Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @karakoc şansınız ve yolunuz açık olsun.

• @Dnzsmsk şansınız ve yolunuz açık olsun.Tebrikler

• @tubahzn yeni hayatınızda başarılar dilerim. Yolunuz açık olsun.

• Baya okudum herkesin mülakat deneyimi çok iyi okurken yaşarcasına okudum. Tüm kazananların vizeleri hayırlı olsun bol şans getirsin. Darısı bizlere ve gönülden isteyenlere inşallah🤲🏻

• @mukeya amin burası kesmedi gidip 2022 deneyimlerini okuyorum

• @adm 😂 okurken hayalini kurması çok iyi geliyor.

• ⭐⭐⭐

• @waterman inanılmaz 😬 hiçbir kitabı şöyle zevkle merakla okumadım. Umarım ben dahil hiç kimse şu durumu yaşamaz 🥲

• @waterman, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@mukeya, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@adm 😂 okurken hayalini kurması çok iyi geliyor.

Şunu da okuyun her dakikası korku gerilim içeren bi deneyim 😂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/229/arşiv-dv2017-administrative-process-tecrübesi-hayalkırıklığı-korku-gerilim-çaresizlik-ve-mutlu-son-içerir?_=1670356077883

şimdi okudumda gerçekçen insanın psikolojisini bozar bu olay hasta yatırır adamı 🙂 Ama neyseki mutlu son

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Herkese merhaba
    1 aralık 2022 mülakat randevumuz ile ilgili bilgiler paylaşmaya çalışacağım. Biz 23 kasımda davet edilen grup içinde olduğumuz için hazırlık süreci oldukça stresli geçti. Hatta 30 kasıma kadar AIS kayıtlarımızı sistem açılmadığı için yapamamıştık. Bu süreçte admin arkadaşlardan sağolsunlar bayağı destek aldık.
    Randevu saatimiz 08.45 idi, biz daha önce yürüme mesafesinde olan bir otel ayarlamış, mesafeyi kontrol etmiştik. Konsolosluğa saat 08.15 civarı gittik, görevliler birkaç dakika içinde bizi içeri davet ettiler. Güvenlik kontrolü ve diğer yönlendirme yapan çalışanlar son derece kibar ve yardımsever davrandılar. Güvenlik kontrolünde naylon torba dahil içeri hiçbir şey sokulmuyor, dökümanlarınızı içinde ayrı bölümleri olan geniş bir dosyaya koyarsanız hem taşımak, hem de içeride dökümanları ayırmak daha kolay olacaktır.
    Görüşmenin yapılacağı binada önce ödeme sırasına girdik, ödeme sonrası verilen numarayı ekrandan takip etmeye başladık. Bekleme salonunda sabit olmayan sıralı sandalyeler mevcut. Bunlar biraz sıkışık vaziyette dizilmiş, insanlar girip çıkarken zorlanabiliyor, ama burada beklerken sol tarafta numaralı gişelerde yapılan mülakatları görebiliyorsunuz, hatta bazılarında sorulan soruları bile duyabiliyorsunuz. Bekleyenlerin büyük çoğunluğu çevre ülke vatandaşları idi. Biz bir süre daha bekledikten sonra evrak teslimi için numaramızı ekranda gördük. Evrakları her birimiz için ayrı birer dosya olarak hazırlamıştık. Evrakları alan hanımefendi, hepimiz için evrak ismini söyleyerek talep etti, bu esnada dökümanları dosyalardan çıkarıp o sıra ile vermek durumunda kaldık. Özellikle aileler için evrakları yardımlaşarak hazırlamak iyi olabilir, çünkü o anda telaşla bazı şeyleri gözden kaçırabiliyorsunuz.
    Evrak tesliminden sonra biz uzunca bir süre bekledik, ancak memurların mülakatlar için oldukça yoğun çalıştığını gözlemizle gördük. Bizden önceki ve sonraki bazı numaralar mülakata girmesine rağmen bize sıra biraz geç geldi. O anlar, ister istemez heyecan yaratıyor. Nihayetinde saat 11.10 civarı bizi mülakata davet ettiler, sol taraftaki ilgili gişeye yöneldik, Amerikalı sarışın ve renkli gözlü erkek memur Türkçe olarak önce ilk evliliğimiz olup olmadığını ve kızımızdan başka çocuğumuz olup olmadığını sordu. Sonra konuşmaya ara verip ekrandan bazı kontroller yaptı, sonra diğer memurlarla birlikte ekrandan bazı şeylere baktılar, aralarında konuştular, biz konuşulanları duymadığımız için bir ara bayağı endişelendik. Daha sonra beklediğimiz için teşekkür ederek görüşmeye İngilizce devam etmek ister miyiz diye sordu. Biz de İngilizce devam edebileceğimizi teyit ettik. Son beş yılda birçok ülkeye seyahat etme nedenimi, yurtdışında yaşadığımız süreçte (Dubai'de 5 yıl yaşadık) ne amaçla orada olduğumuzu, yaptığım işin (Kimya mühendisiyim ve satış müdürü idim) bazı detaylarını sordu. Amerika'da ne iş yapmayı ve nerede yaşamayı planladığımızı sordu. Tahminen saat 11.30 gibi vizemizin onaylandığı müjdesini verdi. Tüm görüşme esnasında son derece kibar davrandı, en son mali dökümanları (banka kayıtları, tapu vs kopyalarını) bize iade etti. Çıktığımızda bir ferahlık ve üzerimizden bir yük kalkmış gibi hissettik. Herkesin bu duyguyu hissetmesi ümidiyle sözlerimi bitiriyorum. Sevgiler.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   W waterman 
  • ⭐⭐⭐

@Gunay-0 Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• @Gunay-0 Tebrikler yeni yaşamınızda mutluluklar dilerim.

• @Gunay-0 hayirli olsun ins bizlerede nasip olur

• @Gunay-0 tebrikler , şansınız ve yolunuz hep açık olsun.

• @Gunay-0 Tebrikler yeni hayatınız da mutluluklar

• Merhaba, bitişine 6 aydan az kaldığı için pasaportumu yeniledim. DS260 doldurduğum pasaport ile mülakata gideceğim pasaport farklı olacak. Ais ptt kayıdı oluştururken ds260 ta belirttiğim pasaport ile mi kayıt yaptırmalıyım? yoksa yeni aldığım pasaport ile mi?

• ⭐⭐⭐

@Gunay-0 Yeni hayatınızda bol şanslar vizeniz hayırlı olsun

• ⭐⭐⭐

@baranpeltek_ Merhaba, vize basılacak olan pasaportunuz ile kayıt yapın. Mülakata eski ve yeni pasaport ile gidin.

Ayrıca Buradan lütfen excel e kayıt olun. Süreci takip etmeniz için faydalı olacaktır.

• Merhaba, vize basılı pasaportları sadece istanbul ve ankaradan mı teslim alabiliyoruz. Ais ve ptt kayıdı sırasında herhangi başka bir seçenek çıkmıyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |