Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@apostleoftruth DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar vize durumumu nereden kontrol edebilirim acaba ?

Bu adresten kontrol edebilirsiniz @apostleoftruth

• @edelweiss burası çalışmıyor maalesef. Yılbaşından öncesinde sistem cevap vermiyor.

• Gönderimiz kargoya verilmiş bu arada

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dustyblue evet, yeni evli ciftler icin surec degisiyor olabilir.

• @apostleoftruth Selam bugün bize de onaylandı dediler ama böyle bir onay kağıdı verilmedi ..

• @apostleoftruth bunu nasıl kontrol edebiliyoruz ?

• Demek ki artık böyle bir uygulama yok kağıt verme gibi. Nasıl kontrol edildiğini bilmiyorum vizelerin. Bende merak ediyorum.

• @apostleoftruth Gönderimiz kargoya verilmiş sözünüzden kasıt nedir ?

• @crknms pasaportlarımız yani.

• @apostleoftruth Tamam işte ben de onu nasıl sorguladığınızı merak ettim 🙂

• @crknms PTT den mesaj geliyor kargonuzun olduğuna dair :))

• Ve nihayet benim de mülakat tecrübemi yazacağım gün geldi. Bu sabah saat : 09:00 olan mülakatımız için 08:10'da konsolosluğun önünde yerimizi aldık. Bizim önümüzde sadece bir kişi bekliyordu. Çok fazla bekletmeden önce pasaportlarımızı isteyip fotoğraftan bizleri kontrol ettiler. Daha önceden de bahsedildiği üzere yanınızda telefon,çanta vs bulundurmayın almıyorlar. Bunu bilerek gittiğimiz için sadece bebeğimizin ihtiyaçlarını gidereceğimiz küçük bir çanta vardı yanımızda. Çantayı kendileri aldılar ve bebeğin ihtiyacı olduğunda gelip içerisinden istediğimizi alabileceğimizi söyledir. Teşekkür edip bekleme salonuna yöneldik. İçeride de pasaportlarımızı isteyip ne tür vize için geldiğimizi sorup sıra numaramızı verdiler. 207 🙂 08:22'de içerideydik. Beklemeye koyulduk.

İlk numaramız yandığında evrakları teslim edeceğimiz bankoya yöneldik. Çok kibar ve ilgili bir bay personel karşıladı. Sakin bir şekilde hiç acele ettirmeden istediği evrakları vermemizi bekledi. Önce pasaportlarımızı sonra nüfus kayıt örneği ( asıl kazanan ve yanındakiler için de olacak şekilde ), Adli sicil kaydı ( arşiv kayıtlı ), Diploma aslı ve fotokopisi ( sadece talihliye ait olan ), gelir belgesi ( yanımızda tapu ve araç ruhsatı - kasko değerini gösteren belge de götürmüştük ama gerek yok dediler ) ve her talihli için ikişer adet fotoğraf istedi. PTT kaydı çıktısını da istemedi. Daha sonra tekrar numaramızın yanmasını beklemek üzere salona geçtik.

İkinci kez numaramız yandığında ödeme işlemini gerçekleştirmek için bankoya yöneldik. Yanımızda her ihtimale karşı nakit vardı ancak Kredi kartı ile de ödeme yapılabildiğinden biz bu şekilde ödeme yapmayı tercih ettik. Artık son kez numaramızın yanmasını beklemeye başlayabilirdik. İşte asıl heyecan ya da stres adı her ne ise bu safhada kendini gösteriyor. ( en azından benim için durum böyleydi ).

Son kez numaramız yandığında büyük bir heyecanla bankoda yerimizi aldık. Amerikalı çok pozitif bir hanımefendi karşıladı bizi 🙂 Öncelikle sağ elimizi kaldırıp yemin etmemizi istedi. Sonrasında parmak izlerimiz alındı. Bebeğimiz için benim sol el parmak izimi tekrar aldı 🙂 Sonrasında Amerika'da nerede yaşayacağımız sordu. Boston şeklinde cevap verdik, gülümsedi ve eşim daha önce Boston'da 2 sene yaşadığından '' Okul için mi ? Boston'a gitmiştiniz '' diye sordu. Eşim de '' evet, okul için '' şeklinde yanıtladı.Bana ne iş yaptığımı sorduğunda; bebeğim küçük olduğu için şu an çalışmadığımı, mesleğimin bankacılık olduğunu söyledim. Gülümseyerek ok dedi 🙂 Eşime de aynı şekilde mesleğini sordu. Ve o sihirli sözcükler döküldü ağzından 🙂 '' Tebrikler, vizeniz onaylandı. 5 iş günü içerisinde seçmiş olduğunuz PTT adresine gönderilecek '' dedi. Teşekkür edip ayrıldık 🙂

Yine de ne olur ne olmaz temkinliyim örneklerini forumdan okuduğum için. O vizeyi pasaportta görmeden kutlamalara başlamayacağım. Umarım dileyen herkes vizesine kavuşur. Darısı başınıza 🙂

• @apostleoftruth Kaç günde geldi size sms acaba ?

• @crknms vize aldığımız günün ertesi akşamı saat 6 da geldi.

• @crknms Hayırlı olsun,herşey gönlünüzce olur inşallah:) Darısı başımıza;)

• @eenuysal Çok teşekkürler 🙂 Darısı başınıza..

• merhabalar herkese, present address ile ikametgah adresim aynı değil. ikametgahı şu anda yaşadığım adrese aldırmam gerekir mi? şimdiden teşekkürler.

• CSC kaydın da Turkce karakter mı kullanıyoruz ? Ve yıne aynı sekılde saglık ıcın randevu alırken ? Isım ve Soyısım ıcın soruyorum...Yardımcı olur musunuz lutfen.

• Herkese merhaba;
    Ben formu doldururken "hem mezuniyetimi, hemde mesleğimi tablodan bulup şuan çalıştığım işyeri 2 yıllık deneyim gerektirdiğini ve 7 yıldır çalıştığımı belirttim", bunlardan sadece mezuniyeti işaretlesem yeterliydi sanırım, sizce iki seçeneğide doldurmam sorun olur mu, düzeltmem gerekir mi?
    Beklemek çok adrenalinliymiş birde üstüne kafada soru işareti olunca daha enteresan bir hal alıyor ama buradaki soru, cevap ve yorumları okudukça bir doz rahatlıyorum. @crazycells ve emek verip soruları cevaplayan diğer arkadaşlara teşekkür ederim...

• Merhabalar dostlar, PTT aracılığıyla vizelerimiz basılı bir şekilde geldi. Hepinize yardım eden herkese benimle aynı heyecanı paylaşan tüm dostlara teşekkür ederim. Umarım herkes sıkıntısız bir şekilde vizesini alır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |