Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Bavul Hazırlama - Yeni Hayat , Yeni Bir Başlangıç ...

• @theasdfhjk Bir valizin en fazla agirligi 32kg olabiliyor, fazlasını cıkartiyorlar. 23kg hakkınızı , valizi fazla doldurarak en fazla 32kg ya tamamlayabilirsiniz bunu icin de aradaki farkı sizde alandan aliyorlar. THY web sitesinde fazla kilo hesaplama araci size eger 23kg den fazla goturecekseniz fiyat bilgisi veriyor. TK icin onceden satin alma yapabildiginiz gibi alanda da odeyebilirsiniz. 1-2 kg ya laf etmezler kanımca ama 4-5 kilodan sonra ucret isterler diye tahmin ediyorum. IATA kurallari geregi, bir valiz , calisan guvenligi gerekcesi ile en fazla 32kg olabilir.

• @cnpist, içinde söyledi: Bavul Hazırlama - Yeni Hayat , Yeni Bir Başlangıç ...

@theasdfhjk Bir valizin en fazla agirligi 32kg olabiliyor, fazlasını cıkartiyorlar. 23kg hakkınızı , valizi fazla doldurarak en fazla 32kg ya tamamlayabilirsiniz bunu icin de aradaki farkı sizde alandan aliyorlar. THY web sitesinde fazla kilo hesaplama araci size eger 23kg den fazla goturecekseniz fiyat bilgisi veriyor. TK icin onceden satin alma yapabildiginiz gibi alanda da odeyebilirsiniz. 1-2 kg ya laf etmezler kanımca ama 4-5 kilodan sonra ucret isterler diye tahmin ediyorum. IATA kurallari geregi, bir valiz , calisan guvenligi gerekcesi ile en fazla 32kg olabilir.

Aslinda hersey check-in yapan THY calisaninin o anki ruh haline gore belli oluyor.

Bir defasinda 38 kg agirliginda valizi Antalya-Frankfurt ucusunda hic sorunsuz kabul ettiler.

Ama onceki yil 30 kg gelen bir valiz icin $80 istediler.

• @MySea bana bu gelisimde LH da oldu bu dediginiz. 32kg max yaptım valizi alanda odemek uzere, c-in esnasında gorevli buyrun gecin dedi, para felan istemedi. Aynen dediginiz gibi, elemanın insiyatifinde hersey.

• ⭐⭐⭐

Herkese merhaba, büyük boy valizin kendi ağırlığı yaklaşık 4.5 kg, orta boy valiz ağırlığı yaklaşık 3.5 kg. Büyük boy valizde içine koyacağımız eşya yakşaşık 18 kg dan biraz fazla, orta boya koyacağımız eşyada 19 kg dan biraz fazla. Hangi boy valizi tercih etmek mantıklı olur. Teşekkürler.

• @Erkan-Gürsoy Ikisi de ayni agirliga geliyor ve sorun cikartmiyor. Size gore hangisi tasima acisindan avantajli ise onu kullanin bence.

• ⭐⭐⭐

@MySea Teşekkür ederim

• @boraozc çok geç gördüm cevabınızı ama getirmedim 🙂 bana da sanki uymayacakmış gibi geldi. İyi ki getirmemişim

• El bagajında cam eşya taşımanın sakıncası var mı? 2kutu çay bardağı takımı var. Arkadaşımın siparişini kırmadan götürmek için el bagajına koyma gibi bir niyetim var.

• @hasbelkader kutusunda sikinrisiz getirmistim ben. daha guvenli olsun derseniz hepsini ayri ayri kagit ya da havali plastik ambalaja sarabilirsiniz. Kabin bagajini ust taraf koyarken de , baskalarinin uzerine bir esya koymamasini rica edersiniz.

• 3 hafta sonra 2 ufak çocuğumuzla (1ve 3 yaş) kısmetse ailecek b1/b2 vizesi ile jfk ya giriş yapacağız. Seyahatimiz toplam 13 gün sürecek. Çocuklarımızla ilk uzun süreleri uçuşumuz olacak. Eşimle beraber şimdiden bavul hazırlamaya başladık ve oyuncakları, hazır mama, kıyafet vs derken 3 büyük boy valiz, 1 tane 70lt sırt çantası(uçak altı) , bir tane 40lt sırt çantası(kabin boy), bebek bakım çantası ve bebek arabası toplamda bagajımız çıkıyor. Amerikaya ilk seyahatimiz olacak girişte bagaj sayısından dolayı herhangi bir sıkıntı yaşar mıyız?malum günü birlik gezilerde bile bir sürü malzeme taşıyoruz yanımızda. Çocuklar için en az 20-25 minik kavanoz hazır mama götüreceğiz bununla ilgili bir kısıtlama var mı bilmiyorum. Birde 2 bebekli bir aile için uçak içinde tavsiyeleriniz ne olur? Hangi bölümünde oturmak daha pratik olur? bu arada çocuklar uçakta rahat uyusun diye gece
    Uçuşu aldık. Malum kerataları zaptetmek zor oluyor.

• @Allochthonous; yaklaşık 3 ay önce bir ve üç yaşında iki çocukla ist-dfw uçusunu gerçekleştirdik. En arka sağ köşeden aldık. Fazladan 1 koltuk satın aldık, yani 4 koltuk aldık. Anne ve çocuklar için her ihtimale karşı 3 koltuğun yerini satın aldık. Dördüncü koltuğu check-in günü yan sıradan alamadım yanın bir önünü alabildim. Yan yana sayılır. Organik uyku yapıcı damlalar var. Eczacınıza danışabilirsiniz. Onu normal uyku vaktinde verdik. Rahat uyudular. Buzullara yakın geçerken uçak soğuyor ona dikkat ettik. Uyanınca büyük çocukla baştan aşağı uçağı bir kaç tur gezdik. O yürüdü peşinden ben. En arkada olduğumuzdan büfe ve tuvalet ile kapının ordaki koltukta da baya vakit geçirdik. Uçak içi eğlence sistemi de yardımcı oluyor. Uçakta mama bile veriyorlar. Koltuklar yatsa da çocuklardan küçük olanı kucağımızda sırayla uyudu. Büyük olan yattı iki koltuğa. Korktuğumuz gibi ağlama filan olmadı. Antepten aktarmalı gelmemize rağmen kötü değildi yolculuğumuz. Gelince normal uyku düzenlerini almaları 1 hafta kadar sürdü. Saat saat kaydıra kaydıra yerel saate uyum sağladık. İlave sorunuz olursa sorun lütfen.

• Bu ileti silindi!

• Selam, bavul kg bilgisi yazılmış ama ölçü yazan olmamış, büyük boy bavul için en+boy+yükseklik toplam 158 cm yi geçmemesi gerekiyormuş. Bazı bavullar ekstra büyük olduğu için bu detay önemli. Thy kesinlikle bu ölçüyü geçen bavulu kabul etmiyoruz diye bilgi verdi. Bavul hazırlayan arkadaşların bilgisine..

• Selamlar, bavul hazirligi surecindeyiz ve bizim icin inanilmaz onemli(!) bir sorum olacak. Bavulumuzla borek, corek, pogaca vs goturebiliyor muyuz 🙂 Et urunsuz tabiki. Peynirli patatesli vs. yolculukta ve ilk gunlerde tuketiriz para harcamayiz dedik ama yasakli olmasindan ve orada cope gitmesinden korkuyorum acikcasi.
    Gida beyani yapilan formda ya da gumrukteki kisiler sordugunda ben boregi nasıl anlatacagim hic bilemedim:) Daha once ulkeye sokanlar vardir eminim ki ama ben resmi durumu arastirmaya calisiyorum. Taze meyve sebze, et urunu ya da olmus hayvan goturmeyecegiz:) patatesli rulo borek yahu... umarim bilgisi olan vardir, simdiden tesekkurler

• @holley bavulda değil ama el bagajında sorun olmayacaktır.

• Genelde el bagajına dikkat etmiyorlar.

• @smesut teşekkürler elinize sağlık çok güzel yararlı bir paylaşım olmuş.

• @smartcells ufuk açtı bu görsel.

• @vikki_yaan çantama kıymalı börek koyuyordum çıkardım sayenizde sağolun deneyim paylaşımı için.

• Sizce evraklar hariç bavulumuza koymamız lazım en önemli şey nedir?
    Sonuçta ufak elektrik şeyler çalışmaz, adaptör lazım.. saç kurutma makinesi..falan..
    şu an evraklar, belki bir kaç ailemize özel değerli şeyler başka bir şey aklıma gelmiyor

Benzer Başlıklar

• 14
  • 2806
  • 7
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |