Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @isag bir sıkıntı olmuyor.. 1gun önceden yatıran arkadaşlar var forumda..

• Mülakat tarihim belli oldu. 11 Aralık ta Ankara'dayım 🙂

• @isag aynı soruyu ben de sormuştum. Gerek yokmuş. Diplomamızın aslı yeterli oluyormuş.

• @isag hiçbir sıkıntı çıkmaz. Yaşınız ve iş durumunuz nedir bilmiyorum. Konsolosluk zaten çoğu kişinin gösterdikleri paranın o kişilere ait olmadığını herkesten çok iyi biliyor. Örneğin 22-23 yaşında bir talihlinin Türkiye koşullarında 10K yada 15K$ doları ne işi yaparsa yapsın biriktirebilmesi mümkün mü? Mümkün değil gibi. Bu nedenle bir aile desteği veya borç almadan o tutarların gösterilemeyeceğine göre fazla telaş yapmanıza gerek yok. Önemli olan Usa ya gittiğinizde maddi olarak zorluk çekmeyeceğinize veya çalışma potansiyeliniz olup olmadığına ve o topluma yük olmadan hayatı idame ettirebileceğinize onları ikna etmeniz yeterli olabiliyor. Gösterilecek tutar tamamen prosedür gereğidir. Paranın son saniye bile yatırılması ile konsolosluk ilgilenmez. Önemli olan o tutarın size ait olup olmadığının ispatıdır. O da çok zordur.

• @roccorocco cevap için teşekkürler ben üniversite öğrencisiyim orda kalıcağım adresi verdiğim kişi yine green card kazanıp giden biri ve yaklaşık on yıldır orda bütün herşeyimi o akrabam karşılayacak gibi bir senaryo ile ikna edebilirmiyim sizce ve bu senaryo da doğru tabi

• @met teşekkürler cevap için

• kardeşim 12 yaşında onun için adli sicil belgesi gerekir mi?

• @isag o bahsettiğiniz senaryo sanırım sponsorluk oluyor. Sponsorluk için farklı bir formalite vardır. O şekilde yapmaktansa direkt nakit olarak göstermeniz daha zahmetsiz olacaktır. Eğer nakit gösterme imkanı var ise, size gönderip nakit göstermeniz daha iyi olacak gibi. Onun haricinde, özel durumunuz ve hikayenizi bilemediğimden şöyle yapın yada böyle yapın diye yol göstermem doğru olmayabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary 16 yaşından küçükler için adli sicil kaydı gerekmez.

• Arkadaşlar kusura bakmayın öğrenciyim ve sürekli forumu takip etme fırsatım olmuyor da ben dv2019 talihlisiyim bazı arkadaşların mülakat tarihleri açıklanmış.Bana herhangi bir mail gelmedi de nereden kontrol ediliyor acaba mülakat tarihi.Ds260 formunu ağustos gibi doldurmuştum.Tekrardan kusura bakmayın daha öncede yazmıştım ve tam net cevap alamamıştım acemiliğime verin 🙂

• @arnblt öyle biri wardı karıştırmışım demek ben 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmad DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar arkadaslar!
    Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law? cevaplamakta zorlandim, evet ilk once dedim sonra unblock edince hayir mi desem bilemedim, asi listesini grip ve rotavirus disinda kalani olmusum. acaba bu soruya hayir desem ekstradan muayene ve asi eklenir mi?
    @crazycells acaba ayri bir baslik mevcut mu DS-260 doldurmayla ilgili?
    tesekkur ederim!

Saglik raporu almadiysaniz ya da I-693 belgeniz yoksa o sorunun cevabi "hayir" olmali.

sorularin turkcesi icin imzamdaki linkteki (goo.gl/YKHmct) belgeleri inceleyebilirsiniz ayrica su video'muz da mevcut:

DS260 ile ilgili tum sorularinizi su konuda sorabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@macarovski DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar kusura bakmayın öğrenciyim ve sürekli forumu takip etme fırsatım olmuyor da ben dv2019 talihlisiyim bazı arkadaşların mülakat tarihleri açıklanmış.Bana herhangi bir mail gelmedi de nereden kontrol ediliyor acaba mülakat tarihi.Ds260 formunu ağustos gibi doldurmuştum.Tekrardan kusura bakmayın daha öncede yazmıştım ve tam net cevap alamamıştım acemiliğime verin 🙂

Numaraniz aktif oldu mu? Olmamis gibi...
    Suradan bulteni takip edebilirsiniz: http://yesilkartforum.com/bulten

Sureci de suradan ogrenebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari/

• @arnblt muhabbete atlamış bulundum dayanamadım ben de laz kökenliyim ardeşenliyim hemşehriyiz demekki 🙂

• ⭐⭐

@alimanstory kayınpeder fındıklı kayınvalide ardeşenden. Ben Antalyalıyım

• @crazycells benim case numaram 24 k larda yani her ay belli numaralar açıklanıyor benimkine daha sıra gelmemiş ozaman.Sanki bu sene gelmeme olasılığı var gibi numaram çok yükseklerde diye.Bu arada sabırlı sorduğum cahilce sorulara güzellikle cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum.Olay greencard olduğunda çok fazla boş bilgi dönüyor internette en doğru bilgiyi sizlere sorarak alabileceğimi düşündüm teşekkürler tekrardan

• @macarovski Genç kardeşim, normal şartlar altında öğrencilik insanın hayatında en çok boş vaktinin olduğu zaman dilimidir. 2019 DV talihlisi olarak sana tavsiyem, Eğer özel olarak başka yükümlülüklerin yoksa ( hem okuyup hem çalışıp bakıma muhtaç ana baba ve kardeşlerinin geçimini sağlama gibi) bu forumdaki özellikle 2019 başlıklı olan tüm sayfaları oku, hatta diğer başlıkları da fırsat buldukça incele. Forumu baştan okumadan Sadece bir iki soru sorayım merak ettiklerimi öğreneyim diye düşünüyorsan süreçte çok zorlanırsın. Belki 8 10 tane srou sordum ve hepsi de İlgili bütün sayfaları okumama rağmen cevabını bulamadığım veya kişiye özel durumlar içeren ( mülakata girilecek ülke) sorulardı. Senin case numaran henüz aktif değil, en kısa zamanda aktif olmasını temenni ediyorum.

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

I-693

tabi daha gecmedim, ama bebeklikten beri tutulan asi kartim var, oraya gore memleketimde onlari olmusum, ama ben yine sizin dedigine gore yazdim. cok tesekkurler @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@macarovski DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells benim case numaram 24 k larda yani her ay belli numaralar açıklanıyor benimkine daha sıra gelmemiş ozaman.Sanki bu sene gelmeme olasılığı var gibi numaram çok yükseklerde diye.Bu arada sabırlı sorduğum cahilce sorulara güzellikle cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum.Olay greencard olduğunda çok fazla boş bilgi dönüyor internette en doğru bilgiyi sizlere sorarak alabileceğimi düşündüm teşekkürler tekrardan

Buyuk ihtimal sira gelir size de. Bu arada sizin numaraniz 2400 mu? Yoksa 24.000 mi? Sanirim DV2019 cizelgesinde yanlis yaziyor?

Green card ve gocmenlik konularinda forumdaki kadar kapsamli ve guncel bilgi iceren baska bir turkce kaynak oldugunu zannetmiyorum zaten. En azindan ben henuz denk gelmedim. Diger bilgiler bos degil de, genelde ya guncel olmayan bilgiler isitilip isitilip servis ediliyor ya da kisitli bilgisi olan arkadaslar buyuk yorumlarda bulunuyorlar dolayisiyla insanlarin kafasi karisiyor. Forumda bu konulara hakim 100'lerce kisi var, birinin dikkatsizligini ya da hatasini baskasi aninda duzeltebiliyor, ayrica pek cok konuda periyodik olarak guncel bilgi ve deneyimler de aktariliyor. Dolayisiyla gocmenligi ilgilendiren konularda hem dogru hem de en guncel bilgiye ulasmak cok daha kolay oluyor.

• yukarıda mülakat için gereken belgeler kısmında ds260 formu çıktısı veya maile gelen mektup yazmıyor bunun gibi belgeler gerekli mi eksik bir şey olsun istemiyorum, bir de sadece greencard talihlisinin mi diploması gerekli,diğer aile üyelerinin eğitim düzeyi önemli değil mi? diploma haricinde mesleki yeterlilik belgesi de var, sadece diploma yeterli mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |