Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@aykutcamci Halihazırda içerde göçmenlik başvurunuz var DS260ı doldurduğunuz için, bu yüzden turist vizesi başvurunuz yüksek ihtimalle olumsuz sonuçlanacaktır fakat yine de denemek isterseniz karar sizin. Eğer denemeye karar verirseniz sağlam bir plana oturtmaya çalışın turist vizesi başvurunuzu

Ayrıca sürecinizi imzanıza taşırsanız sorularınıza daha sağlıklı cevaplar alabilirsiniz

• ⭐⭐⭐

@aykutcamci Telegram kullanıcı adınız geçersiz olduğu için eklenememişsiniz gruba. Buradan veya özelden telegram kullanıcı adınızı bana yazarsanız yardımcı olayım gruba eklenmeniz için

• Herkese selamlar ve iyi forumlar, sıram 10bin ve DS-260 formunu ilk gün gönderdim bununla birlikte sanıyorum ki bizleri önümüzdeki 4-6 hafta içinde yavaştan hareketlendirecekler.
    Asıl sorum; ben bu esnada Almanya'ya turistik amaçlı bir gezi planlıyorum ve 30 Ocak'ta randevum var. Almanya Konsolosluğundaki yoğunluktan sebep orada ki işlemlerde şuan için yaklaşık 1-2 ayda tamamlanmakta imiş. Bu esnada benim pasaportum Almanya Konsolosluğunda kalacağı için, benim bu vizeye başvuru yapmam sizce sağlıklı olur mu? bu konuda beni bilgilendirebilenler olursa çok sevinirim..

Şimdiden teşekkürler

• Merhabalar herkese. Umarım herkesin mülakat alabildiği bir 7 ay geçiririz. Ben siteye yeni üye oldum. Çoğu bilgileri de okudum ancak sormak istediğim bir kaç soru var. Deneyimli arkadaşlardan cevap alabilirsem sevinirim. DS 260 submit tarihim maalesef 1 Haziran. Şu ana kadar gördüğüm kadarı ile 31 Mayıs gönderenler dahil mülakat alamadı. Kalan 7 ayda Haziran a artık vermezler gibi düşünüyorum eğer yanılıyorsam düzeltebilirsiniz. Böyle düşündüğüm için önümde 2 seçenek kalıyor. Ya başka ülkelerin konsolosluklarına mail atarak oturumsuz mülakat verirler mi diye sormak ya da Amerika'da AOS denemek. Turist vizem var numaram da 25 binlerde olduğu için Mart ayında current olacak. (bülten 26.000 açıklandı bildiğiniz gibi) Amerika'ya gidilirse 3 ay bekleyip başvurmak gerekiyor ama geçen sene Eylül ayında yani son ay gidip AOS yapıp alan da oldu. Eğer mümkün ise deneyimli arkadaşlar bana yol göstermesi açısından düşüncelerini paylaşabilirler mi? AOS yaparsam hangi ay gidip başvurmam daha doğru olur? Ben Mart sonu gidip yapmayı planlıyorum. 3 ay bekleyip GC sürecinin bitimine 3 ay kala başlamak mı daha doğru olur yoksa gider gitmez mi? Statü değişikliği olacağı için sanıyorum turist vizem de iptal olacak başvurudan sonra. Ola ki GC alamazsam turist vizesi tekrar alırken sorunlar yaşar mıyım? Bu riske girmek mantıklı mı?
    Değerleri yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
    (Excele kaydolacağım en kısa sürede)

• @aykutcamci anladığım kadarıyla aos yapmak istiyorsunuz. Eğer vizeniz varsa aos yapabilirsiniz. Ama yoksa grreen kart kazananlarına turist vizesi vermekte sıkıntı çıkartıyorlar diye biliyorum. Ama bu bilgi kesin değil. Baskalarından da doğrulamanız gerekiyor...

• ⭐⭐

@Henry-bloor Excel tablosunda telegram kullanıcı adı dışında public bir bilgi yok. Ona da katılmak zorunlu değiliz veya geçici bir hesap oluşturulup işlemler bitince yok edebiliriz. Buradaki excel tablosuna gelinceye kadar kim bilir nerelerde ne public bilgiler paylaşıyoruz. Katılmak zorunda değilsiniz elbet ama listeyi kötülemeniz de hoş değil. emek veren ve katılanlara karşı saygısızlık.

• @Emre-Kurtulmuş
    Başkasına yazdığımda Aykut Camcı olarak gözüküyor

• ⭐⭐⭐

@KERTMEYENKELE 30 ocak olmadan mart mülakatları dağıtımını görmüş oluruz. Ben olsam şimdilik beklerim Almanya randevusunu da iptal etmem gelecek Mart dağıtımında mülakat alırsanız 30 ocak ile Amerikan konsolosluğu randevunuz arasında tarihe göre karar verebilirsiniz.
    Ek seçenek olarak 2. pasaporta başvuru hakkınız var hemen bir 2. pasaport başvurusunda bulunup Alman konsolosluğundaki randevunuza 2. pasaport ile gidip şu anda elinizde olan pasaportunuzu Amerikan konsolosluğu için tutabilirsiniz

• ⭐⭐⭐

@theonenonly Turist vizenizin olması sizin için çok büyük avantaj yerinizde olsam hiç başka ülke konsolosluklarıyla uğraşmam elimde böyle bir imkan varken. AOS için forumdaki konu başlığında bir çok deneyim var anladığım kadarıyla incelemişsiniz zaten orayı geçen seneki arkadaşların durumundan bilginiz olduğu için bir çoğu bu 3 aylık süreci beklemeden işlemlerini başlattı ve tamamladı. Yerinizde olsam Mart sonunu beklemezdim ülkeye giriş yapmak için

• ⭐⭐⭐

@aykutcamci size özelden yazdım kullanıcı adınızı nasıl bulacağınızla ilgili

• @RDVN Özbekistan doğumluysanız cut-off 8.500, Rusya doğumluysanız cut-off 14.660 demek. Türkiye'de doğduysanız, nerede mülakata girerseniz girin sizin cut-off'unuz şu anda 26.000.

Rusya'da şu an ABD konsolosluğu çalışmıyor. Özbekistan için verilere bakabilirsiniz. Nasıl ilerliyor, geçen yıl ne kadar vermiş falan.

• Merhabalar, numaram 14 ocak bulteninde current oldu fakat DS260 formunu doldurdugum sitede Case'imin bulundugu yer hala KCC olacak gozukuyor. Bu normal mi?
    Capture.JPG

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tonymiami elbette normal, çünkü mülakat almadınız.
    bu başlıkta ne zaman ne şekilde değişeceğini detaylıca anlattım, inceleyin lütfen;

https://yesilkartforum.com/forum/post/240589

• @Emre-Kurtulmuş
    Teşekkürler Emre Bey düşüncelerinizi paylaştığınız için.

• @theonenonly
    @gucarslan Siz de değerli yorumunuzu yaparsanız çok memnun olurum.

• Arkadaşlar merhaba. Benim case numberın 3k larda, temmuz da formumu yolladım ancak henüz bir mail almadım. Durumumu sorgulama için hangi adrese mail atmam ve ne sıklıkla mail atmam gerekiyor. Bilgilendirirseniz sevinirim.

• @gucarslan Gucarslan bey, gonderdigim resimde farkettiniz mi bilmiyorum, Chargeability BAE ve case numaram Asya kitasi, cunku yasadigim ve oturumum olan yer BAE. Emre Bey bunun bir hata ve ciddi problem oldugunu dusunuyor, size de danismami onerdi. Ben natioanality ve pasaport bilgileri olarak Turkiye yazdim dogal olarak, baska pasaportum yok ki. Yasadigim adres olarak BAE yazdim, onlar beni ASYA kontenjanindan kazandirdilar, ben kendim birsey secmedim Avrupa veya Asya seklinde. Sizin dusuncenizi alabilir miyim?

• ⭐⭐⭐

@waterman Hayırlı haberi sonunda aldık, 24 Marta mülakatımızı aldık

• ⭐⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş tebrik ederim umarım güzel haberlerinizi alırız ☺

• ⭐⭐⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş Hayırlı olsun .

Benzer Başlıklar

• 1673
  • 296
  • 145
  • 9489
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |