Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ss06 Vermiş olduğunuz kullanıcı adı telegramda çıkmıyor, özelden doğru bir şekilde kullanıcı adınızı iletirseniz yardımcı olabilirim

• Selamlar arkadaşlar, mülakat için hazırladığım evraklar:

• 5x5 fotoğraf
    • diploma fotokopisi
    • nüfus kayıt örneği
    • ingilizce adli sicil kaydı
    • askerlik durum belgesi
    • pasaport
    • sağlık raporu
    • hesap dökümü

Bu belgeler haricinde götürmem gereken bir belge var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hypecorn32 mülakata 7 ~10 gün kala mülakat götüreceğiniz evraklar için konsolosluktan mail alacaksınız, lütfen o maili bekleyip evraklarınızın kontrolünü yapın.

bu mail bazen gelmeyedebilir.

eğer herhangi bir mahkeme kaydınız yoksa belgeleriniz tamam görünüyor.

• Bu ileti silindi!

• Arkadaslar merhaba 2023EU276** case number sahibinin esiyim. Bir kac sorum olacak esim daha once evlenip bosandi ve bir cocugu var ds formunu doldururken cocugun bizimle amerikaya gelmeyecegini belirttik bu konu ile ilgili sorum
    1-) konsolosluk gorusmesine çocuğun mulakata gelmesi gerekiyor mu ve cocukla ilgili herhangi bir evrak goturmemiz gerekiyor mu?
    2-)Diger sorum ise benim esim turk vatandasi degil ama son 3 yili turkiyede benle gecirdi burda calismiyor o yuzden ustune para giris cikisi veya gayrimenkul vesayire yok. Benim evim ve arabam var benim mal varligimi gostermemiz yeterli olur mu yoksa illa esimin hesabinda mi 20k$ gostermemiz gerekiyor
    3-)birde, esim halen turk vatandasi olmadigi icin turkiyeden alacagimiz adli sicil belgesi yeterli olur mu?
    4-) ayrica nasip olurda vizeyi diyelim temmuzda( 276** case numbera temmuz agustosta gelir mi sizce mulakat sirasi 3.tip maili aldik) aldik ulkeyi en gec ne zaman terk edip amerikada olmamiz gerekir ve esim benle beraber amerikaya gelmek zorunda mi ilk gidisimde?
    Simdiden degerli cevaplariniz icin cok tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐

@fatihiuliana

1. Sizinle amerikaya gelmeyecek kişinin konsolosluğa gelmesine gerek yok. Normal evraklarınızı götüreceksiniz çocuğunuzla ilgili soru sorabilir o gelmeyecek mi diye belirtirsiniz gelmeyeceğini
    2. Evli olduğunuz için kendi hesabınızdaki birikimi de gösterebilirsiniz
    3. Türkiyeden adli sicil kaydını alın ama kendi doğum ülkesindende polis raporu isterler onu eksik etmeyin. Daha önce 1 seneden fazla yaşadığı başka ülkeler varsa oralardanda almanız gerekir.
    4. Sağlık raporunuzu aldığınız tarihten itibaren 6 ay içinde Amerikaya giriş yapmanız gerekir. Asıl talihli eşiniz olduğu için ilk girişi eşinizle beraber yapmanız gerekiyor

• Merhaba. Ankaradan Tiflise dosyayı transfer ettiğimizde Tiflis onay verdikten sonra Ankaraya mı mail atmalıyız transfer için?

• ⭐⭐⭐

@aslanamca Tiflis dosyanızı taşımayı kabul ettiyse Ankaradan kendisi talep edecektir sizin tekrar Ankaraya mail atmanıza gerek kalmaz

• Arkadaşlar merhaba herkese,
    Mülakatım yurtdışında olacak.
    Banka hesap döküm özetini istediğimde banka bana ;
    -( 1 sayfalık )Noterdeki soğuk mühürlü yazı
    -(2 sayfalık ) Ticaret Sicil Gazetesi
    -(6 sayfalık ) Yönetim kurulu karar tutanağı
    -(2 sayfalık ) Ticaret Sicil Müdürlüğü
    Ve son olarak 1 sayfalık hesap özetimi 🙂 vermekte.

Yeminli tercümanlar sadece hesap özetimin olduğu sayfanın (1 sayfanın ) özetini TR-ENG çevirisinin yeterli olacağını söyledi.

Gitmeden önce tüm konulardan emin olmak istiyorum ama sadece bu konu kafamı kurcalıyor.

Tüm 12 sayfanın tercümesini yaptırmak gerekli mi sizce ( 12 sayfada baya tercüme edilmesi gereken küçük küçük çok yazı var ) , yoksa sadece hesap özetini çevirmek yeterli midir ?

Teşekkürler şimdiden

• ⭐⭐⭐

@editargem Hesap özeti yeterli olacaktır geri kalanı anlamaz bile zaten yurtdışındaki konsolosluk

• Belli ki Ankara cok kisiye card vermeyecek oncelik ukrain ve digerlerinde

• @Emre-Kurtulmuş İşte ben de ondan korkuyorum 🙂 Yani anlamaz ama önemsemez mi , yoksa burada yazılanları anlamıyorum bunları da çevirmeniz gerekiyor der mi acaba

• ⭐⭐⭐

@editargem Tercih sizin yurtdışındaki çoğu konsolosluk maddi evrak bile istemiyor. Gereksiz evrak yükünü de pek sevmiyorlar okuduğum deneyimlerden yaptığım çıkarıma göre ben olsam sadece hesap bakiyesini gösteren belgenin çevrimini yapar isterlerse onu sunardım ama kendinizi daha rahat hissedecekseniz diğer sayfaları da çevirebilirsiniz

• @Emre-Kurtulmuş Vize mülakatı neden bu kadar geç verilmiş acaba Siz Ds-260 hemencik doldurmuşsunuz?

• ⭐⭐⭐

@ytrbilgisayar Haziran biraz geç submitti erken mülakat için, bir çoğu kişi erken submit ile mayıs ayında çoktan doldurmuştu formunu

• Merhabalar, 20 Ocak 2023 tarihinde mülakatımız başarılı geçti ve vizemiz onayladı. (Mülakat deneyimimize buradan ulaşabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/5336/dv2023-mülakat-deneyimleri/881 ) Pasaportlarımızı da geçtiğimiz hafta teslim aldık.
    Sizlere sormak istediğimiz soru ise şu şekilde; vizemizin son geçerlilik tarihi 17 Temmuz ve biz Temmuz ayının başında düğünümüzü yapıp öyle gitmek istiyoruz. Yani vizemizin bitiş tarihine 1 hafta kala ancak ABD'ye gidebileceğiz. Bu bir sorun yaratır mı? Daha erken bir tarihte (Mart ayı gibi) ABD'ye 1-2 gün kalacak şekilde gitmek bizi garanti altına alır mı? Bunu yapmak mantıklı mıdır? Değerli görüşlerinizi almak istedik. Cevaplarınız için çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tpekgil54 teorik olarak evet mümkün ancak; geçmiş yıllardan biliyoruz ki vizesinin son günene kadar bekleyen arkadaşlarımız covid yasakları yüzünden ABD'ye giremedi ve göçmenlik haklarını kaybettiler.

evet, çok sıradışı bir durumdu lakin bunlar hep ihtimaller dahilinde. bu yüzden tavsiyemiz her zaman göçmen vizenizin son gününe bırakmadan ülkeye girişinizi yapmanızdır.

şimdiden mutluluklar ve iyi yolculuklar dilerim.

• Merhaba @gucarslan, pasaportum elime ulaştı ve "USCIS Immigrant Fee" ödememi gerçekleştirdim. Yalnız sadece adres onaylamam gerekiyor. ABD'ye girişim net olmadığı için adresi onaylasam herhangi bir sorun olur mu? Verdiğim adresteki biri kartı alabilir mi. Nasıl ilerlemem gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hypecorn32 girişinizi yaparken ilgili adresi, sarı zarfınızı verdiğini cbp memuruna söyleyip kontrol etmeniz yeterlidir.
    verdiğiniz adresteki kişi kartınızı teslim alabilir. sadece adreste yaşayan kişinin isminin başına C/O ibaresi ekleyin.

• @tpekgil54 merhaba, vizeniz hayırlı olsun 🙂 bir şey merak ettim mülakat tarihi verildikten önce mi evlendiniz yoksa sonrasında mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

144

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |