Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ds 260 formunu doldururken daha önce yurtdışına çıkmadım demiştim ama 1 ay içinde yurtdışına çıkacağım bu durum için güncellemem gerekir mi? case number 9000'lerde. şimdiden teşekkürler.

• @tonymiami dogum yeriniz neresi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tonymiami siz ilk başvuruda uygunluk (chargeability) seçeneğini BAE seçmişsiniz, bu yüzden BAE çıkıyor. ama sizin uygunluk ülkeniz de, doğum yeriniz olan türkiye olmalıydı. bu yüzden siz EU değil AS kontenjanından secilmişsiniz, bu normal değil.

uygunluk (chargeability), eğer siz uygun olmayan bir ülkede doğmuş olsanız eşiniz ya da anne babanız üzerinden uygunluk ülkesi seçebilirdiniz.

bu tür durumlarda inisiyatif tamamen konsolosluk görevlisinindir, umarım bu şekilde kabul ederler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@makerdige öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    bunun için formu güncellemenize gerek yok.

• @gucarslan Evet, formda dogdugunuz ulkeden mi cekilise katilmak istiyorsunuz, YES or NO yaziyordu, ben hayir dedim, yasadigim ulkeden katilmak istiyorum diye yazdim. Benim Ankara'ya gelip o prosedurlerle ugrasmam mumkun degil. Anladim hata etmisim, eligibility baska bir anlamdaymis. Size sorum, konsolosluk gorevlisinin inisiyatifi derken, kabul edilme sansim gercekten var mi hala? Yuzde kac? Eger kabul edilme sansim cok cok az ise saglik muayenesine, konsolosluk gorusmesine vs. para ve zaman harcamayayim.

• ⭐⭐

@abzr Merhaba lütfen öncelikle sürecinizi imzanıza taşıyın. Bu sene CN yanısıra DS260 submit etme sırasına göre ilerliyorlar Buradan Excel listesine dahil olup süreci takip edebilirsiniz excel listesinden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tonymiami bunun şans yüzdesini size söylememi beklemeyin.
    çünkü % kaçın sizi tatmin edeceğini bilemem.

• @tonymiami Daha önce bu şekilde olanlar görüşmede ret aldı. Burada böyle deneyimler var. Bu tür hatalarda büyük oranda eleniyorsunuz maalesef. Çünkü kıtaların kendi kotaları var. Ben olsam beklentiyi düşük tutardım.

• @Emre-Kurtulmuş çok sevindim sizin adınıza, umarım bundan sonra da her şey sorunsuz ilerler sizin için 🙂

• @ahmet_ Evet tesekkur ederim, cevabiniz benim icin yeterli ve mantikli. Neyse ustumden buyuk bir yuk kalkti, artik rahatlayabilirim. Saglik muayenesi ve konsolosluk masraflarini yapmadan bu bilgilere ulasma imkani icin sizlere cok tesekkur ederim. Ben kendi dosyami kapatiyorum artik. Sizlere iyi sanslar

• ⭐⭐⭐

@tonymiami eğer mülakat alırsanız bence sağlık raporunu almadan konsoloslukta mülakata girin eksik evraktan dolayı AP’ye kalırsınız en iyi ihtimalle konsoloslar kendi insiyatifini de kullanabilir..

eğer ki vazgeçiyorum seneye başvururum diyorsanız ds260 formunuzu açtırın ve o şekilde bırakın.. bol şans dilerim

• @Emre-Kurtulmuş Gözünüz aydın mülakat sürecinizde bol şans dilerim.Tarih ve CN kaça kadar geldigini nerden görebiliriz acaba.

• @waterman Sagolun, cok ince ve teknik ayrintilar gercekten bunlar. Ama yok artik ben gitmiycem, bir daha da basvurmuycam. Alip baslarina calsinlar dosyayi da amerikalarini da. Adamlar resmen tuzak kurmus, orda yazmalari gerekir, eger Eligibility olmayan ulke isaretlediyseniz asagidakilerden hangisine gore isaretlediniz: a) esim o ulkede dogmus b) annem babam o ulkede dogmus vs. gibi. Bunu yazmak zor degil. Resmen insanlari hata yapmaya davetiye cikarmislar, bir de haberin olmadan gidip saglik muayenesi, konsolosluk ucretini de alip en son asamada ret basiyorlar. Parayi aldiktan sonra.

• @ss06 Excel güncellendi. Bakabilirsiniz.

6.100'e kadar geldiler. 12.06 submit mülakat aldı. Siz en az bir kaç ay daha bekleyeceksiniz gibi bu yavaşlıkla. Tabii belli olmaz bunların işi, bakarsınız öbür ay toplu mülakat atarlar. (kendim de inanmadım da neyse 🙂 )

• ⭐⭐⭐

@tonymiami tabi tercih sizin forumu bu yüzden takip etmek gerekiyor en güncel bilgilerden tutun bütün hata payını biz burası sayesinde kapatıyoruz.. geçmiş olsun diyorum o zaman kccye mail atarak ds260 formunu açtırmayı unutmayın hayatınızda bol şans umarım istediğiniz gibi olur herşey ☺

• @ahmet_ 10.03.2023 halen boş verseler o cumaya bari

• @baran-bozdogan Bir günün boş olması mesele değil. İsterler 300+ yapabiliyorlar bir ayda bunu gördük. Kapasiteleri var yani.

O yüzden Nisan ayı 300 EU verip Excel'in yarısına bile gelebilirler. Fakat mesele bunu bu sene de yaparlar mı? Geçen sene arayı kapatmak için yaptılar bu sene normal gidiyoruz mu diyorlar acaba?

Herkese bol sabır diliyorum.

Bu arada yabancı gruplara (DV global vs) yazıyorum Ankara'ya taşımayın burası berbat diye 🙂 Gerçi onlar da görüyor ve şaşkınlar hala 6.100'de olmasına.

• ⭐⭐⭐

@baran-bozdogan 6.100e kadar dağıtmışlar sanırım exceli inceleyemedim daha

• @ahmet_ Çok teşekkür ederim cevap verdiginiz için umarım en kısa sürede bizede gelir mailler😊

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |