Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, Dosya ulastıktan tahmini ne kadar zaman sonra işleme alındıgına dair mektup gelir?
    tesekkurler.

• @ozgee Selam . 10 gun gibi . Cekiniz tahsil edilip edilmedigini takip edin edildikten hemen sonra postaliyorlar genelde .

• @Figen çok tesekkurler Figen hanım!
    peki çekimin tahsil edilip edilmediğini nereden takip edebilirim?

• Merhabalar,

2023EU162XX sırasında GC talihlisiyiz.
    18.05.2022 dosya gönderim tarihimiz ve 3. tip maildeyiz.
    14 Ağustos 2023'e kadar geçerli Amerika vizemiz var (benim ve iki oğlumun) ki onlar için özellikle GC sahibi olmayı istiyorum.
    Sorularım ve emin olamadığım konular;

• Şubat 2023'te case numaramız current sürecine girer mi, mülakat alır mıyız, beklemeli mi sizce ?

TC de beklemek riskli olur, AOS'u deneyin derseniz (ki admin Uğur Bey bunu önerdi sağolsun), bu durumda emin olamadığım;

• AOS başvurusunu ne zaman ve nereden yapmam uygun olur,
    • Şu sıralar yani current olmadan KCC ye mail atıp USCIS'e aktarma talebi mi yapmalı ?
    • Current olup duruma göre bakıp sonra mı KCC ye mail atıp USCIS'e geçiş talebinde bulunmalı ?
      yada
    • 2 çocuğumla dönmeyecek şekilde hazırlanıp turist vizesiyle USA'ya giriş yaparak AOS'u oradan mı başlatmalı,
      bu en mantıklı yol dersek ki en garantili bu gibi görünüyor şu anda,
      • Bizim Amerika'ya en geç hangi tarihte girmemiz gerekir ki AOS sürecini oradan başlatabilelim ? (NewYork'dan nasipse)
        (Ortalama 4 ayda AOS sonuçlanıyor diye algılıyorum).
        Tecrübe ve bilgi birikiminizle sorularıma ışık tutarsanız çok memnun olurum.
        Şimdiden teşekkürler,

• Bu ileti silindi!

• @gümüş Merhaba,
    Öncelikle ilk sorunuza cevap vermek mümkün değil çünkü konsolosluğun mülakatı ne zaman nasıl ne kadar sürede vereceğini tahmin etmek mümkün değil geçen seneki çoğu tahminin tutmadığını düşünürsek.

Uğur beyin de önerdiği gibi Aos yapmış biri olarak kesinlikle tavsiyem AOS yapmak 2022 sürecini AOS ile başlatan kimseden daha olumsuz bir durum yaşadığını duymadım.

Numaranız current olduktan sonra sürecinizi başlata bilirsiniz.
    Tavsiyem en geç mayıs veya haziran gibi gelmeniz. ( biz 6 Haziran geldik 19 Eylül mülakata girdik eyalette eyalette, dosyadan dosyaya fark ediyor açıkçası bu durum) ortalama 4 ay demek mümkün.

Dosyanızı ABD geldikten aos yapacağınızı kcc bildirirsiniz geçen sene bildirmeyenlerde oldu. Kcc sadece Fee parası yatırıyorsunuz 330 dolar kişi başı daha sonra dosya tamamen Uscis’de oluyor parmak izini ve mülakatı eyalette bağlı olduğunuz Uscis ofisi yapıyor.

• @ozgee banka hesabiniza bakin online olarak . Hergun girip kontrol edebilirsiniz , pending veya tahsil edildi olarak goreceksiniz hesabinizdan para dusecek cunku

• @gümüş kisisel olarak TR de interview alabileceginizi dusunuyorum . AOS konusunda ise size soyleyebileceklerim sunlar ;
    AOS Basvurunuzu Amerikanin herhangi bir eyaletinden yapabilirsiniz . B1/B2 vizeniz ile girdikten sonra ve current olduktan sonra Dosyaniz hazirlanip gonderilebilir . Amerikaya gelip buradan islem yapacaginiz kesinlesmeden KCC ye herhangi bir degisiklik bildirmeyin . Giris tarihinize dikkat ediniz , zira size verecekleri giris izni vize bitis tarihinizi gecemez yani Temmuz ortasi hadi ben Amerikaya gideyim oradan yaparim diye dusunup durumunuzu riske atmayin . kalacak yer , zaman ve maddi durumunuza gore size tavsiyem Subat ortasi / Mart basi arasi giris yapmaniz Amerikaya . Tebrikler ve Bol sans

• @nura Uni Diplomasi yeterli .

• @Figen nasıl yani? tam anlayamadım çünkü USPS'den Money order'ımı alırken zaten ödeme yapmıstım. banka hesabımdan o para çıktı zaten.

• @ozgee Money Order yaptiginizi dusunmedim . Normalde Kisisel cek gondeririz ve bu sekilde takibi mumkun olur . Money Order ile takip etmek sansiniz yok .

• @ozgee @Figen Aslinda money order ile takip yapabilirsiniz. Ben oyle yaptim. Money order kagidi ikiye bolunur, bir kismi sizde kalir, bir kismi karşıya gonderilir. Her iki kagitta da bir takip numarasi var. Bunu USPS'in sitesine girerseniz cekin durumunu gorebilirsiniz. Yani cash edilip edilmedigini öğrenebilirsiniz.

• @Figen anladım çok tesekkurler!

• Bu ileti silindi!

• @yecow çok çok tesekkurler! şimdi kontrol ettim ama henuz cash edilmemiş. Aralık 5 de dosyam USCIS 'e ulaştı gozukuyor.
    Peki sizin ne kadar gün sonra cash edilip mektubunuz geldi?

• @ozgee Rica ederim. Ben de hala bekliyorum. Para cash edildikten birkac gun sonra sisteme dosyalar geldi, 6 ekimde. 13 ekimde de NOS gorundu sistemde. O zamandan beri hala pending 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Emre Kurtulmuş Emre Kurtulmuş 
  • ⭐⭐⭐

@ozgee Merhaba, ilk önce süreci imzanıza taşıyın sonrasında sorularınıza net cevaplar alabilirsiniz.

Ayrıca Buradan lütfen excel e kayıt olun. Süreci takip etmeniz için faydalı olacaktır.

• Merhaba, Umarım doğru yere yazıyorumdur değilse affedin. Her greencard numarası olana Ankara için mülakat maili gelmediği için aos ile şansımı denemek istiyorum. geçen sene eylül ayında 6 aylık dil kursu için başvurum red almıştı(heyecan ve daha önceden hiç yurtdışı çıkışım yoktu. şimdi pasaportta almanya gibi 3 ülkeye girişim mevcut.) şimdide greencard çıktı. Turist vizem olmadığı için amerikada green kart sahibi olan kuzenimin eşi vasıtası ile b2 vize almaya başvurayım diyorum. (Kuzenin eşide bu arada ailesini aile birleştirme vizesine başvurdu. eşi ve çocuklarını getirmek için sonuç bekliyorlar) Kuzenim eşi sen gerekli lazım olanları toparla ben imza atarım dedi. (forumda B2 vize kısmında gerekli evrakları ayrıca bakacağım) Merak ettiğim şu b2 akraba vize ile başvurduğumda geri döneceğime inancı olurmu ben b2 alırsam girip çıkmayı eğer türkiyede mülakat maili gelmez ise temmuz gibi tekrar amerikaya giriş yapmayı düşünüyorum. 44 ülkede olan bir güvenlik şirketinde çalışıyorum. kızımın velayeti eski eşimde ve kızımla ilgileniyorum türkiyede sonuçta kalacak o. Kuzenin eşi tüm sorumluluğu alacak dilekçede yazacak. b2 vize almayı red alma oranı sizce ne olur. boşuna b2 başvurma orada çıkan green talihlisi olduğunu görecekler ve red alırsın diyen arkadaşlarım oldu. sizin düşünceniz nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@airyucel öncelikle ilgili başvurunuz için gittiğinizde dv çekilişi kazandığınız ekranda görünecek ve siz DS160 doldurduğunuzda bunu belirteceksiniz. bu da asıl amacınızın turistik bir seyahat olmadığını ve göçmenlik niyeti taşısıdığınızı açıkça ortaya çıkartacak. şunu da biliyoruz ki çekilişi kazanıp, göçmen olmayan vize başvurusu yapanların çok büyük bir kısmı red olarak sonuçlanıyor. bu sizin de red alacağınız anlamına gelmez, karar tamamen size ait.

eğer bunu çok net şekilde açıklarım ve ikna ederim diyorsanız elbette başvuru yapabilirsiniz.

ayrıca unutmadan en erken başvurular şuan 4-5 ay sonrası için veriliyor yani böyle bir niyetiniz varsa elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ederim.

• @yecow cok tesekkurler!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |