Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Konuyu okuduğum kadarıyla bekleme süresi 10-15 yıl sürüyor. Çok uçuk bi zamandan bahsediyoruz. Turist vizesi ile gidip başvursanız çalışma izni alabilir misiniz ona pek emin olamadım. Vizeyi ihlal etme durumu da söz konusu burda. Ben olsam Türkiye’den işlemleri en erken başlatırdım ancak bu durum da sizin göçmen olmayan vize almanız zorlaşır. Genel fikrim öğrenci vizesi yolunu deneyip başka vize türlerine yönelmeniz olur. @metedemir01

• @waterman Hiç bilmiyorum vallahi kafamız Allah bullah artık Turiste başvurduk geri kalanıda olursa hayırlısı ya gidip evlenip direk green card almak en kolayı o olur direk veriyorlar diye biliyorum dediğiniz gibi 10 15 yıl ciddi süreler ve yorabilir o kadar beklenmez bence

• ⭐⭐⭐

Maalesef pandemi süreci zaten uzun olan bütün süreleri inanılmaz derece de uzattı. Pandemi öncesi Başkan trump’ın koyduğu yasaklardan mağdur olanlarda buna eklenince tuzla biber oldu herşey… Evliliğin gerçek olması bu durumda mecburi yasal olmayan hiçbir yola girmenizi forum olarak zaten tavsiye etmiyoruz yapacağınızı da çok zannetmiyorum. Sizi ilgili konuya yönlendireyim umarım en kısa sürede istediklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.. 🙂 link
    @metedemir01

• Yeni mali yılın ilk ayında da değişiklik yok.

• Demek ki bu yılda hareket görülmeyecek.

• @metedemir01, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@waterman Hiç bilmiyorum vallahi kafamız Allah bullah artık Turiste başvurduk geri kalanıda olursa hayırlısı ya gidip evlenip direk green card almak en kolayı o olur direk veriyorlar diye biliyorum dediğiniz gibi 10 15 yıl ciddi süreler ve yorabilir o kadar beklenmez bence

Daha önce sorduğunuza göre cvp veriyorum.
    F4 altında ABD’ye turist olarak gelip süreci burada başlatsanız bile, daha önce de belirtildiği üzere uzun bir süreç olacağı icin out of status durumuna düşeceksiniz. Bu durumda beklediğiniz f4 statu durumunuz da ayrıca olumsuz etkilenir. Yanı kısacası, süreci burada başlatsanız da en geç 6 ay sonra ABD dışına çıkarak süreci yine Tr’den devam ettirmeniz gerekiyor.

En kısa yolu evlenmek olarak görünen green card direkt verilmiyor. Öncelikle ABD’ya yasal yollarla girmiş olmanız şart. Bekleme süresi var, 1 ayda olmuyor malesef. Ayrıca yine Sağlamanız ve partnerinizin de sağlaması gereken yükümlülükler var. Gelir seviyesi (size sponsor olup olamayacağı) , düzenli vergi ödeme durumu, evliliğin gerçekliği ( bu kisimda uscis officerin inanıp inanmaması önem taşıyor ) . Bunlar en bilinen gereklilikler ve her birinin belgeler ile tek tek uscis sunulması gerekmekte.

Yıllardır bekleyenler var. Benimle birlikte araliktan beri bekleyenler var mesela. Daha uzun süreler de mevcut. Ve bu sure evraklarınızın tam olup olmamasına gire de değişecektir.

• Ve tabi ki yine sıfır ilerleme.

• Acaba neden f4 hiç ilerlemiyor anlayamıyorum bir türlü yıllık belirli bir kota almaları gerekmiyor mu bildiğim kadarıyla ama hiç almıyorlar.

• Bence bize dusen kota hakkini ukranyalilara kullaniyorlar

• Büyükelçiliklerin verdiği vizelere baktığımızda az da olsa F4 verildiği görünüyor her ay. Halen baya birikme var. Ve tüm aile kategorileri neredeyse hiç ilerlemedi uzun süredir. Bu birikme ne zaman azalır bilemiyoruz tabi. Neredeyse tüm büyükelçilikler normal çalışmaya döndü aslında.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   knnrn knnrn 

• Bu ay bülten de yayınlamayacaklar sanki

• @Zeyno yayınlandı, yine sıfır 😞

• Merhaba, benim kardeşim ABD vatandaşı ancak eşi ile Almanyada yaşıyor ABD de ikameti yok , Almanyadan benim için başvuru yapabilirmi?

• @belmond

Uscis says:

…….. requirement for the F4 visa is that you have a sibling in the US who is a US citizen…

Abinizin usa içerisinde ikamet etmesi gerekiyor.

• @Tugba teşekkürler bilgi için.

• Bu gidişle 2023 yılı toplamında 3 ay atarsa mutlu olacağız.

• @belmond Abinizin US içinde ikamet etmesine gerek yok. Başvurabilirsiniz. Kural olarak, abinizin "domicile" olması yeterli. Bu durumda iki farklı seçenekle karşı karşıya kalırsınız. Abinizin US'de gösterebileceği bir ev adresi varsa, göçmenlik formlarına o adresi yazarsınız. Eğer yoksa, Almanya adresi yazıp, proof of domicile yapması gerekecektir. Bu durumda zamanı gelince (13 sene sonra ) state id, banka hesapları, letter of intent vs gibi ek bilgileri NVC'ye sunması gerekecektir. Ek bilgi surada: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/the-immigrant-visa-process/step-1-submit-a-petition/i-864-affidavit-faqs.html#aos18

• Büyük oğlum ABD vatandaşı küçük için vatandaşlık müracaatında hangi tür belgeler isteniyor .. yardımınız için teşekkür ediyorum

• ⭐⭐⭐

@ormancıabbas, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Büyük oğlum ABD vatandaşı küçük için vatandaşlık müracaatında hangi tür belgeler isteniyor .. yardımınız için teşekkür ediyorum

Konunun ilk iletisini inceleyin ancak bekleme süresi 10-15 yıl bilginize

• Ekim ayında Ankara’da 67 F4 verilmiş. Kim bunlar yav, PD’leri ne; hiç anlamıyorum nasıl hiç ilerlemiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |