istedi. Çok kısa bir süre sonra numaram yandı ve görevliye istediği evrakları pasaport ile birlikte sırasıyla teslim ettim. Bu evraklar;

• 2 adet fotoğraf
    • Vukuatlı Nüfus kayıt örneği ( e-devlet)
    • Arşivli adli sicil kayıt belgesi (e-devlet)
    • Askerlik belgesi (e-devlet)
    • Sağlık raporu
    • Banka dökümleri, imza sirküleri ile birlikte
    • Diploma orjinali ve 1 adet fotokopisi

Ben tüm evraklardan 1 er adet yedek almıştım, ayrıca pasaport fotokopisi, ais kaydı çıktısı, ds260 confirmation sayfası, eski ama geçerli vizesi olmayan pasaportları da farklı bir klasörde yanıma almıştım olur da görmek ister diye ancak hiçbirine ihtiyaç olmadı. İngilizce konuşabilmeme rağmen heyecanlanmamak adına mülakatın Türkçe olmasını rica ettim.

Evrakları teslim ettikten sonra yan taraflarda bulunan gişelerden ve ekrandan yine numaramı takip etmeye başladım, bu sefer son aşama olan mülakat için yanacaktı. DV için çalışan 2 gişe vardı. Birinde sarışın beyefendi diğerinde ise bir hanımefendi bulunuyordu. Bu arada beklerken forumdan arkadaşlar benden önce mülakatlarını yapıp onay aldılar ve hepsini mutlu bir şekilde uğurladım. Son olarak benim numaram yandı. Sarışın beyefendinin olduğu gişeye düştüm ve merhaba diye giriş yaptım. Yanında tercüman bulunuyordu ancak direkt ingilizce biliyor musun diye sordu. Ben de biraz biliyorum ancak Türkçe olursa daha iyi olur diye ingilizce yanıtladım. Eğer istersen ingilizce deneyelim tercüman arkadaşın yoğunluğunu azaltmış oluruz diyince kabul ettim, tercüman ayrıldı ve ingilizce devam ettik. Önce sağ elimi kaldırıp söyleceklerinin doğru olduğuna yemin eder misin dedi, evet dedim. Parmak izi aldı ve evrakları hızlıca kontrol etti. Lisans diplomasını görünce kibarca zaten ingilizce konuşabiliyor olman lazım dedi ben de aslında konuşuyorum ancak biraz gergindim o nedenle türkçe istedim diye yanıtladım, gerilecek hiçbirşey yok diyip devamında şu soruları sordu; mesleğin nedir? Amerikada nereye gitmek istiyorsun? Neden orası? Orada ne iş yapmayı planlıyorsun? Tüm bunları yanıtladıktan sonra yüzüme bakıp vizeni onaylıyorum, 1 hafta içinde ptt ile ulaşacak dedi. Teşekkür edip heyecanla ve rahatlamış bir şekilde binadan ayrıldım. Çıktığımda saat 11:00 di. Gün içerisinde çok ufak ihtimal de olsa olası bir durumda arayıp çağırabilme ihtimallerini duymuştum bu nedenle 4 e kadar yakın bir yerde forumdan sabah tanıştığım Uğur ile vakit geçirdik. 5 de ise Ankara dan ayrılmak üzere yola çıktım.

Bu güzel platform sayesinde tanışıp mülakat günü ve öncesi güzel vakit geçirdiğim Emre ve eşine, Uğur a, Selim abi ve ailesine, Ömer abi ve ailesine tekrar çok teşekkür ederim.

• @Mustafa-4 tesekkur ederim. Sira numaram 58xx di. Sizlere bol sanslar diliyorum

• @gucarslan cok teşekkür ederim.

• @soulja Tebrikler. Hayatınızın yeni döneminde kolaylık ve şans dilerim.

• ⭐⭐

@soulja vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluklar

• @Ayhan2023 Tebrikler , vizeniz hayırlı olsun. Yeni yaşantınızda sağlık , huzur ve başarı diliyorum.

• @uqursen Çok detaylı ve güzel bir anlatım olmuş , teşekkürler. Tebrikler , vizeniz hayırlı olsun. Yeni yaşantınızda sağlık , huzur ve başarı diliyorum.

• @Mustafa-4 21** ise mülakat çoktan gelmiş olmalıydı. Ama 21 binler de iseniz bende bekliyorum. 19*** bende. . Daha 6100 lerde olduğu söyleniyor

• @soulja vizeniz hayırlı olsun.

• @Emre-Kurtulmuş Forumda heyecanla mülakat bekliyordunuz 😃 bu sebeple işlerin sizin adınıza olumlu gitmesine sevindim. Tebrikler , vizeniz hayırlı olsun. Yeni yaşantınızda sağlık , huzur ve başarı diliyorum.

• ⭐⭐⭐

@uqursen her ne kadar starbucksa geldiğinde ki yüz ifadenle bizi telaşlandırmış olsanda güzel haberi almak çok iyi oldu. Amerikadaki hayatında şimdiden bol şanslar

• ⭐⭐⭐

@soulja bu güzel oteli bulmamızı sağladığın için teşekkürü borç bilirim 🙂 bizde tanıştığımız için çok memnun olduk. Amerikadaki hayatında bol şanslar olsun şimdiden

• @soulja Detaylı anlatım için teşekkürler. Tebrikler , vizeniz hayırlı olsun. Yeni yaşantınızda sağlık , huzur ve başarı diliyorum.

• @uurse size Nisan ayında mülakar gelmiş, biz 21 binlerdeyiz. Bize daha herhangi bir mail gelmedin sizin sıralamanız kaçlardaydı?

Benzer Başlıklar

• 9489
  • 2938
  • 296
  • 4650
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |