Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar konferansa katılmak için vize başvurusunda bulundum. DS-160 doldururken vize türüne B tipi, specify kısmında B1 - conference seçeneğini seçtim. Vizem onaylanırsa B1 tipi kısa süreli bir vize mi alacağım, yoksa 10 senelik B1/B2 tipi vize mi alacağım?

Son olarak eğer kısa süreli bir vize alacaksam, konsoloslukta DS-160'ı güncelleyip, konferansa katılmak amacıyla B1/B2 tipi vizeye başvurabilir miyim ?

• Benimde 15 gün sonra İstanbulda mülakatım var. Heyecan dorukta, Kanada vizemin olması bana artı sağlayacak mı merak içindeyim.. Gerçekten tatil amaçlı gidiyorum 1 haftalık gün gün gezecegim yerler otellerim belli umarım yüzüm gülerek çıkarım

• Herkese selamlar,

Su anda ABD'nin en iyi 10 okulundan birinde yuksek lisans yapmaktayim. F-1 ile geldim. Ablam da 7 senedir burada ancak henuz greencard alabilmis degil. Sureci devam ediyor. Annem ve babam icin daha once iki kez turist vizesine basvurduk ancak ikisinde de red aldik. Babam esnaf, annem ev hanimi. Muhtemelen gelip burada kalacaklarindan suphelendikleri icin vermiyorlar diye dusunuyoruz. Su anda Allahin hakki 3'tur diyerek 3. kez basvurduk onlar icin. Okulumun mezuniyetini ve hamile olan ablamin dogumunu mazeret gosterdik. Cunku bu iki olay da mayisin ilk haftasina denk geliyor. Bunu da gerekirse kanitlayabiliyoruz belgeler ile. Ancak verilen gorusme tarihi suan icin Eylul 2023. Her gun bakiyoruz cekebilir miyiz one diye ancak henuz bir bosluk yok ist konsoloslugunda. Acaba yeni bir DS-160 doldurup konumu bu kez ankara diye secsek mi diye dusunuyorum. ankarada daha fazla bosluk var deniyor. ancak beni bu noktada tarihten ziyade yine red yeme ihtimalleri dusunduruyor. ailecek gercekten biktik ve yorulduk. Bu turist vizesi olaylarina gercekten hakim olan kisilerden akil hocaligi rica ediyorum. boyle bir durumda nasil bir yol izlemeliyiz? okudugum okulun isminin sayginligi benim icin isime yaramisti tabii ki vize surecinde, peki annem babam icin de ise yarar mi? yoksa dogumu mu mazeret gostermeliyiz? neler tavsiye edersiniz? simdiden cok tesekkurler.

• Bu ileti silindi!

• @waterman Tamamen yasalarca belirlenmiş bir vize kriteri yok.
    Yani yasada şu kişi şöyle şöyleyse kesin vize verin diye bir ibare yok. Benim bildiğim vize memuru sizin otomatik olarak abdde kalacağınızı varsayarak görüşmeye başliyor ve ona göre değerlendiriliyorsunuz.

Mesela abdde illegal olarak 2 kez 3-4 ay çalışmış olan tanıdığım daha yeni b1'i yeniledi.
    Buna rağmen ailesinin ankarada şirketi olan(milyon dolarlar var hesaplarında), abdde fuara gitmek isteyen(şirketle alakalı tamamen,alıcı bulmak istiyorlardı,network vs) kişiye red verildi.

Olay garip yani. Genelde birbirini tutmuyor. Lakin insanın düşündüğü o ekranda kesin birşey çıktığı. Database'de kesin birşeyler çıkıyor diye düşünüyorum.

• @ahmet001 ablaniz veyaz sizden daha once bahsettiniz mi ds160 formlarinda? Eger bi bilgi yanlisligo var ise ondan dolayi da red almis olabilirler. Ablaniz nasil geldi buraya bu da onemli tabi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Atakan-Ünsal, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

B2 vize randevum 7 şubatta ve 6 nisanda bedelli askerliğe gideceğim. Acaba askerliği yapmakla yapmamak vize durumunu nasıl etkiler. Askerlikten önce mi gideyim yoksa sonra mı gideyim vize randevusuna. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Eğer askerliği yaptıktan sonra vizeye gitmek mantıklı ise randevumu başkasıyla değiştirmeye çalışabiliriz.

Ayrıca DS-160 formunda askerliğe dair hiçbir bilgi doldurmadım. Acaba benim mi gözümden kaçtı. DS-160 formunda askerlik ile ilgili bir bölüm var mı?

doldurmaniz cok da onemli degil, askerligi yapip yapmamaniz kararda cok da etkili olmayacaktir diye dusunuyorum. neticede bu amacla Turkiye'ye geri donmek zorunda degilsiniz, o nedenle olumlu veya olumsuz katkisi olmayacak kanimca...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İsmail-Kundakcı, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Selamlar arkadaşlar, ds160 formunda nisan gibi amerikaya gideceğimi belirtmiştim fakat 9 şubatta randevum var. Eğer vizem onaylanırsa 10 şubatta direk giriş yapabilir miyim?

Cogunlukla alacaginiz vize ayni gun basliyor, o nedenle hemen kullanabilirsiniz. Ama turist vizesi gorusmesinde soyleyecekleriniz ne ise, ABD'ye giriste de ayni bilgileri vermenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@senator, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Öncelikle iyi günler. 1.5 yıldır aynı eczanede çalışıyorum iş yerimden geri döneceğime dair kaşe imza alacağım fakat daha önce yurtdışı deneyimim olmadı bu yüzden kafamda 2 3 günlük olmak üzere birkaç avrupa ülkesine (Schengen) tatil planım var. Sizce mantıklı bir hareket mi yapıyorum? 20 yaşındayım bu yüzden vize alazsın diyenler olmuştu bana😔

yurtdisina, ozellikle de vize isteyen ulkelere, gidip geri donmus olmaniz dosyaniza olumlu yansiyacaktir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Yılmaz-0, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar konferansa katılmak için vize başvurusunda bulundum. DS-160 doldururken vize türüne B tipi, specify kısmında B1 - conference seçeneğini seçtim. Vizem onaylanırsa B1 tipi kısa süreli bir vize mi alacağım, yoksa 10 senelik B1/B2 tipi vize mi alacağım?

Son olarak eğer kısa süreli bir vize alacaksam, konsoloslukta DS-160'ı güncelleyip, konferansa katılmak amacıyla B1/B2 tipi vizeye başvurabilir miyim ?

Zaten genelde siz B1 veya B2 secmis olsaniz da konsolosluk B1/B2 olarak veriyor, bilginize. O nedenle sadece bu amacla degisiklik yapmaniza gerek yok. Vizenizin uzunluguna konsolos karar verecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@historian, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Benimde 15 gün sonra İstanbulda mülakatım var. Heyecan dorukta, Kanada vizemin olması bana artı sağlayacak mı merak içindeyim.. Gerçekten tatil amaçlı gidiyorum 1 haftalık gün gün gezecegim yerler otellerim belli umarım yüzüm gülerek çıkarım

bol sanslar, iyi haberlerinizi bekliyor olacagiz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmet001, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Herkese selamlar,

Su anda ABD'nin en iyi 10 okulundan birinde yuksek lisans yapmaktayim. F-1 ile geldim. Ablam da 7 senedir burada ancak henuz greencard alabilmis degil. Sureci devam ediyor. Annem ve babam icin daha once iki kez turist vizesine basvurduk ancak ikisinde de red aldik. Babam esnaf, annem ev hanimi. Muhtemelen gelip burada kalacaklarindan suphelendikleri icin vermiyorlar diye dusunuyoruz. Su anda Allahin hakki 3'tur diyerek 3. kez basvurduk onlar icin. Okulumun mezuniyetini ve hamile olan ablamin dogumunu mazeret gosterdik. Cunku bu iki olay da mayisin ilk haftasina denk geliyor. Bunu da gerekirse kanitlayabiliyoruz belgeler ile. Ancak verilen gorusme tarihi suan icin Eylul 2023. Her gun bakiyoruz cekebilir miyiz one diye ancak henuz bir bosluk yok ist konsoloslugunda. Acaba yeni bir DS-160 doldurup konumu bu kez ankara diye secsek mi diye dusunuyorum. ankarada daha fazla bosluk var deniyor. ancak beni bu noktada tarihten ziyade yine red yeme ihtimalleri dusunduruyor. ailecek gercekten biktik ve yorulduk. Bu turist vizesi olaylarina gercekten hakim olan kisilerden akil hocaligi rica ediyorum. boyle bir durumda nasil bir yol izlemeliyiz? okudugum okulun isminin sayginligi benim icin isime yaramisti tabii ki vize surecinde, peki annem babam icin de ise yarar mi? yoksa dogumu mu mazeret gostermeliyiz? neler tavsiye edersiniz? simdiden cok tesekkurler.

Bol sanslar.

DS-160'i yeniden doldurmasaniz da mulakati Ankara'ya alabilirsiniz. Daha once hem dogum nedeniyle hem de mezuniyet toreni nedeniyle annesi/babasi turist vizesi alan kisileri gordum, ama tabii ki biri icin ise yarayan bir metod sizin isinize yaramayabilir; maalesef herkesin profili farkli. Sizin durumunuza en uygun durumun ve planin ne oldugunu dusunuyorsaniz o sekilde bir seyahat plani yapmalisiniz.

Babanizin Turkiye'de is yeri sahibi oldugunu, iyi kazandigini ve bu durumun devam etmesi icin annenizle beraber Turkiye'ye geri doneceklerine dair bir senaryo cizmeniz faydali olacaktir. Turkiye'de rahat hayati olan biri, ABD'de kacak yollar ile kalmaz...

• ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@ahmet001 ais sitesine girip randevuyu yeniden planla dediğinde konumu ankara seçip oraya ait randevuları görebilirsiniz. Yeniden bir form doldurmanıza gerek yok şuan mayıs 10 gibi boş günler var

• ⭐⭐⭐⭐

@Programmer, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ibrahimasar Geçmiş olsun. Yakın zamanda mıydı vize görüşmesi?

2021 aralık ayı idi.

• ⭐⭐⭐⭐

@charon, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ibrahimasar hocam bana onay vermisti de normalden fazla soru sordugunu Ve cok uzun yazdigini hatirliyorum

Bize de sordu ha sordu. Dedik verecek herhalde. Aslında şimdi benim yorumum, vizeyi vermeye olumlu baksa zaten o kadar zorlamaz. Vermeme kanaatinde olduğu zaman, verme gerekçesi var mı yok mu emin olmak için bol bol soruyor. Eğer bu cevaplardan memnun olmazsa, tatmin olmazsa, şüphelerinde haklı olduğunu düşünürse çaaatt diye reddi yapıştırıyorlar.

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar aslında düşündüğümüzde vermeye çalışıyor bir noktada uzatıp hala emin olmak istediğine göre direk red vermeyip sorguladığına göre

• Sn @crazycells, iş amaçlı olarak b1/b2 vizemi aldım nisan ayında gideceğim, fakat iş amaçlı gidip geldikten sonra yaz aylarında da ailecek turistik amaçlı gitmeyi planladık. İkinci kez turistik olarak gittiğimizde pasaport polisi bize, siz bu vizeyi alırken iş amaçlı almışsınız diyerek ülkeye almama durumları olur mu acaba ?

• @ahmet001 ankaradan alırsanız mart 2023 e boş yer var suan turist vizesinde

• ⭐⭐⭐

@eskiciugur B1/B2 hem turizm hem iş amaçlı bir vize zaten bir kere aldıktan sonra vizenizi siz niye böyle geldiniz demez kimse merak etmeyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

37

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |