Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @huseyincan tebrikler , yeni hayatınızda bol şans dilerim.

• @huseyincan Tebrikler,Yeni mücadelenizde şimdiden başarılar

• @huseyincan Vizeniz hayırlı olsun. Amerikadaki yaşamınızda şans dilerim

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   tufank tufank 

• arkadaşlar selamlar, kaçıncı sıralarda şuanda, geçen seneye göre nasıl ilerliyor

• Merhabalar, 20 Ocak için Ankara'dan mülakat aldık ve polis sertifikası ile ilgili bir sorum olacak. Asıl talihli eşim ve kendisi Türkiye'de ben ise Almanya'dayım. Almanya'ya 20.06.2022 tarihinde ilk kez giriş yaptım ve şu an aktif olarak eğitim amaçlı burada yaşıyorum. Polis sertifikasını almak burada bazen uzun sürebiliyor ve 3 Ocak'ta Türkiye'ye gelmeyi planlıyorum. 6 Ayın dolmasını bekleyip (20.12.2022) o şekilde mi polis sertifikasına başvurmalıyım yoksa şu an da başvuruyu yapıp sertifikayı almam yeterli olur mu? Aralık sonunda burada Noel tatili de olacağı için 20 Aralık tarihinden sonra başvurmam problem yaratabileceğini düşünüyorum.
    Dönüşleriniz için şimdiden çok teşekkürler.

• Merhaba, Ben ve eşim Sidney'de 29 Kasım saat 8.00'da mülakata girdik. Tam bir hafta öncesinde unganlar randevumuz vardı. Biz bir kere mülakatı ertelettik. Konsolostluğa ungan randevu tarihimizi söyleyince hemen 1 hafta sonraya verdi. Avustralya çok yoğun bir bölge değil diye sanırım. Doktor çok kibardı. Kibar olmayan herkese karşı bile sürekli gülümsedim. bir sorun çıkmaması için. Kıyafetlerimizi çıkarttırmadı. Üstten muayene etti. (Girişte maske ve negatif test istediler.) 2 tane aşı vurdu. Uzun uzun etkilerini felan anlattı. İngilizcemiz çok iyi değildi ama anlaştık. Sonra bizim başka şehirde yaşadığımızı öğrenince posta ile yetişmez siz mülakattan önceki gün gelin ve raporu elden alın dedi. Zarfın üstüne kocaman açmayın yazmıştı. Mülakata giderken yeni evli olduğumuz için bir çok fotoğraf ve belge çıkarttık. Her evrakın fotokopisi ile gittik. Sırada ilk vardık. 1 saat kapıda bekledik. Sonra evraklarımızı teslim alan adam bu kadar evrak asla almayız dedi. Ben de yeni elendik 7 yıllık ilişkimiz vardı. Evrak görmek istemiyor musunuz dedim. O da evlilik sertifikanız varsa sorun yok dedi. Bizim 2 klasor evrakın arasından sadece 10-15 sayfa evrak aldılar. Sonra verdiği fişle ödeme yaptık. Fişi ve numarayı almadılar bizden. Gidip yerimize oturduk ama 15 dakika sonra yan tarafta oturan adam çağırdı bizi. Evraklara baktı, parmak izin aldı ve sadece nereye yerleşeceksiniz diye sordu. Bu arada banka evraklarını da kabul etmediler. Biz istemiyoruz dediler. Sonra bize vizeniz 1 hafta içinde gelir dedi. Biz boş boş bakınca tebrik ederim. Tabi mutluluktan uçarak çıktık. Ben ara ara emin miyiz diye eşime sordum. Çünkü ingilizcemiz cidden çok iyi değildi ve emin olmadım saçma bir şekilde zaten sonra mail geldi. Tebrikler diye 🙂 Tüm YeşilKartForum ailesi olmasa gerekten çok zor olurdu. Kendilerine tekrar çok teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐⭐

@Gamzedd Hayırlı olsun vizeniz, yeni yaşantınızda başarılar

• ⭐⭐

@Gamzedd Tebrikler , Yeni hayatınızda başarılar.

• ⭐⭐⭐

@Gamzedd Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• @Gamzedd Hayırlı olsun ABD deki yeni yaşamınızda bol şanslar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gamzedd vizeniz hayırlı olsun, size ve ailenize abd'de güzel bir hayat diliyorum.
    yolunuz da bahtınız da açık olsun.

• ⭐⭐⭐

@Gamzedd Tebrikler yeni hayatınızda mutluluklar

• @Gamzedd Hayırlı olsun, amerika maceranızda başarılar dilerim

• Merhaba tekrar mülakat tarihim belli oldu bu sürede evlendigim için ds260 formunun güncelleme isteği için [email protected] adresine mail attım dönüş bekliyorum. Bir sorum olacaktı . Mülakattan sonra verilen 6 aylık vize ile en geç Haziran'da oraya giriş çıkış yapmamız gerek fakat biz maksimum oraya gittiğimizde 1 hafta 10 gün kadar kalabiliriz diye konuşmuştuk. Çünkü hemen yerleşmeyi düşünmüyoruz. Orada yaşayan bir tanıdığım oraya ilk girisimizde social security NUMBER ve green cardi teslim alabilmeniz için 45-90 gün kalmamız gerektiğini söyledi. Bunun doğruluğu nedir? Ne kadar kalmamız gerekiyor bilen varsa lütfen yardımcı olabilir misiniz aksi takdirde eğer bu kadar zor bir prosedurse biz sanırım gitmekten vazgeçmek zorunda kalacağız çünkü bı kaç kez giriş çıkış yapıp sonra yerleşmeyi dusunuyorduk buradaki işlerimizi bitirip ..

• @Gamzedd Tüm talihlilerin sizin kadar kolay vize alması dileğiyle. Hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐

@Gamzedd Hayırlı uğurlu olsun, yolunuz açık olsun.

• @Baris-berk Merhaba hayırlı olsun vizeniz yeni hayatınızda kolaylıklar dilerim. Birşey merak ettim babanızın arabasını mülakattan kaç gün önce üzerinize aldınız.

• @uykusuz tebrik ederim, acaba ne kadar meblağ gösterdiniz de yeterli dedi görevli.

• Bugun icin Ankara'da mulakat olanlar var miydi?

• @MySea Forum üyesi 12 kişinin mülakatı vardı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |