Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Evet yaa katılıyorum yakın bir zamanda f4 vizesi alıp gidebilen varmı acaba bende hiç duymadım tamamen durdu Türkiye vatandaşları için herhalde bizim poirty date number 2010 hala aktif bile olamadık

• Selam arkadaşlar, benim abim 4 yıldır Green card lı, kardeş vizesi olarak başvurmak istiyorum diyecektim ama yazıları okudum 6 7 10 yıldan bahsediliyor. Korkuttunuz beni 🙄 ne yapacağım ben şimdi kendimi Meksika kartellerin eline mi atayım tek çare o gibi. (not hiç vize başvurusu yapmadım)

• @yaman90, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Selam arkadaşlar, benim abim 4 yıldır Green card lı, kardeş vizesi olarak başvurmak istiyorum diyecektim ama yazıları okudum 6 7 10 yıldan bahsediliyor. Korkuttunuz beni 🙄 ne yapacağım ben şimdi kendimi Meksika kartellerin eline mi atayım tek çare o gibi. (not hiç vize başvurusu yapmadım)

Abinizin vatandaş olması gerekiyor öncesinde. Sonrası da belirttiğiniz gibi en az 10 yıl.

• ⭐⭐⭐

@yaman90, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Selam arkadaşlar, benim abim 4 yıldır Green card lı, kardeş vizesi olarak başvurmak istiyorum diyecektim ama yazıları okudum 6 7 10 yıldan bahsediliyor. Korkuttunuz beni 🙄 ne yapacağım ben şimdi kendimi Meksika kartellerin eline mi atayım tek çare o gibi. (not hiç vize başvurusu yapmadım)

Eğer turizm amacı ile gidicekseniz vizeye başvurabilirsiniz Türkiye ile bağlarınızın güçlü olması durumunda vizeyi alırsınız. Bu vize türünde bekle süresinden dolayı göçmenlik başvurunuz olsa bile turist vizesinde sorun yaratacaklarını zannetmiyorum.

• @waterman, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@yaman90, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Eğer turizm amacı ile gidicekseniz vizeye başvurabilirsiniz Türkiye ile bağlarınızın güçlü olması durumunda vizeyi alırsınız. Bu vize türünde bekle süresinden dolayı göçmenlik başvurunuz olsa bile turist vizesinde sorun yaratacaklarını zannetmiyorum.

Hali hazırda f4 başvuru mevcutsa, göçmen olma isteği turist vizesi alımında engel teşkil edebilir.
    Turist vizesi alınsa bile ( geri donme düşüncesi yoksa) bu vize turunun bekleme süresi abd içinde de uzun olduğundan out of status olacaktır ve göçmen vize turunun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır.

• Ablam amerikan vatandaşı ve 21 yıldır amerikada yaşıyor.benim ve trde yaşayan ablam için 2006 yılın göçmen vizesi için başvuru yapmıştı (ablamın başvurusu benden 6 ay daha önce).Tr de yaşayan ablam ve eşi 18 mart 2022de randevu aldılar ve visaları onaylandı eylül 2022de amerikaya göçtüler. 24.05.2022 tarihine kadar sürekli nvc den bana mail geliyordu evrakları sisteme yükledik hiç eksiğim kalmadı ama bana konsolosluk randevusu bir türlü oluşmadı ablam ile benim başvuru arasında 6 atlık bir fark var 2006 yılı içinde acaba bana ne zaman sıra gelir.Ablam amerikaya göçtü ben daha bekliyorum

• @Cihangir-Özer Sizin basvuru tarihinizde 2006 yılında mı? Hangi ay?

• @Zeyno sonunda f4 vize ile giden birinin yakını foruma yazdı size bol sanslar bizde beklemedeyiz

• @Zeyno Evet bol sans diliyorum ben de. dogrusu sasirdim bizden baska kimse kalmadi diye dusunuyordum🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erenbey, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@crazycells Dosya NVC'de en fazla ne kadar süre kalıyor bunun hakkında bilgi verir misiniz ? 10 aydır NVC'de bir yerle iletişime geçmemiz gerekir mi ?

Basvuru bilgilerinizi imzaniza aktarir misiniz? Ozellikle priority date'iniz...

NVC genelde dosyalari priority date aktif olmaya yakin aciyor, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ganga-Osman, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@Zeyno abim birkaç yıl sonra vatandaş olup benim için başvuru yapıcak sonuçlanana kadar ben greencard çekilişine katılabilir miyim bilginiz varsa cevaplarsanız sevinirim

sorun yok, katilabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eeken, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Yine sıfır değişim. Tüm bir yılı hiç ilerlemeden bitirdik. Bakalım 2023 mali yılı yani gelecek ayın bülteninde bir hareket olacak mı.

bol sabirli beklemeler dilerim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metedemir01, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Arkadaşlar merhaba ablamda orada vatandaş ben polis memuruum Türkiyede İlk olarak turist b1 vizesi başvurusu yapıp amerikadayken green card başvurusu yapalım dedik nedir önerileriniz benim için ? Çok mu zor ? çok mu uzun sürüyor yardımcı olursanız çok sevinirim..

Bu sekilde Green Card alamazsiniz maalesef. ABD'de AOS yapabilmek icin priority date'inizin aktif olmasi gerekiyor. Su an 16 yil once basvuru yapanlara sira gelmis.

Eger anne veya babaniz hayattaysa ve siz evli degilseniz IR5 > F2B yoluyla onlarin ustunden GC alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@belmond, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Merhaba, benim kardeşim ABD vatandaşı ancak eşi ile Almanyada yaşıyor ABD de ikameti yok , Almanyadan benim için başvuru yapabilirmi?

Kardesiniz vergilerini oduyor mu? Veya duzenli olarak vergi bildirimi yapiyor mu?

ilk I-130 asamasinda ABD'de olmasa da basvuruyu baslatabilir, ama sonraki asamalarda ilerleyebilmek icin ABD'de yasamasi ve calismasi gerekiyor, bilginize.

( @Tugba )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ormancıabbas, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Büyük oğlum ABD vatandaşı küçük için vatandaşlık müracaatında hangi tür belgeler isteniyor .. yardımınız için teşekkür ediyorum

I-130 basvurusunu online olarak yapabilirsiniz. Ilk sayfada gerekli belgeleri bulabilirsiniz.

Kucuk cocugunuz evli degilse sizin ustunuzden de ( once IR-5 sonra F2B ) Green Card alabilir, bilginize. Bu sekilde bekleme suresini kisaltabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ekim ayında Ankara’da 67 F4 verilmiş. Kim bunlar yav, PD’leri ne; hiç anlamıyorum nasıl hiç ilerlemiyor.

Ankara'da Kasim ayinda 71 tane F4 vizesi verilmis...

Screen Shot 2023-01-10 at 12.16.14.png

Ama bu kisilerden sadece 1 tanesi TC vatandasi maalesef...

Screen Shot 2023-01-10 at 12.17.14.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sserturk, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Merhaba arkadaşlar eşimin abisi ABD vatandaşı ve ırada yaşadığı için F4 vızesıne başvurduk. Yalnız biz Uscıs sitesinden basvurumuzu kontrol ettiğimizde numara IOE ile başlıyor. Anladığım kadarıyla buradaki bğtün bahsedılen numaralar ANK ile başlıyor. Sorgulama yaptığımızda,

“As of March 7, 2022, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOEXXXXX. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.”.

Diye bir sonuç alıyoruz, yani bizim Priority Date’imiz 7 Mart 2022 mi oluyor acaba?

Dosyaniz NVC'ye aktarildiktan sonra size verilecek dosya numarasi ANK... ile baslayacak, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasbelkader 57 bin boşa giden vize maalesef vaz geçenlerden dolayı değil. Konsolosluklar randevu vermediği için.

evet, maalesef tikanikligin en buyuk nedeni konsoloslugun kapasitesi ve islem hizi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cihangir-Özer, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Ablam amerikan vatandaşı ve 21 yıldır amerikada yaşıyor.benim ve trde yaşayan ablam için 2006 yılın göçmen vizesi için başvuru yapmıştı (ablamın başvurusu benden 6 ay daha önce).Tr de yaşayan ablam ve eşi 18 mart 2022de randevu aldılar ve visaları onaylandı eylül 2022de amerikaya göçtüler. 24.05.2022 tarihine kadar sürekli nvc den bana mail geliyordu evrakları sisteme yükledik hiç eksiğim kalmadı ama bana konsolosluk randevusu bir türlü oluşmadı ablam ile benim başvuru arasında 6 atlık bir fark var 2006 yılı içinde acaba bana ne zaman sıra gelir.Ablam amerikaya göçtü ben daha bekliyorum

Basvuru bilgilerinizi imzaniza tasiyin.

Bol sabirli beklemeler dilerim, maalesef son birkac yildir konsoloslukta ciddi bir yigilma var, o nedenle aradaki farkin 6+ ayi gecmesi oldukca normal. NVC'den tum belgelerin alindigina ve eksiksiz olduguna dair bilgi emaili aldiniz, degil mi?

• @crazycells, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@belmond, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Merhaba, benim kardeşim ABD vatandaşı ancak eşi ile Almanyada yaşıyor ABD de ikameti yok , Almanyadan benim için başvuru yapabilirmi?

Kardesiniz vergilerini oduyor mu? Veya duzenli olarak vergi bildirimi yapiyor mu?

ilk I-130 asamasinda ABD'de olmasa da basvuruyu baslatabilir, ama sonraki asamalarda ilerleyebilmek icin ABD'de yasamasi ve calismasi gerekiyor, bilginize.

( @Tugba )

Bu cvbi verdiğimde “bilmeden yorum yapmayın” tarzı bir geri dönüş almıştım. Teşekkürler crazycells 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |