Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Serap-2 tebrik ederim, iyi tatiller

• Merhaba ; 20.12.2022 sabah 08.00 da vize görüşmemiz vardı
    İlk soru ; nereye gideceksiniz?
    2. Ne iş yapıyorsunuz? Ne kadar süredir?
    3. Son aldigin ücret?
    4. Daha önce yurtdisinda nereye gittin?
    5. Kaç yıllık evlisin?
    Görüşmemiz max 5 dkka sürdü ve çok şükür vizemiz onaylandı.darisi isteyen herkesin basina

• ⭐⭐⭐

@biranne Hayırlı olsun. Darısı bekleyenlere.

• Red alanların tecrübelerine dayanarak bir soru soracağım. DS160 formunda vereceğim adres gc ile amerikaya yerleşip usa vatandaşı olan arkadaşımın adresi olacak.
    Sizce orada yerleşik arkadaşımın olduğundan bahsetmem konsolosluk görevlilerinin aklında '' bu giderse dönmez '' izlenimi bırakır mı?
    Direkt tatile gideceğim otelde kalacağım demek de profilime çok uymuyor. Kısa süreli bir çok işte çalıştım yaş 29, eski yeşil pasaport sahibi memur ailesine mensup bir Türk vatandaşıyım.
    Profilimdeki tek artı ( artık artı mı oluyor bilmiyorum ) hesabımda gerekli masrafları karşılayacak kadar dolar gösterebilecek olmam 🙂

• @ethsea onun sorun olmaz gibi geliyor bana. Ben de Amerikan vatandası olan bir arkadaşimın evini göstermiştim. Sorun yaşamadım.

• Ankara'da 4 Ocak günü vize görüşmem vardı. Bir etkinlik için gitmek istiyordum bu yüzden seyahat planım, kalacak yerim hazırdı. Üniversitemle alakalı bir kaç sıkıntı olduğunu düşündüğüm konu vardı. Yanımda bu dediklerimi destekleyecek epey de belge götürdüm.

Okul takvimim, öğrenci belgem, transkript vesaire. Etkinliğin afişi, biletim, otel rezervasyonu vesaire hepsi alınmamış olsa bile hazırdı.

İlk girişte DS160 formumu güncellemek için soldaki yerde. Daha sonra gişeye yönlendirilerek sıra numarası aldım. Sıra beklemeden önce de parmak izi verdim.

1- Öğrenci misin? Hangi bölümde okuyorsun?
    2- Ne için gidiyorsun? (Cevabımdan etkilendi katılacağım etkinliği sorguladı biraz)
    3- Daha önce Amerika'ya gittin mi?
    4- Ailen ne iş yapıyor?
    5- Bu etkinlik senin işinle mi alakalı yoksa hobin mi dedi. Bu konu benim hobim fakat ileride bunu Türkiye'de bir işe dönüştürmek istediğimi söyledim.

Verdiğim çoğu cevabın sonunda harika - güzel dedi epey ilgili gibi duruyordu kendisi. İlk vize tecrübem olduğu için epey heyecanlıydım genel olarak. Daha önce hiç bir ülkeden vize almadım. Bu yüzden heyecanla bazı kelimeleri söylemeyi bile unuttuğum oldu. En sonunda da vizeniz onaylanmıştır 7 gün içerisinde adresinize teslim edilecektir iyi tatiller dedi. Benim için çok önemli bir tecrübeydi. Anladığım kadarıyla bir planı olan herkes bu vizeyi çok rahatlıkla alabilir. Seyahat etme amacınız nedir dendiğinde turistik diyenlerin çoğu gördüğüm kadarıyla vize alamadı.

Pasaportum kargoya teslim edilmiş. Ankara gerçekten çok hızlı çalışıyor.

• ⭐⭐⭐

@archix vermiş olduğunuz cevaplarda planınıza cok uygun gözüküyor. Tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun , transkripte baktılar mı acaba?

• @waterman katılacağım etkinliğin afişinin çıktısı hariç hiç bir şeye bakmadılar. Afişin çıktısını da ben göstermesem bakmayacağına eminim götürdüğüm hiç bir belgeyi benden istemedi bile. Çok teşekkürler umarım gidip gezmek isteyen herkes vizesini alabilir.

• @waterman, içinde söyledi: Göçmen Olmayan Vize Mülakat Deneyimleri / Görüşme Detayları

@archix vermiş olduğunuz cevaplarda planınıza cok uygun gözüküyor. Tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun , transkripte baktılar mı acaba?

Bende bu konuya takılıyorum biraz. Askerliği geçiştirmek amaçlı 4. üniye kayıtlıyım. E kayıt dışında üniyi görmedim bile. Şimdi öğrenciyim desem transk baksa tüm derslerden kalmışım. Hakkımda Hiç öğrenciyim dememek en doğrusu bence 😃

• ⭐⭐⭐

@ethsea, içinde söyledi: Göçmen Olmayan Vize Mülakat Deneyimleri / Görüşme Detayları

@waterman, içinde söyledi: Göçmen Olmayan Vize Mülakat Deneyimleri / Görüşme Detayları

Bende bu konuya takılıyorum biraz. Askerliği geçiştirmek amaçlı 4. üniye kayıtlıyım. E kayıt dışında üniyi görmedim bile. Şimdi öğrenciyim desem transk baksa tüm derslerden kalmışım. Hakkımda Hiç öğrenciyim dememek en doğrusu bence 😃

Bende askerliği ertelemek amaçlı üniye kayıtlıyım banada sorsa aha yandık derim😂

• @waterman Resmi olarak üni öğrencisi olduğumuzu görebilir fakat üni bilgi sistemine girip transk göreceklerini zennetmiyorum. Sahte bir transk hazırlasak yer mi acaba ? 😃
    Bu arada 1 sefer derslere bile girmediğim ünide 2. sınıfa geçmişim nasıl oluyor akıl mantık erdiremedim 🙂
    Her sene harcımı yatırırım askerliğin tecil tarihini korurum o kadar..

• @ethsea belgelerinizin doğruluğunu QR kod yardımıyla sorgulayabiliyorlar. Ortaya çıkarsa direkt kara listeye girersiniz bir daha ABD'ye gidemezsiniz diye düşünüyorum. Yapmasanız daha iyi.

• @archix, içinde söyledi: Göçmen Olmayan Vize Mülakat Deneyimleri / Görüşme Detayları

@ethsea belgelerinizin doğruluğunu QR kod yardımıyla sorgulayabiliyorlar. Ortaya çıkarsa direkt kara listeye girersiniz bir daha ABD'ye gidemezsiniz diye düşünüyorum. Yapmasanız daha iyi.

Evet biliyorum fakat benim üniversitemin transkript dökümünde QR veya herhangi bir sorgulayacakları kanıt sistemi yok. Öğrenci belgemi varsın sorgulasın. Öğrenci olduğumu ve 2. sınıfta olduğumu doğrulayabilir fakat okulun sistemine giripte notlarımı dogrulayacagını zannetmiyorum. Çok basit pdf değiştirme veya photoshop ile aktif bir öğrencilik izlenimi katabilirim kendime..

• iyi akşamlar arkadaşlar yeşil pasaport sahibiyim . formu doldururken REGULAR seçim yapmıştım doğru mudur başka bir şey mi seçmem lazımdı.

• @ugur-avluklu doğru yapmışsınız

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 

• 6 Ocak sabah 7:45 randevusu ile onay aldım. Çok fazla araştırma yaptım çok fazla negatif okuduğum için biraz kasılmıştım ama hiç gerek yokmuş. 🙂

Sonradan güncellediğim ds160 formunu mülâkat salonunda güncellettikten sonra 13 numaralı gişedeki görevli ile görüşmeyi gerçekleştirdik.
    Sorduğu sorular şöyle

• Amerika’ya neden gidiyorsunuz?
    • Nereye gidiyorsunuz?
    • Ne kadar kalacaksınız?
    • Masraflarınızı kim karşılayacak?
    • Ne iş yapıyorsunuz? Kaç yıldır ?
    • Çocuklarınız var mı ?
    • Şirketinizde kaç kişi çalışıyor?
    • Daha önce başka ülkelere seyahat ettiniz mi?

Açıkçası sorular çoğalınca ret verecek sandım ama öyle olmadı. Toplam 4 dk civarı sürdü görüşmemiz. İlk vize ilk yurtdışı seyahatim olacak. Planlı bir iş gezisiydi ve eşimle beraber başvurmuştuk, konsolosluk görevlisi eşime siz de alışverişe mi gidiyorsunuz diyerek soru yöneltti gülerek ama görüşme sonunda eşime ret verdi. 1 onay 1 ret ile ayrıldık, biraz önce de pasaportumu teslim aldım.

• ⭐⭐⭐

@eskiciugur tebrikler vizeniz hayırlı olsun

• Mesajı doğru yere tekrar yazıyorum. Kusura bakmayın, heyecandan 😃

Bugün vizem onaylandı.

Girdik sıraya.. Önce pasaport kontrol, sonra parmak izi ve görüşme.

Görüşmeye İngilizce girdim. 5 dakika sürmemiştir.

Bana sorulan sorular şunlar:
    Neden gidiyorsunuz?
    -Tatil için
    Evli misiniz?
    -Evet
    Kimle gidiyorsunuz?
    -Eşimle
    Eşinizin vizesi var mı?
    -Var
    Ne kadar kalacaksınız?
    -Ortalama 10 gün.
    Ne iş yapıyorsunuz?
    -XXX 🙂
    Daha önce ne iş yapıyordunuz?
    -Başka bir yerde XXX
    Eşiniz ne iş yapıyor?
    -YYY 🙂
    Amerika'da yakınınız var mı?
    -Yok
    Vizeniz onaylandı, 1 hafta içinde elinizde olur dedi ve vize onaylandı diye bir kağıt verdi elime.

Pasaportumda schengen vardı, daha önce başka yerlere giriş çıkışlarım da vardı. Pasaport hariç hiç bir evrağa bakmadılar.

Herkese bol şans dilerim.

• ⭐⭐⭐

@eskiciugur Tebrikler. Umarım eşinize de alırsınız.

• ⭐⭐⭐

@NightShadow Tekrar hayırlı olsun. Bu sefer doğru yere yazdınız. 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Programmer Programmer 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |