Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tpekgil54 Vizeniz hayırlı olsun 👏

• Efendim soğuk bir Gaziantep sabahından herkese günaydın 🙂

1 Aralık 2022 Mülakat görüşmesini anlatalım. Zira sağlık muayenesi herkesin belirttiği gibiydi zaten.

Mülakat Günü;

Sabah 8:15'teki randevumuz için 7:30 gibi konsolosluk önünde bulunduk. Herkesin saatine göre içeriye alıyorlar (Buradaki istisna, randevu saatiniz 9:20 ise ve önünüzde 5-6 kişi varsa çok problem değil saat 8'de de girebilirsiniz). Saat 8 randevularını çağırdıklarında biz de gittik ve sıraya girdik. Konsolosluk toprağına girmeden önce pasaportlarınızı alıyorlar. Sonra pasaportların verildiği sıraya göre sizi tekrar sıradayken çağırıyorlar ve xray cihazlarının bulunduğu kapıdan içeriye alıyorlar. Mont ve ceket dahil her şeyi çıkartıp xraydan öyle geçiyorsunuz. İçeriye poşet, torba vb. taşıma aletlerini almıyorlar bilginize. Size tavsiyem mülakata gelirken kesinlikle şeffaf dosyalar ile gelin. Koyu olan dosyalarda da problem yaratabiliyorlar.

Xraydan geçtikten sonra biraz yürüyüp sola dönüyorsunuz ve karşınızda eski konsolosluktan yadigar kalan o meşhur ağır kapı bulunuyor :)) Kapıyı açmak için mandalı basıp kendinize doğru çekiyorsunuz ve tüm haşmetiyle kapıyı çeke çeke açıyorsunuz. İçeriye girdikten sonra AIS barkodunu yapıştırmak için tekrar pasaportunuzu veriyorsunuz (Burada size görüşme türü soruluyor diversity demeniz yeterli). Sonra orada tekrar sıra numarası almak ve vize ücretlerini ödemek için sıraya giriyorsunuz. Vize ücretlerini ödeyip sıra numaranızı aldıktan sonra evrak teslimi için sıra numaranızın yanmasını bekliyorsunuz. Genellikle 14-15-16 numaraları bankolar evrak teslimi yaptılar. Evrak tesliminde görevli olan hanımefendi biraz tuhaf. Onun tavırlarını görüp demoralize olmayın. Mülakatta her şey yolunda gidecek 🙂

Evraklarınızı teslim ettikten sonra heyecanlı ve stresli bir şekilde mülakat için bekliyorsunuz. Mülakat için sıra numaranız yandığında yerinizde usulca kalkıp mülakat yapılacak olan bankoya ilerliyorsunuz...

Biz yeni evlendiğimiz için (18 haziran) elimizde ne kadar belge döküman varsa hepsini götürdük. Toplamda 45 sayfalık WhatsApp - Instagram konuşmaları, çiçek sepeti sipariş dökümanı ve buna ek olarak Nişan - Nikah - Düğün fotoğraflarımızın bulunduğu toplamda 40 adetlik bir fotoğraf arşiviyle mülakata girdik. Açıkçası sadece verdiğimiz 45 sayfa incelenmiş fotoğraflara bakılmamıştı bile. Şeffaf bir dosyada paketleyip öyle vermiştik açmamışlardı.

Mülakatta herkesin dillendirdiğini sarışın beyefendi ile görüştük. Eşim ve ben heyecandan resmen birbirimizi kemiriyorduk ama hiç gerek yok, çünkü aşırı rahat geçti.

Sağ elimizi kaldırıp yeminimizi ettikten sonra, önce sol 4 parmak, sonra sağ 4 parmak ve son olarak baş parmaklarımızı okutarak parmak izlerimizi verdik.

• Hoşgeldiniz
    • Hoşbulduk
    • Amerika'da Nereye Gideceksiniz?
    • Houston
    • Neden ?
    • Arkadaşımız Orada
    • Ne iş yapmayı planlıyorsunuz ?
    • İlk etapta hizmet sektörüne girip kendi işlerimizi bulana kadar bu şekilde devam edeceğiz
    • Ne zaman evlendiniz ?
    • 18 Haziran
    • Ne zaman tanıştınız ?
    • Şubat 2021

Adana'lı mısınız diye sordu. Ben Adana doğumlu olduğum için aslen oralı olduğumu söyledim. Houston'un havası Adana gibidir diyerek gülümsedi.

• İngilizce biliyor musunuz ?
    • litte, litte, right in the middle diye cevap vermek istesek te sadece litte dedik ve o da anladım dedi gülümseyerek 🙂 Buradaki mana farklıydı ama çünkü belli ki bunu söyleyen 150. kişiyiz 😆
    • Vizenizi onaylıyorum, ABD'de yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

Bu şekilde mülakat sonra erdi. Banka hesap dökümlerini biz eşimde ve bende ayrı ayrı olmak üzere 27 bin dolara yakın olarak gösterdik. Benim hesabımda 220 bin tl ve eşimin hesabında 15 bin dolar vardı ve bu paraların girişleri mülakattan 3 gün öncesine dayanıyordu. Bununla ilgili hiç bir soru sormadılar. Evlilikle ilgili irdelemediler. Buradaki kolaylığı sağlayan iki unsur var;

Konsolosun tecrübesi ve sizin kararlılığınız.

Bu süreçte sadece yardımlarıyla değil kararlılıkları ve umut dolu yaşamlarıyla bize güç veren, bize aileyi aratmayan ve hatta ailemiz olan sayın @Erkan-Gürsoy @achillesoag @cerkezkizi09 @çakıl arkadaşlarımıza yürekten teşekkürlerimizi ve sonsuz desteğimizi sunuyoruz. İyiki varlar, hep var olsunlar 🙂

Aynı zamanda, , saçma sapan sorulara göğüs geren, bu forumu ve yardımlaşma bilincini aşılayan sayın @gucarslan bey'e söz veririz ki sokak hayvanlarını unutmayacak, Mesnevi'yi Farsça'sından okuyacak, dini kullananlara aldırış etmeyecek ve her zaman bu forumda bulunacak, elimizden geldiğince herkesin DV sürecini kolaylaştırmak için bağlantıda kalacağız.

Herkese sevgiler, saygılar. Umarım hepimiz güzel bir hayatı kucaklarız.

• ⭐⭐

@melikeugur tebrikler , yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olacak inanıyorum 😊

• ⭐⭐

Vizesini alan tum arkadaslara hayirli olsun dileklerimi iletirim 🙏

• @melikeugur Tebrikler yeni yaşamınızda başarılar dilerim

• Tebrikler,yeni hayatınızda mutluluklar dilerim

• @melikeugur tebrik ediyorum biz vizemizi almış kadar sevindik ,yeni hayatınızda mutluluklar asıl macera şimdi başlıyor. Sansınız bahtınızı açık olsun

• ⭐⭐⭐

@melikeugur

Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar, gelecek mi gelmeyecek mi derken oldu bitti, şansınız bahtınız açık olsun.

ABD'de görüşmek dileği ile sevgiler...

• @melikeugur Hayırlı olsun yeni mücadeledinizde başarılar dilerim

• ⭐⭐⭐

@melikeugur yeni hayatınızda mutluluklar

• Tebrik ederim. Umarım bundan sonra da sizin için herşey yolunda gider. @melikeugur

• ⭐⭐⭐

@Çağla-Karal Merhaba, hayırlı olsun. Bu konuda minimum diye bir şey yok. Ama tavsiyemiz bir kaç hafta kalmanızdır. Bu konudaki şahsi görüşüm ise en az 3 hafta kalmaktır. Ayrıca Amerika dışında 6 aydan fazla kalmanız da hiç tavsiye edilmez.
    Şimdiden vazgeçmeyin. Zaman ne gösterir bilemeyiz. Ama dediğim gibi sorun yaşamamak ve sorulara maruz kalmamak için erken de dönmeyin.

• ⭐⭐⭐

@melikeugur Hayırlı uğurlu olsun, yolunuz açık olsun.
    Bugün Antep'te hava açık ve güzel aslında. 🙂 Ben de Antep'teyim.

• @Programmer haha 🙂 sabah yağmurluydu

• ⭐⭐⭐

@melikeugur Hayırlı olsun vizeniz, yeni hayatınızda bol şanslar

• @melikeugur amerika da şansınız ve yolunuz hep açık olsun.

• @Çağla-Karal Yanlış yönlendirmek istemem ama bir danışman firmasının, danışanına gidiş dönüş bileti almış, yorumlarda sorduklarında danışanın istanbul'da önemli işi olduğu için giriş çıkış yapması lazımdı dedi. O 3 gün sonra dönmüştü sanırım 10 gün hiçbir sıkıntı olmaz.

• ⭐⭐⭐

@melikeugur Tebrik ederim, umarım bundan sonrası da mülakatınız kadar sorunsuz geçer, Amerika'da mutluluklar 🙂

• @uykusuz ev değeri göstermek nedir ya ben yapmam

• @Funda-Gökmen, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@uykusuz ev değeri göstermek nedir ya ben yapmam

Bunu yazmak için mi üye oldunuz?

Benzer Başlıklar

• 2655
  • 516
  • 3
  • 8481
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |