DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• CR-1 ile ilgili sorular

Merhabalar,
    Kız arkadaşım 2 ay sonra Türkiyeye gelecek ve türkiyeden evleneceğiz. Daha önce yüz yüze gelmedik, dügün yapacağız.
    1- 7 aydır tanışıyoruz (oyunda tanıştık)
    2- hediyeler alıyorum ona, (amazondan)
    3- 1 kere yüz yüze geleceğiz ve evleneceğiz(ilerleyen zamanda tekrardan yüz yüze geleceğiz fakat ilk aşama için sadece 1 kere olacak)
    4- nufüs doğum kaydım ile kimlikteki yaşım arasında fark var ve 1 yıl kimlik yaşım büyük - mahkeme kararıyla düzeltmem gerekiyor mu? Düzeltirsem bir sorun çıkar mı?
    5- askerlikten çürük belgem var (kilo üzerine tek mülakatta çürük verdiler, yıl bile izin vermediler)
    6- sağlık konusunda bir sorum var.
    Bebekken kalp ameliyatı oldum fakat hiçbir sorunum yok şuan ve (atletizm lisansım var ferdi olarak) türkiyede hali hazırda bir yerde 3 yıl oldu sigorta girişim var. Hiçbir sağlık sorunum yok. Sadece ameliyat izi var. Bulaşıcı hastalık vs yok.
    Cevaplarsanız çok sevinirim. Kafam karışık bu konular ile ilgili
    7- ve bütün işlemlerimizi türkiyeden aracı firma(danışman) ile yapmak istiyoruz.

• Herkese merhaba, dün konsoloslukta vize görüşmem vardı. Evrakları kontrol edip sponsorluk için eşimin gelirinin yeterli olmadığını söylediler. Bu durumda yeni bir sponsor ayarlamanız gerekli ve ikinci ayarlanan sponsor evli ise I-864A formunu doldurmalı dediler. Ama forumda okuduğum yazılardan ikinci sponsorun ı-864, eşinin ise ı-864a formunu doldurması gerektiğini anladım. Biraz kafam karıştı. Bilgisi olan cevaplayabilir mi?
    Herkese bol şans.

• @Yasen-Erbil selam bizde öyle yaptık eşimin babası bana sponsor oldu aynı evde yaşadıkları için annesi de forum doldurdu o da. Yani durum bundan ibaret kim sponsor oluyorsa o kişi evli ve aynı evin içinde başka kişi varsa onlarda form dolduruyor işte anladığım bu

• @Diren-taşkın işlemleri birisi ile yapmanıza gerek yok sistemde zaten ne istediği vs yazıyor onları yaptığınız sürece bir sorun yaşamazsınız. Nüfus kayıt örneği istiyorlar sadece arşiv kayıtlı orada yazıyor zaten her şey sizin bildiğiniz resmî bir şey olmayan şeylerle ilgilenmezler. Askerlik durum belgenizde ne yazıyorlarsa onu kabul ediyorlar yani aslında yüklediğiniz evrakların hepsi e devletten oluyor dolayısıyla sizden başka bir şey istemiyorlar. Onun dışında evlendiniz vs hemen başvurduğunuzda sizden kanıtlayıcı belgeler istiyorlar dolayıyla ilk görüşmede evlenip başvurunca nasıl sonuçlanır bilemiyorum. Her şey zaten bu başlık altında yazıyor tek tek kontrol edin herkes aynı şeyleri yapıyor değişen bir şey yok kimsede bol şans.

• @Yasen-Erbil gelir ne göstermiştiniz

• @Olkan-Oflaz-0 Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
    Yıllık izin alamıyor bu yüzden gelemiyor ve geldigi gibi evleneceğimizi düşünüyorum zaten bu aşamada en az 2 yıl bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Bilgin var mı bilmiyorum ama ameliyat ile ilgili bir sorun olur mu? Sadece izi kaldı. Veya süreci başarı ile geçersek sağlık raporunu 15 gün önceden almalı mıyım ekstra kontroller isteyebilirler diye?

• @Olkan-Oflaz-0 ve ailem annem ve kardeşimle wp görüşmeleri var (6 aydan beri) görüntülü konuşma Aralık ayına ait ekrangörüntüleri var benim vizem olmadıgı için gidemiyorum, o da sağlık çalışanı ve çocugu oldugu için gelemiyor açıkçası ilk adımı atıp daha sonra çocugu ile geleceğini söyledi, onun annesi ile facebookta konuşmalarımız var.

• arkadaşlar,merhaba... 2 sorum var bizzat tecrübesi olan birileri sorularımı görürse kısaca cevaplayabilir mi?
    1-) bu ceac için istenilen tax transcript irs ten indirilenlerin hangisi oluyor? irs te her sene için 4 farkli evrak var.bu evraklar; tax return transcript, account transcript, wage and income transcript ve Record of account.
    2-) konsolosluğa randevuya giderken her evrağın orjinalini istiyorlar bildiğim kadarı ile, bu transcriptler zaten irs in sitesinden indirildi bunları mı print edip orjinal diye götürdünüz yoksa eşiniz abd den damgalı muhurlu irs evrakı falan mı gönderdi size?

• @uguran Sponsor evraklarını büyükelçilikte istemiyorlar sisteme yüklenmesini istiyorlar. Ceac sisteminden bakıyorlar mülakatta. Ama şöyle bir durum var memur bir evrağı sistemde göremedi ve bir arkadaşım da bu konuda sıkıntı yaşadı. Yanında götürdü ve orada memura vererek vizeyi aldı. Eksik evrak yüzünden süreci uzayacaktı. Bende götürdüm benim işime yaramadı. herkesin götürmesini tavsiye ederim yanında ne olur ne olmaz. 5 dakikalık print işlemi sonuçta. Ve söylediğin gibi o evraklar zaten orjinal oluyor mühüre falan gerek yok direk print yap o geçerli oluyor.

• @uguran

1. Biz Tax Return Transcript, ek olarak da Wage and Tax Statement (w2) belgesini yüklemiştik. İnternetten temin ettik. Kabul edildi.

2. Baskılarını götürdüm ama istemediler. Size de götürmenizi tavsiye ederim. Olur da isterlerse yanınızda olması işinizi hızlandıracaktır.

• Merhaba arkadaşlar, öncelikle herkes için en iyisini diliyorum.
    Dün mülakatım olumlu sonuçlandı. Görmek istedikleri tek şey samimiyet ve gerçek bir evlilik legal olmayan evlilikleri fazlaca sorguluyorlar.
    Bu süreç hem maddi ve manevi olarak zor bir süreç. Herkese kolaylıklar diliyorum.
    Bu forum benim için çok yararlı oldu. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

• @demirdenkadifeldiven hayırlı olsun. Umarız her şey gönlünüze göre olur.

• @crazycells merhaba,
    ayrıntılı bılgı ıcın tesekkurler.benım sormak ıstedıgım soru ıse b1-b2 vızesi ile abd li es ile abd ye gıdıldıkten ne kadar sure sonra GC basvurmak gerekmekte.hemen basvuru yapılsa sorun olur mu ya da bır kac ay beklemek mı mantıklı.cunku esım abd den emeklı ve benım calısmam gerek bu yuzden GC ve SSN almam gerekmekte.ama acele edıpte hayırdır turıst vızesi ile geldin. gelır gelmez burada yasamaya mı karar verdin derler mı bilemedim:(
    cok tesekkurler.

• @Fatma-Antalya : ABD’ye ulaltıktan sonra 3 ay bekleyip adjustments of status’e başvurmanız gerekir. Bir avukata danışmakta fayda var.

• Mülakatta askerlik belgesi istiyorlar, yoklama kaçağı olduğunda sorun oluyormu , bilgisi olan varmı

• @Olkan-Oflaz-0 yoklama kaçağıyım ben mülakatta bir sorun çıkarmı sizce

• @Uycleperdue çok teşekkürler.avukat için fiyat aldım 3000 dolar ve 4000 dolar deyince ben şok😬
    Zaman ayrılarak her tecrübenin paylaşıldığı bir platform ,emeği geçen herkesin işleri kolay gelsin çok amin 😊

• İ130 onayını aldım 2 ay önce ama hoş geldin mektubu gelmedi daha , yaklaşık 65 gün oldu , bir öneriniz varmı nereden bakabilirim daha detaylı

• @Er-Ad Verdiğiniz adrese postayla ve emaille gelmiş olması gerekir.

• @Fatma-Antalya Anladım, size özelden bir avukat ismi atıyorum bir de onunla görüşün.

Benzer Başlıklar

• 2982
  • 3
  • 1485
  • 5062
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.7k

| | | |